PDA

View Full Version : آگاهی از فایر شدن یک EVENT در یک کامپوننت دیگه

object
سه شنبه 23 مرداد 1386, 12:42 عصر
با سلام
صورت مسئله اینه:
روی فرم چندتا EDIT قرار داده شده میخوام یه کامپوننت داشته باشم که بندازمش روی فرمم تا هر وقت مقدار این EDIT ها تغییر کرد این کامپوننت متوجه بشه
اصلا به اینکه توی ONCHANGE مربوط به EDIT هام بخوام این کار رو بکنم فکر نکنید (;

absent
سه شنبه 23 مرداد 1386, 13:03 عصر
سلام
البته این هم یه جور استفاده از onchange هستش و لی ضرر نداره, رویداد onchange کامپوننت ها ت رو برابر با event که میخای اجرا بشه قرار بده و بعد با استفاده از object ها و sender بررسی کن ببین کدوم تغییر کرده.

سارا انصاری
سه شنبه 23 مرداد 1386, 15:48 عصر
دوست عزیز سلام:
من مشکلی شبیه شما داشتم.برای این کار یک Button توی صفحه گذاشتم و هر وقت که محتویات Edit تغییر پیدا میکرد در رویداد Onchange به صورت دستی Onclick دکمه را صدا میزدم.
البته اگر بیشتر توضیح بدین که چرا از Onchange استفاده نمیکنید و هدفتان از این برنامه چیه شاید بشه کمک بیشتری کنم.

object
سه شنبه 23 مرداد 1386, 16:19 عصر
absent به این روش هم فکر کردم اما overrid کردن event کار مناسبی به نظر نمیرسه
با توجه به تجربه هایی که قبلا روی این مسئله داشتم میدونم اتفاقاتی می افته که سرعت رو پائین میاره البته اگر بخوای در این مورد بیشتر بحث میکنیم اما شما توجه کن که اگر بجای یک Edit یک DBEdit داشته باشیم چه اتفاقی خواهد افتاد
هر بار که ما رکورد فعال رو عوض کنیم به ازاء همه DBEdit هامون این Event ها رخ میدن
و اما در مورد فرمایش خانم انصاری
کاری که انجام دادم چیزی شبیه DataValidator (اگر اسمش رو درست نوشته باشم) توی دات نت هستش
اما به نظر خودم از اون خیلی جالبتره از جمله ویژگیهاش کار با اکسپرسشن هستش الان با یک متد میتونه کنترل کنه که edit هامون آیا مقدار مناسب دارند یا نه اما میخوام این خاصیت رو بهش اضافه کنم که توی بعضی از این edit ها onchange بتونه مقدار رو کنترل کنه