PDA

View Full Version : مشکل نشناختن فونت از ویندوزی به ویندوز دیگر

n.m.goodarzi
شنبه 27 مرداد 1386, 11:18 صبح
با سلام و تشکر از همه دوستان
من یک مشکلی با دلفی دارم نمی دونم چرا وقتی برنامه ای که با دلفی نوشتمو از یک ویندوز به ویندوز دیگه منتقل می کنم فونتام همه علامت سوال می شه با اینکه از فونت tahoma در برنامه خودم استفاده کردم و همه ویندوزا هم می شناسنش. اگه دوباره کلمه هامو با همون فونت بنویسم دیگه علامت سوال نمی زنه:متفکر: لطفا کمکم کنید:ناراحت:

Hamid.Kad
شنبه 27 مرداد 1386, 11:54 صبح
احتمالاً روی ویندوز مقصد شما تنظیمات Regional & Language Option از قسمت کنترل پنل صحیح تنظیم نشده اند.
یه سری به اونجا بزنید و تنظیمات رو فارسی کنید.

n.m.goodarzi
شنبه 27 مرداد 1386, 12:55 عصر
حمید آقا خیلی از شما متشکرم ولی تنظیماتی که گفتید همش درسته گفتم که تو ویندوز جدید اگر دوباره کلماتمو تایپ کنم درست می نویسه. ممکنه بخاطر فرق کردن نوع ویندوز xp باشه؟

Hamid.Kad
شنبه 27 مرداد 1386, 13:17 عصر
ممکنه بخاطر فرق کردن نوع ویندوز xp باشه؟
بخاطر فرق کردن تنظیمات ویندوزه. تنظیمات هر دو کامپیوتر رو با هم چک کنید.
معمولاً با تنظیماتی که عرض کردم درست میشه.

Batman
شنبه 27 مرداد 1386, 13:35 عصر
با سلام
دوست عزیز اگر کلمات به شکل ؟ هستش همونطور که آقا حمید اشاره کرد فقط مشکل از قسمت regional option هستش حتما یه جایی تنظیماتش با سیستم شما فرق میکنه
موفق باشید

dkhatibi
شنبه 27 مرداد 1386, 13:43 عصر
شاید نوع ویندوزتان متفاوت است؟ 98 یا xp و یا حتی Xp فارسی یا انگلیسی

Hamid_PaK
شنبه 27 مرداد 1386, 17:19 عصر
با سلام و تشکر از همه دوستان
من یک مشکلی با دلفی دارم نمی دونم چرا وقتی برنامه ای که با دلفی نوشتمو از یک ویندوز به ویندوز دیگه منتقل می کنم فونتام همه علامت سوال می شه با اینکه از فونت tahoma در برنامه خودم استفاده کردم و همه ویندوزا هم می شناسنش. اگه دوباره کلمه هامو با همون فونت بنویسم دیگه علامت سوال نمی زنه:متفکر: لطفا کمکم کنید:ناراحت:
ببینید اکثر این مشکلات تنها بخاطر این هست که نسخه ی دلفی شما از یونیکد پشتیبانی نمی کند ( نسخه ی دلفی شما چیه ؟).

یک راهش که چندین و چند بار توصیه شده استفاده از کامپوننت هایی است که یونیکد را پشتیبانی می کنند (TNT Controls).
راه دوم که من خودم آزمایش کردم و صد در صد جواب می ده این هست که شما Caption کنترلهای فرم را با کد نویسی تعریف کنید (یک بار تست کنید خواهید دید که خوب جواب می دهد و برای برنامه های چندزبانه نیز مفید است مثلا Captionها را از یک فایل INI فراخوانی کنید و به کنترل نسبت بدهید).

یا حق ...

SYNDROME
شنبه 27 مرداد 1386, 19:29 عصر
با سلام

فقط مشکل از قسمت regional option هستش حتما یه جایی تنظیماتش با سیستم شما فرق میکنه

با احترام
اگر به نوشته دوستمان توجه کنید می بینید ایشان گفته

اگه دوباره کلمه هامو با همون فونت بنویسم دیگه علامت سوال نمی زنه

پس نمی تواند مشکل از Regional Languageباشد چون باید دوباره موقع تایپ علامت سوال تایپ شود.
موفق باشید

Mohammad_Mnt
شنبه 27 مرداد 1386, 20:02 عصر
ببینید اکثر این مشکلات تنها بخاطر این هست که نسخه ی دلفی شما از یونیکد پشتیبانی نمی کند ( نسخه ی دلفی شما چیه ؟).

هیچ نسخه‌ای از دلفی ( تا این لحظه ) از یونیکد پشتیبانی نمی کنه