PDA

View Full Version : Farsi Date Class

farhad_shiri_ex
یک شنبه 28 مرداد 1386, 12:16 عصر
دوستان عزیز!
این یکی از بی نظیر ترین کلاسهای من می باشد لطفا این کلاس را امتحان کنید و نظر دهید!
با استفاده از این کلاس می توانید تاریخ استاندارد فارسی با رعایت کامل فارسی نویسی از راست به چپ را در فرم هایتان داشته باشید و همچنین رعایت درست نویسی تاریخ و همچنین پشتیبانی کردن از قرن در تاریخ فارسی این کنترل کاملا استاندارد فارسی و بدون نقص می باشد برای استفاده از تاریخ و ذخیره آن در بانک از تایع GetFarsidate و همچنین برای ست کردن تاریخ کنترل همچنان که من در متد Activate فرم نوشته ام از تابع SetFarsidate استفاده نمایید و همچنین بقیه توابع که هرکدام بهر کاری نوشته شده اند لطفا اگر حالشو بردید یه نظری و یا یه تشکری هم بکنید اگر کسی سوالی داشت مطرح کنید!

در ضمن دوستان حتما برای اجرا یکبار فایل MAIN.PRG را اجرا نمایید.

rahro
یک شنبه 28 مرداد 1386, 12:21 عصر
سلام :اون فایده نداشت جا داره بنویسم و تشکر کنم
متشکرم

rezamim
دوشنبه 29 مرداد 1386, 09:28 صبح
با تشکر
کار جالبی بود.
من هم قبلا مشابه این کار رو کردم ولی بطور کامل خودم هم راضی نبودم و برای همین رهایش کردم.
اگر چیزی مینویسم برای بهتر شدن کلاس ارائه شده هست و مطالبی هست که با آن برخورد کرده ام.
1 - برای تغییر فونت چه باید کرد ؟ سایز و نوع
2 - اگر بخواهیم SpecialEffect از نوع Plain باشد ؟ با توجه به اینکه شکل کنترل مانند TextBox هست.
3 - آیا امکان نداشت که مقداری مثل Value ایجاد شود و مقدار کنترل از طریق آن تبادل شود ؟
4 - اگر بلندی کنترل را مثلا به 23 یا 21 تغییر دهیم چه اتفاقی می افتد. و یا فرضا بخواهیم طول کنترل را تغییر دهیم.
5 - به همین دلایل ذکر شده در بالا ، این کنترل در گرید چطور جواب میده ؟

6 - یک پیشنهاد اینکه بنظر من wait window کار جالبی نیست. بهتر است همان حالت .t. و .f. برگردانده شود تا هر کاری خواستیم با آن بکنیم.

اگر باز هم مطلبی دیدم با اجازه قبلی آنرا عنوان میکنم.
یک سئوال هم اینکه وقتی فرم را اجرا کردم ، مقدار اولیه کنترل 18/10/19 5- بود. نفهمیدم چرا و یعنی چه

farhad_shiri_ex
دوشنبه 29 مرداد 1386, 11:41 صبح
دوست عزیز!
خیلی ممنون از توجه شما برای اجرا ابتدا تاریخ سیستم خود را تنظیم نمایید سپس برنامه MAIN را اجرا نمایید.
تمامی مطالب شما کاملا درست است اما اگر اینطور بخواهیم نگاه کنیم خیلی کارهای دیگر می شود بر روی این کلاس انجام داد به هر حال این یک کلاس کاملا بی نقص می باشد که در برنامه های بسیار سنگین در حال کار کردن می باشد .
به نظر من اگر می خواهید روشی پیشنهاد نمایید من که سورس را به شما داده ام شما انجام دهید ما هم استفاده خواهیم کرد.

farhad_shiri_ex
شنبه 03 شهریور 1386, 13:14 عصر
دوستان لطفا نظری هم بدهید تا از روشهای دوستان مطلع شویم!

farhad_shiri_ex
شنبه 17 شهریور 1386, 14:59 عصر
ظاهرا تمایل دوستان برای دیدن کلاسها زیاد است اما هیچ نظری نمی دهند که کلاس خوبی است یا خیر یا نقاط ضعفی هم دارد لطفا دوستانی که ازاین کلاس استفاده مینمایند نظرشان را هم اعلام کنند چون با این کار با نقطه نظرات سایر دوستان هم آشنا خواهیم شد!

kia1349
یک شنبه 18 شهریور 1386, 13:13 عصر
فرهاد جان ممنون از زحمتی که کشیدید

سعید حمیدیانفر
دوشنبه 19 شهریور 1386, 09:05 صبح
ممنون از دوست عزیزم آقا فرهاد
آقا اگه لطف کنید یه توضیحاتی در مورد کار با متد ها و خصوصیات این کامپوننت بدین خیلی برای امثال من که مبتدی هستم مفید خواهد بود .

farhad_shiri_ex
دوشنبه 19 شهریور 1386, 12:17 عصر
دوست عزیز!
برای استفاده از این کلاس کافی است این کلاس را بر روی فرم خود مانند اشیاء های دیگر صدا بزنید دقیقا مانند یک تکست باکس با آن رفتار کنید فقط تفاوت این کلاس با TextBox در اینست که Property Value در این کلاس وجود ندارد برای دریافت تاریخ فارسی و ثبت در یک فیلد تاریخ کافی است از متد زیر

thisform.GetFarsidate

و برای تنظیم تاریخ این کلاس می توانید از متد زیر استفاده نمایید

thisform.SetFarsiDate

البته Eventهای دیگری هم در این کلاس وجود دارد که بیشترین کاربرد را همین دو Event بود که توضیح داده ام اگر سوال دیگری بود در خدمتیم