PDA

View Full Version : نحوه استفاده از install shild delphi 7

kazifasa
دوشنبه 14 اردیبهشت 1383, 23:40 عصر
من می خوام از برنامه install shild delphi 7 استفاده کنم که برنامه ای را که نوشته ام به صورت فایل setup بسارزد و بعد برنامه های من از جداول که به صورت dbdemoes هست پیروی می کند لطفا بگوید چگونه فایلها دیتا بیس را باید تعریف کرد.

سار
دوشنبه 14 اردیبهشت 1383, 23:52 عصر
یعنی چی؟
میخوای Table بسازی؟

hotice
سه شنبه 15 اردیبهشت 1383, 01:02 صبح
سوالت نامفهومه؟

kazifasa
سه شنبه 15 اردیبهشت 1383, 09:03 صبح
من برنامه را در دلفی 7 نوشتم که دارای بانک اطلاعاتی هم می باشد حالا می خواهم با استفاده از نرم افزار install sheld برای آن برنامه نصب بسازم که بر روی هر کامپیوتری با نصب راحت جواب بدهد ولی از آنجا که جداول بانک اطلاعاتی من dbdemoes هست نمی دانم چگونه باید و در کجا آن فایل ها را بخوانم که بعد از نصب در قسمت data در مسیر shere قرار گیرد .
اگر مرجعی در مورد کار با این نرم افزار هست لینکش را بدهید.

kimia1
سه شنبه 15 اردیبهشت 1383, 09:22 صبح
زمانی که bde 5.1 را اضافه می کنید.از شما میپرسد که نام alias مورد استفاده را بنویسید.اپنجا شما dbdemoes را وارد کرده و در ادامه تنظیمات مربوطه را انجام بدید.بعد از اون فکر کنم بصورت runtime -بتونید alias مورد نظر را ایجاد کنید بهتره

hotice
سه شنبه 15 اردیبهشت 1383, 21:14 عصر
سلام
شما میتونی توی برنامه Alias name رو درست کنی وهرجایی دیتابیست رو بریزی یعنی توی هر دایرکتوری که می خوای با دستور زیر
<span dir=ltr>Session.AddStandardAlias('نام مستعار هر نامی که می خواهی ',GetCurrentDir+'\Data',' database name');</span>
تابع Getcurrentdir مسیر جاری فایل اجرایی رو برمیگردونه که من دیتا بیسم رو توی شاخه خود برنامه توی زیر شاخه Data ریختم که به تابع اضافه کردم
data base name این رو میتونی خالی بزاری .این جا نوع دیتابیست رو می پرسه که انواعش رو پایین میبینی
PARADOX
DBASE
FOXPRO
ASCIIDRV
البته چون این دستور رو فقط یکبار اجرا میکنی بهتره توی یک فایل جداگانه بزاری
امید وارم مشکلت حل شده باشه
مارو بی خبر ..... :)

JavanSoft
سه شنبه 15 اردیبهشت 1383, 22:07 عصر
روش شما درست است
اما یک نکته
GetcurrentDirبا تغییر مسیر تغییر می کند
اما

ExteractFilePath&#40;Application.ExecName&#41;

همیشه ثابت است

hotice
چهارشنبه 16 اردیبهشت 1383, 00:10 صبح
سلام
دایرکتوری رو میده که برنامه یا اپلیکیشن داره اجرا میشه مثل
<span dir=ltr>ExteractFilePath(Application.ExecName) </span>
هر دو رو اجرا کن ببین یک چیز نیست!

moradi_am
چهارشنبه 16 اردیبهشت 1383, 08:04 صبح
آقای hotic خوش آمدید .میخواستم بگم برای خوانایی کدها بهتر است آنها را داخل تگ cod که در بالای محل پاسخ هست قرار دهید
متشکرم

hotice
چهارشنبه 16 اردیبهشت 1383, 08:34 صبح
باسلام خدمت آقای مرادی
چشم از راهنماییتان متشکرم :)
به امید موفقیتتان