PDA

View Full Version : سرچ نادرست DataBase

hamed jalili
جمعه 26 مرداد 1386, 10:54 صبح
سلام دوستان من با استفاده از کد زیر از داخل DataBase رکوردی رو جستجو می کنم که نتیجه جستجو باید 1 Row باشد ولی بعضی وقتها 1 row و بعضی وقتها 0 row پیدا می کنه !!!!!!!

EmployeesDataSetTableAdapters.EInformationTableAda pter AA
= new EmployeesDataSetTableAdapters.EInformationTableAda pter();
EmployeesDataSet.EInformationDataTable BB
= newEmployeesDataSet.EInformationDataTable();
AA.FillByEID(BB, EIDInput.Text);
if (BB.Rows.Count > 0)
{

از Trim هم استفاده کردم ولی بی فایده بود
میشه کمکم کنید ؟
ممنون .

.

PC2st
جمعه 26 مرداد 1386, 12:04 عصر
دوست عزیز، کدها ناخواناست و کامل نیست، اگر میشه ابتدا کدها رو در NotePad کپی کرده و بعدش اونها رو در پستتون قرار بدید.
در رابطه با کلاسهائی، مثل EmployeesDataSet، اینها رو خودتون به ارث رسوندید؟ اگر اینطور باشه، نمیشه تشخیص داد که مثلا متد FillByEID چیکار میکنه، مگر اینکه کدهای اون کلاسها رو هم بگذارید.

hdv212
جمعه 26 مرداد 1386, 12:48 عصر
دوست عزیز کد، sql ات رو هم بذار اینجا.

hamed jalili
چهارشنبه 31 مرداد 1386, 07:48 صبح
متد FillByEID چیکار میکنه.

این متد DataBase رو بر اساس فیلد EID سرچ میکنه .

این متد مشکل نداره ، چون در خیلی جا ها از این برنامه درست جستجو میکنه ولی مشکل اینجاست که وقتی یه رکورد جدید رو از طریق برنامه وارد میکنید و بلافاصله همون رو جستجو میکنید ، پیدا نمی کنه

PC2st
چهارشنبه 31 مرداد 1386, 11:18 صبح
ولی مشکل اینجاست که وقتی یه رکورد جدید رو از طریق برنامه وارد میکنید و بلافاصله همون رو جستجو میکنید ، پیدا نمی کنه
بستگی داره، اگر متد FillByEID عمل جستجو را روی یک database انجام میده (یعنی با دستورات SQL) و اگر داده ها در یک dataset یا datatable قرار دارند، خب بعد از اینکه یک رکورد به دیتاست یا دیتاتیبل اضافه شد، باید اون رو به database هم اضافه کنید تا متد FillByEID بتواند رکورد رو پیدا کنه.

hamed jalili
پنج شنبه 01 شهریور 1386, 16:10 عصر
ممنون دوستان

مشکل از یه جای دیگه برنامه بود یه Space اضافی وارد میکرد که trim اونو پاک نمی کرد در نتیجه عمل جستجو درست انجام نمی شد .

.