PDA

View Full Version : کانکشن استرینگ توی سی شارپ

hasina
یک شنبه 28 مرداد 1386, 08:31 صبح
سلام
یک بانک روی سرور دارم، از طریق IP به سرور دسترسی پیدا می کنم.
sql ام یوزرنیم و پس ورد داره
می خوام بدونم کانکشن استرینگ دسترسی به بانکم رو توی یک برنامه ویندوز اپلیکیشن سی شارپ چطور بنویسم
الان برای دسترسی به بانکی که روی سیستمی که برنامه روش هست و یورزنیم و پسورد نداره این کد رو دارم (توی فرمها)

SqlConnection sc = newSqlConnection("Data Source=.;Initial Catalog=test;Integrated Security=True");

و توی فایل app.config این:

<connectionStrings>
<addname="test.Properties.Settings.TestConnectionString"connectionString="Data Source=192.168.100.27;Initial Catalog=Test;Integrated Security=True"
providerName="System.Data.SqlClient" />
</connectionStrings>

از دوستانی که راهنمایی می کنند متشکرم

__H2__
یک شنبه 28 مرداد 1386, 09:43 صبح
سلام
من همین الآن برای اطمینان بیشتر کد زیر را روی یک سرور sql تحت روی وب امتحان کردم و جواب داد (البته با اعداد و ارقام دیگری!)

Data Source=72.37.217.90;Initial Catalog=databasename;User ID=username;Password=password;Persist Security Info=True

خودتان هم در کد دومی مشابه این را نوشته بودید!

iranrose63
یک شنبه 28 مرداد 1386, 09:50 صبح
Server= servername;Database=DBname;User ID=user;Password=pass;Trusted_Connection=False;

PC2st
یک شنبه 28 مرداد 1386, 10:39 صبح
این هم هست (در MSDN دیدمش):

Provider=SQLOLEDB;Server=123.123.123.123;User ID=<user name>;Password=<strong password>;Initial Catalog=Pubs;

که باید IP آن را که 123.123.123.123 است، عوض کنید.

hdv212
یک شنبه 28 مرداد 1386, 11:57 صبح
بهتره که تمام جزییاتی رو که در ConnectionString استفاده میکنید، اعم از نام کاربر و دیتابیس و سرور و .... رو به صورت متغیر در aap.config برنامه تون ذخیره کنید و در کد برنامه تون ConnectionString رو به صورت زیر بنویسید :

DataAccess.Connection.ConnectionString = "Data Source=" + Properties.Settings.Default.DataSource + ";Initial Catalog=" + Properties.Settings.Default.DataBase + ";User Id=" + Properties.Settings.Default.UserName + ";Password=" + Properties.Settings.Default.UserPass + ";";
اینطوری برنامه تون، در مقابل مشکلات ناگهانی(مثل عوض شدن آیپی و یا عوض کردن نام سرور)، انعطاف پذیرتر میشه.