PDA

View Full Version : کپی کردن فایل در SQL Server

پرواز
پنج شنبه 25 مرداد 1386, 17:55 عصر
کسی می دونه برنامه SQL Server می تونه فایل رو از یه جا کپی کنه؟
البته مشکل اصلی من این نیست.
مشکل من اینه:
یه برنامه نوشتم که تو یه شرکت که 8 تا کامپیوتر داره در حال استفاده است. این کامپیوترها به صورت Local شبکه شدن. یعنی Client/Server نیستن. یه سری عکس تو برنامه قابل رؤیته که این عکسا رو می خوام بیرون از دیتابیس ذخیره کنم و تو برنامه فقط آدرسشونو داشته باشم. اگه از دلفی بخوام اونا رو کنترل کنم باید یه فولدر تو یکی از کامپیوترها به اشتراک بذارم و همه عکسا رو بریزم تو این که اگه این کارو بکنم یه مشکل پیش میاد اونم اینه که همه باید رو اون فولدر فول کنترل باشن که این خوب نیست.
راه حل من اینه که برنامه SQL بیاد عکسو کپی کنه تو اون آدرسی که من می خوام تو سیستمی که SQL روش نصب شده (Server).
اگه کسی راه بهتری بلده لطف کنه بگه. ممنون میشم.

ghabil
جمعه 26 مرداد 1386, 17:40 عصر
حب چرا SQL Sever کپی کنه ؟ عکسها توی SQL Server باشند ، بعد هر کلاینت دلفی که لازمشون داره از SQLSerer بگیردشون هرکاری میخواد باهاشون بکنه.

SYNDROME
جمعه 26 مرداد 1386, 20:19 عصر
با سلام
اگر حجم عکس هایتان کم است می توانید آن را در خود SQLServerذخیره کنید.
موفق باشید

پرواز
شنبه 27 مرداد 1386, 01:23 صبح
سلام.
به دو دلیل این کارو نمی کنم:
1- حجم عکسام زیاده
2- تعدادشون خیلی زیاده
که باعث میشه سرعت خیلی بیاد پایین.

Batman
شنبه 27 مرداد 1386, 08:00 صبح
با سلام
دوست عزیز شما میتونید با کد زیر فایل عکس رو به مکان دلخوا کپی کنید

copyfile(source,target,boolean)
پارامتر اول مسیر فایل مبدا
پارامتر دوم مسیر فایل مقصد
پارامتر سوم اگر خواستید overright کنید false در غیر اینصورت true
در ضمن اگر آدرس ها رو کاربر وارد میکند باید قبل از آدرس pchar رو بنویسید
موفق باشید

Hamid.Kad
شنبه 27 مرداد 1386, 11:30 صبح
دوست عزیز، دستور xp_cmdshell رو توی Books online ببینید کمکتون میکنه
پارامتر اون رو یه دستور کپی قرار بدید مثلاً Copy ...,...
موفق باشید

پرواز
شنبه 27 مرداد 1386, 15:25 عصر
سلام دوستان
مرسی
ولی من منظورم کد SQL هست نه کد دلفی. چون کد دلفی که بازم نمیشه. مشکل دسترسی کلاینت ها به آدرس مقصد وجود داره. نظر من اینه که شاید SQL بتونه این مشکل رو حل کنه. تازه اینم در حد یه تئوریه. شاید بازم نشه.

vcldeveloper
دوشنبه 29 مرداد 1386, 16:57 عصر
قبلا درباره مزایا و معایب ذخیره تصاویر در بانک توضیحات کافی در بخش دلفی و بخش SQL Server داده شده. اگر واقعا قصد دارید که تصاویر در سرور بصورت فایل ذخیره بشند، روی معماری 3-لایه (3-tier) تحقیق کنید. در این زمینه هم در سایت قبلا بحث شده، می تونید کلماتی مثل 3-tier، یا Midas و DataSnap را در سایت جستجو کنید.