PDA

View Full Version : نظرتون در باره کوچ به جاوا چیه ؟

saeed_Z_F
یک شنبه 28 مرداد 1386, 08:08 صبح
نظرتون درباره کوچ به جاوا چیه ( با توجه به شرایط بازار ، مسائل فنی و ...)

golihaghighi
یک شنبه 28 مرداد 1386, 08:19 صبح
بین جاوا و دات نت با توجه به اینکه همه از ویندوز استفاده می کنن هیچ کدوم ارجح نیست.
سیستم عامل ملی هم که نداریم!

PC2st
یک شنبه 28 مرداد 1386, 10:38 صبح
اگر میخواستم برنامه نویسی موبایل رو انجام بدم، حتما با جاوا این کار رو انجام میدادم.
در غیر اینصورت، سی شارپ... (البته من بعد از سی شارپ به جاوا اعتقاد دارم!)

hdv212
یک شنبه 28 مرداد 1386, 11:44 صبح
دوست عزیز همه از جاوا و .... کوچ میکنن به دات نت و سی شارپ، شما میخوای از سی شارپ بری جاوا ؟

sm_ezadpanah
یک شنبه 28 مرداد 1386, 11:55 صبح
با سلام
ای بابا چه کاریه

saeed_Z_F
یک شنبه 28 مرداد 1386, 14:04 عصر
سلام
قرار دادن این تاپیک در قسمت C# دلیلش دید بالای شئ گرای برنامه نویسان این زبان است شاید همه کسانی گه C# کار می کنن نخوان سراغ جاوا برن ولی نتیجش خیلی مهمه .

choobin84
یک شنبه 28 مرداد 1386, 14:08 عصر
به نظر من یادگیری هر دو تاش خیلی مفیده.

sm_ezadpanah
یک شنبه 28 مرداد 1386, 14:17 عصر
با سلام
خب اینکه ایدگیری هر دوتاش مفیده کاملا درسته . هر آنچه خار آید روزی به کار آید .
ولی باید زمانی رو که براش صرف می کنی رو در نظر بگیری .

rasoul_ras
یک شنبه 28 مرداد 1386, 16:29 عصر
با سلام
خب اینکه ایدگیری هر دوتاش مفیده کاملا درسته . هر آنچه خار آید روزی به کار آید .
ولی باید زمانی رو که براش صرف می کنی رو در نظر بگیری .
__________________هر آنچه خار آید روزی به کار آید!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !
سلام
مطمئن هستم منظورتون از خار C# یا جاوا نیست
چون جاوا یکی از زبا نهای قدرتمند دنیا با تعداد بیشماری برنامه نویس است
و c# کمی از جاوا ندارد ولی این جمله شما تهین به تمام برنامه نویسان این دو
زبان است....

دوست عزیز همه از جاوا و .... کوچ میکنن به دات نت و سی شارپ، شما میخوای از سی شارپ بری جاوا ؟
و در جواب شما باید بگم کم نیستند کسانی که از برنامه نویسی در سی شارپ و دات نت به جاوا رو اورده اند
مثل اینکه فراموش کردیم زبان سی شارپ یک کپی برداری کامل از جاوا است

بین جاوا و دات نت با توجه به اینکه همه از ویندوز استفاده می کنن هیچ کدوم ارجح نیست.
سیستم عامل ملی هم که نداریم!

اگر منظورتان را درست متوجه شده باشم باید بگم که زبان جاوا مولتی پلت فرم و در تمامی سیستم عاملها اجرا میی شه ولی این دلیله خوبی برای ارجح بودنش نیست چون شنیدم شرکت ناول پروژه ای به اسم مونو ارائه کرده که امکان اجرا کد های دات نت رو روی پلت فرم های دیگه می دهد

PC2st
یک شنبه 28 مرداد 1386, 16:55 عصر
زبان سی شارپ یک کپی برداری کامل از جاوا است
کپی هائی صورت گرفته اما نه به طور کامل...
راستی، جاوا هم تا حدودی از سی کپی شده ها؟! :بامزه:

mohammad272005
دوشنبه 29 مرداد 1386, 01:05 صبح
به نظر من اصلا کار درستی نیست. آینده #C آنچنان روشنه که من فکر کنم نه فقط جاوا بلکه همه زبونای دیگه رو مورد تاثیر قرار بده.

hdv212
دوشنبه 29 مرداد 1386, 01:59 صبح
من با نظر mohammad272005 عزیز موافقم، منتشر شدن نسخه ی مدیریت شده ی Directx 9 به نام Managed DirectX یا MDX برای کاربران دات نت (خصوصا سی شارپ)، منتشر شدن موتور بازی XNA از سوی مایکروسافت با زبان اسکریپتی سی شارپ، منتشر شدن SiverLight توسط مایکروسافت و امکانات اون برای دات نت و اسکریپت نویسی هم با سی شارپ و هم با ویبی، امکاناتی که دات نت (حالا سی شارپ یا ویبی) به توسعه دهندگان بانکهای اطلاعاتی همچون Sql Server 2005 میده، و خیلی چیزای دیگه باعث میشه که دات نت بیش از پیش محبوبیت و قدرت پیدا کنه، حالا خودتون آینده سی شارپ رو در برابر جاوا حدس بزنید.

choobin84
دوشنبه 29 مرداد 1386, 06:36 صبح
... حالا خودتون آینده سی شارپ رو در برابر جاوا حدس بزنید.
شرکت ها برای ماندن در بازار و عقب نماندن از رقابت ، دست به کارهای جدید خواهند زد. مطمئن باشید جاوا اینطوری که هست نمی مونه.

amin_hz
دوشنبه 29 مرداد 1386, 06:56 صبح
70 درصد سی شارپ از روی جاوا برداشته شده. یعنی همین الان داری با جاوا کار می کنی!!!!
درصورتیکه فقط 5 درصد اون از C برداشته شده. 15 درصد هم از VB و 10 درصد اون هم تکنولوژیه جدیده.

hassan_kahrizy
دوشنبه 29 مرداد 1386, 07:31 صبح
بسمه تعالی
با سلام
جاوا امنیت بالاتری نسبت به سی شارپ داره
در ضمن مزیت خوب جاوا اوپن سورس بودنشه
یک مزیت دیگرش اینه که شما در جاوا به تمام امکانات تسلط دارید و می تونید در صورت نیاز تغییراتی در آن بدهید.

amin727
دوشنبه 29 مرداد 1386, 07:39 صبح
اول یه سوال : چرا این سوال مطرح شد ، از دوست عزیزی که این سوال رو پرسید می پرسم خود شما شده کاری بخوای با C#کنی که امکانشو نداشته باشه ؟؟؟ C# بین زبان های دات نتی از همه سره و توش شکی نیست . و پارسال مایکروسافت تو یه کنفرانس اعلام کرد که تونستن جاوا رو شکست بدن و با استناد به اینکه سال 2001 فقط 5 درصد سهم داشتن و آخر سال 2005 سهمشون به 53 درصد رسیده بود دلیل خوبیه که C# رو بهتر یاد بگیریم به جای اینکه زبون عوض کنیم

ثانیا شما تو C# و کلا دات نت هر روز منتظر یه امکان جدیدی مثل WCF,WPF,... این یعنی پیشرفت ولی جاوا به جز یه هسته محکم و آبجکت اورینتد چی بهت میده ؟

ثالثا شما تو ایران JRE رو نمیتونی مستقیم از سایت سان بگیری میگه تحریمی ولی بحمدلله هنوز مایکروسافت تحریم هاشو به این شدت اعمال نکرده از JRE بگیر حالا تو داکیومنت و سمپل و...

مونو هم که مشکل با لینوکس رو حل کرده و البته تنها با C# نه VB

.....

amin727
دوشنبه 29 مرداد 1386, 07:47 صبح
[QUOTE=hassan_kahrizy;382620]
جاوا امنیت بالاتری نسبت به سی شارپ داره
در ضمن مزیت خوب جاوا اوپن سورس بودنشه
QUOTE]

دوست عزیز این امنیت که شما میگی جاوا توش قوی تره یعنی چی ؟ اگر منظورت desource شدنه که اگر شما .net fundation گذرونده باشی این حرف رو نخواهی زد.

اگر هم مشکلات برنامه نویسیه که بله درسته چون برنامه نویس هایی که فقط سینتکس بلدن و DESIGNPATTERN نمیدونن کم نیستن و .دات نت سکیوریتی همکه برنامه نویسامون خیلی هاشون بیلمیرن .

اوپن سورس بودن رو مطرح کردید که میتونید با یه search تو سایت دانلود مایکروسافت سورس کد بخش عظیمی از دات نت رو دانلود کنی ...

PC2st
دوشنبه 29 مرداد 1386, 07:56 صبح
درصورتیکه فقط 5 درصد اون از C برداشته شده
؟؟؟

15 درصد هم از VB
؟؟؟

جاوا همچنان در کورس رقابت خواهد ماند... و قرار نیست با قدرت گرفتن یک چیز، چیز دیگری نابود بشه :-)

ghafoori
دوشنبه 29 مرداد 1386, 08:57 صبح
مونو هم که مشکل با لینوکس رو حل کرده و البته تنها با C# نه VB
دوست عزیز مونو از ورژن 1.2.3 به بعد از وی بی هم پشتیبانی می کند مونو از بیش از 14 زبان پشتیبانی می کند
http://www.mono-project.com/Languages

sm_ezadpanah
دوشنبه 29 مرداد 1386, 09:42 صبح
با سلام
اگه میشه راجع به مونو یکی توضیح بده ؟؟

PC2st
دوشنبه 29 مرداد 1386, 09:47 صبح
مونو امکان استفاده از دات نت را در لینوکس امکان پذیر میسازه.

amin727
دوشنبه 29 مرداد 1386, 14:10 عصر
دوست عزیز مونو از ورژن 1.2.3 به بعد از وی بی هم پشتیبانی می کند مونو از بیش از 14 زبان پشتیبانی می کند
http://www.mono-project.com/Languages

ممنون از تذکرتون ! راستش من زمانی که با مونو کار می کردم هنوز همراه با نسخه های لینوکس هم نبود چه برسه به اینکه 14 تا زبان رو هم ساپورت کنه... از این خبر واقعا خوشحال شدم ...

saeed_Z_F
دوشنبه 29 مرداد 1386, 16:19 عصر
من با نظر mohammad272005 عزیز موافقم، منتشر شدن نسخه ی مدیریت شده ی Directx 9 به نام Managed DirectX یا MDX برای کاربران دات نت (خصوصا سی شارپ)، منتشر شدن موتور بازی XNA از سوی مایکروسافت با زبان اسکریپتی سی شارپ، منتشر شدن SiverLight توسط مایکروسافت و امکانات اون برای دات نت و اسکریپت نویسی هم با سی شارپ و هم با ویبی، امکاناتی که دات نت (حالا سی شارپ یا ویبی) به توسعه دهندگان بانکهای اطلاعاتی همچون Sql Server 2005 میده، و خیلی چیزای دیگه باعث میشه که دات نت بیش از پیش محبوبیت و قدرت پیدا کنه، حالا خودتون آینده سی شارپ رو در برابر جاوا حدس بزنید.
یه نکته بگم که جاوا هم برای رقابت با SiverLight محصول JavaFX رو داره برای کار با پایگاه داده که JDBC با هیچ پایگاه داده ای مشکل نداره و خیلی قوی تره .
مشکل قدرت Visual Studio هم که با اومدن Netbeans حل شد و خیال همه اهالی جاوا رو از بابت IDE راحت کرد
تازه جاوا امکانات دیگه هم مثل برنامه نوسی برای کارت هوشمند JavaCard داره و خیلی امکانات دیگه ...

hdv212
دوشنبه 29 مرداد 1386, 17:01 عصر
برای کار با پایگاه داده که JDBC با هیچ پایگاه داده ای مشکل نداره و خیلی قوی تره.
منظورتون از خیلی قویتره چیه ؟ میتونی حرفتو اثبات کنی ؟ در دنیای دیتابیس حرف اول رو Oracle و db2 و sql Server میزنن، jdbc اصلا به حساب نمیاد(در 10 دیتابیس بزرگ دنیا از لحاظ حجم اطلاعاتی میتونید ببینید، البته خودتون باید جستجو کنید)

امکانات clr integration موجود در sql server 2005 با هیچ دیتابیسی قابل مقایسه نیست، این یعنی نفوذ قدرت برنامه های دات نت درهسته ی دیتابیس Sql server، تازه اینا همه واسه نسخه ی 2005 هست، توی 2008 که دیگه با تمام اطلاعات از هر دیتابیس و مکانی میتونید تعامل داشته باشید.

مشکل قدرت Visual Studio هم که با اومدن Netbeans حل شد و خیال همه اهالی جاوا رو از بابت IDE راحت کرد
ویژوال استودیو چند ساله که به عنوان محبوبترین ide در بین برنامه نویسان شناخته میشه، تا Netbeans بیاد خودشو معرفی کنه و بین برنامه نویسان جا بندازه، Visual Studio رفته فضا!

در کل مجموعه امکانات و محصولات شرکت مایکروسافت به هیچ عنوان با محصولات دیگه قابل مقایسه نیست، چون حتی اگه نسبت به محصولات دیگه هم ضعیف تر باشه، امکان تعامل با سایر محصولات مایکروسافت، کمبود اون رو جبران میکنه.

amin727
دوشنبه 29 مرداد 1386, 19:05 عصر
نکته ای که کسی بهش اشاره نکرد : LinQ که واقعا تکنولوژی عالی به شمار میره و WFکه برای برنامه های متوسط و بزرگ یه حسن واقعی به حساب میاد حالا جاوا که بهد چند سال یه تکنولوژی جدید معرفی میکنه ؟؟؟ WPF,WCF,WPF,LinQ,XAML,SilverLight,.... همه در عرض یک سال معرفی شد ...

omid_Ahmadi
دوشنبه 29 مرداد 1386, 19:31 عصر
لطفاً پیرامون مواردی که هیچ نتیجه ای رو حاصل نمی کنه بحث نکنید. برای مواردی مثل مونو یا JDBC یا ... می تونید در تاپیکهای جداگانه صحبت کنید.

موفق باشید.