PDA

View Full Version : توضیح در مورد command argument , ...

peymannaji
یک شنبه 28 مرداد 1386, 09:24 صبح
سلام دوستان عزیز ... من میخواستم در مورد 3 اصطلاح زیر اطلاعات کسب کنم . چون میدونم پر استفاده هستند و متاسفانه هیچی ازشون نمیدونم ... اینکه این خاصیت ها چی هستن چیکار میکنن و چه امکاناتی به ما میدند + یک مثال ساده با تشکر فراوان

1- command argument
Command name-2
3- خاصیت findecontrol

hdv212
یک شنبه 28 مرداد 1386, 11:38 صبح
Command Argument مقادیری هستند که با تابع مورد نظرت ارسال میکنی تا پردازش روی ونا انجام بشه، مثل پارامترهایی که به آبجکت SqlCommand ات پاس میکنی.

CommandName نام آبجکت Command ای هست که ایجاد کردی.
FindControl که البته فکر کنم این یکی تابع باشه، خب از اسمش پیداست، کنترلی رو پیدا میکنه و در یه آبجکت کنترل میذاره.

peymannaji
یک شنبه 28 مرداد 1386, 11:43 صبح
موارد استفادشون رو با یک مثال عینی توضیح میدین ؟ با تشکر چون هنوز برام مسئله گنگ است .

sarasara
یک شنبه 28 مرداد 1386, 12:49 عصر
این لینک رو ببین http://www.dotnetbips.com/articles/4c3cc1c7-795e-4058-a741-e8e1de6d90a9.aspx
مشکل من هم با خوندن این لینک حل شد.
موفق باشی

peymannaji
یک شنبه 28 مرداد 1386, 14:49 عصر
ممنون دوست من ... سایت خوبی بود اما متاسفانه من با زبان سی شارپ زیاد آشنا نیستم ...

hdv212
یک شنبه 28 مرداد 1386, 15:32 عصر
در این مثال cmdSelect نام command ماست و p1 آرگومانی هست که ما به آبجکت cmdSelect ارسال میکنیم :

SqlCommand cmdSelect = new SqlCommand();
cmdSelect.CommandText = "sp_select_request";
DataAccess.Command.CommandType = System.Data.CommandType.StoredProcedure;
SqlParameter p1 = new System.Data.SqlClient.SqlParameter("@requestID", requestID);
cmdSelect.Parameters.Add(p1);

peymannaji
یک شنبه 28 مرداد 1386, 17:29 عصر
دوست من این مواردی که من گفتم در واقع موارد 1 و 2 که سوال کردم جزء proprty های یک دکمه هستند ... منظور من مبحث دیتا اکسس نیست ...