PDA

View Full Version : POST

شفیعی
پنج شنبه 17 اردیبهشت 1383, 04:42 صبح
سلام
چند تا DBEDIT روی صفحه داریم می خواهیم قبل از ذخیره این اطلاعات 2تا از DBEDIT را با هم جمع کنیم و اگر جمع این 2 با سومین DBEDIT مساوی بود اجازه دهیم اطلاعات ذخیره شود در غیر اینصورت برنامه پیغام خطا بدهد از TABLE برای ارتباط با بانک اطلاعاتی استفاده می کنم

سار
پنج شنبه 17 اردیبهشت 1383, 06:15 صبح
شما تا از Post استفاده نکنید ذخیره نمیشه مگر رکورد جاری شما عوض بشه که در اون حالت هم با استفاده از Table.Cancel میشه آخرین عمل انجام شده رو لغو کرد.

JavanSoft
پنج شنبه 17 اردیبهشت 1383, 13:10 عصر
از خاصیت Textدر Dbedit استفاده کنید یا خود فیلد را چک کنید

SReza1
شنبه 19 اردیبهشت 1383, 23:04 عصر
از before post استفاده کن!! و شرطو تست کن

شفیعی
سه شنبه 22 اردیبهشت 1383, 05:13 صبح
سلام
در before post باید چه دستوراتی بنویسم

SReza1
سه شنبه 22 اردیبهشت 1383, 19:26 عصر
خوب شروطی رو که میخواهی باید اونجا بذاری دیگه :shock: :?

شفیعی
چهارشنبه 23 اردیبهشت 1383, 04:48 صبح
سلام
در before post بعد از اینکه شرط را تست می کنم در صورتی که شرط غلط باشد دستور
TABLE.CANCEL را اجرا می کنم ولی باز اطلاعات در داخل بانک اطلاعاتی ذخیره می شود برای جلوگیری از ذخیره شدن باید چکار کرد

Mohammad S
چهارشنبه 23 اردیبهشت 1383, 09:37 صبح
شما می توانید 3 تا Edit بر روی فرم قرار دهید به همراه 3 تا DBEdit که خاصیت Visible آن False شده و کاربر قادر به دیدن آن نیست. وقتی کاربر دکمه ذخیره را کلیک کرد، شما محتویات 2 Edit اولی را چک کنید که اگر شرط برقرار بود،‌ محتویات آنها را به DBEditها منتقل کنید.
روشی که خودم قبلا استفاده می کردم (در حال حاضر از DBEdit استفاده نمی کنم و از دستورات خود Table مثل Append, Post و غیره استفاده می کنم)
موفق باشید 8)

moradi_am
چهارشنبه 23 اردیبهشت 1383, 10:45 صبح
من هم از روش مشابهی استفاده میکنم به تعداد dbedit ها edit در زیر آنها قرار میدهم و یک دگمه اصلاح . اگر کاربر دگمه اصلاح را کلیک کند dbedit ها hide شده و edit ها دیده میشوند حالا کاربر edit ها را اصلاح میکند و دگمه ذخیره را کلیک میکند در اینجا هر کنترلی روی اطلاعات امکان پذیر خواهد بود . با ذخیره دوباره dbedit ها show میشوند . و با انصراف نیز همینطور .....

amirrf
چهارشنبه 23 اردیبهشت 1383, 12:09 عصر
در before post بعد از اینکه شرط را تست می کنم در صورتی که شرط غلط باشد دستور
TABLE.CANCEL را اجرا می کنم ولی باز اطلاعات در داخل بانک اطلاعاتی ذخیره می شود برای جلوگیری از ذخیره شدن باید چکار کرد
فراخوانی Abort یا بالا آوردن یک exception.

SReza1
پنج شنبه 24 اردیبهشت 1383, 20:39 عصر
من نمیدونم چرا cancel جواب نمیده! ولی میتونی از abort اسفاده کنی

merced
سه شنبه 29 اردیبهشت 1383, 06:07 صبح
خوب عزیزم .
الان که Post کردی پس فوکوس رو همون رکورده .. شرطت رو تست کن .. اگه درست نبود به راحتی Delete ش کن .