PDA

View Full Version : کار با Drop Down List

zghobadi
جمعه 26 مرداد 1386, 11:33 صبح
سلام:لبخندساده:
من یک سایت ،فروش online طراحی کردم.چندین DropDownList دارم که می خواهم هر وقت کاربر موردی را از این DropDownList ها انتخاب کرد ،قیمت محصول به قیمت کل اضافه شود.مشکل این جاست که هر وقت محصولی برای بار چندم انتخاب می شود قیمت آن مجدداً به قیمت کل اضافه می شود.که این کار اشتباه است.من باید چی کار کنم که فرضاً اگر محصول موس دوباره انتخاب شد قیمت قبلی موس انتخاب شده را از قیمت کل کم کند. و قیمت جدید را اضافه کند. من راه های زیادی را تست کردم ولی فقط قیمت جدید اضافه میشود.لطفاً من را راهنمایی کنید.

PC2st
جمعه 26 مرداد 1386, 12:04 عصر
برای اینکه کاربر دو محصول رو بصورت تکراری وارد نکنه، باید مشخص کنید که کاربر قبلا چه محصولاتی رو انتخاب کرده بوده است، برای اینکار، میتوانید یک آرایه (یا بهتر از اون مثلا کلاس List) ایجاد کنید و محصولاتی که کاربر انتخاب میکنه رو به اون اضافه کنید، وقتی کاربر میخواهد یک محصول رو انتخاب کند، شما ابتدا چک کنید که آیا این محصول قبلا در شیئ آرایه (یا List) وجود داشته یا خیر، اگر وجود داشت کارهای لازم رو انجام بدید.
برای تشخیص دادن اینکه یک محصول قبلا در شیئ List وجود داشته، به شکل زیر عمل کنید:
به فرض اینکه لیست محصولاتی که کاربر انتخاب کرده رو در یک شیئ از نوع List قرار دهیم و تعریف شیئ List بصورت زیر هم باشد:

List<string> userList = new List<string>();

آنگاه برای اینکه ببینیم کاربر قبلا محصول Mouse رو انتخاب کرده، باید ببینیم که این محصول در لیست محصولات انتخابی توسط کاربر، وجود دارد یا خیر، پس به شکل زیر این شرط رو مورد بررسی قرار میدیم:

if (userList.Contains("Mouse"))
MessageBox.Show("شما قبلا این محصول را انتخاب کرده اید");