PDA

View Full Version : ارتباط با دیتابیس کلاینت

nevin2007
یک شنبه 28 مرداد 1386, 19:15 عصر
سلام
من میخوام توی یک تکست باکس یک آدرس و اسم دیتابیس را از کلاینت بگیرم و بعد اطلاعات موجود در دیتابیس سرور ( هاست) را داخل آن اینزرت کنم
با این فرض که ساختار هر دو فایل سرور وکلاینت یکی است
از asp.net و access استفاده می کنم
*** در هنگام بازکردن کانکشن برنامه قادر نیست آدرس داده شده را پیدا کند - نمی فهمد که باید دنبال این آدرس روی کلاینت بگردد نه هاست :متفکر:

nazaninam
یک شنبه 28 مرداد 1386, 20:52 عصر
آدرس دهی را به چه صورت انجام دادید ؟!!!
دقت بفرمایید وقتی که از دیتابیس Access استفاده می کنید پس از آپلود سایت بر روی هاست باید رشته اتصال (ConnectionString) را به تناسب تغییر دهید .
به عنوان مثال اگر بر روی لوکال رشته اتصال به صورت c:\inetpub\wwwroot\project\me.mdb آدرس داده شده پس از آپلود بر روی سایت بسته به محل قرار گیری فیزیکی پروژه بر روی هارد دیسک مثلا به صورت D:\vhosts\yourdomain\www\me.mdb تغییر خواهد کرد !
حالا مسئله اینجاست که این آدرس را از کجا پیدا کنی :
1- داخل کنترل پنل هاست معمولا وجود داره !
2- از کد Server.Mappath("-") استفاده کن و آدرس فیزیکی پروژت را داخل هاست پیدا کن !
3- تلفن رو برداد و یک زنگ به هاستت بزن و ازشون این آدرس رو سوال کن
موفق باشی

Behrouz_Rad
یک شنبه 28 مرداد 1386, 22:39 عصر
سلام
من میخوام توی یک تکست باکس یک آدرس و اسم دیتابیس را از کلاینت بگیرم و بعد اطلاعات موجود در دیتابیس سرور ( هاست) را داخل آن اینزرت کنم
با این فرض که ساختار هر دو فایل سرور وکلاینت یکی است
از asp.net و access استفاده می کنم
*** در هنگام بازکردن کانکشن برنامه قادر نیست آدرس داده شده را پیدا کند - نمی فهمد که باید دنبال این آدرس روی کلاینت بگردد نه هاست :متفکر:
نمیشه عزیزم!
فایل باید به سرور منتقل بشه، تغییرات بر روی اون اعمال بشه و مجددا به کلاینت منتقل بشه.

موفق باشید.

nevin2007
دوشنبه 29 مرداد 1386, 08:44 صبح
نمیشه عزیزم!
فایل باید به سرور منتقل بشه، تغییرات بر روی اون اعمال بشه و مجددا به کلاینت منتقل بشه.

موفق باشید.

لطفا راهنمایی کنید که چگونه فایل را به سرور منتقل کنم (ممکن است چند مدیر همزمان بخواهند فایلشان را آپدیت کنند) و برای دریافت از سرور چگونه عمل کنم چون اگر در کادر دانلود کاربر کلید save را نزند عملا اطلاعات از دست رفته است روش پیشنهادی شما برای دیتابیس کوچک خوب است ولی برای فایل حجیم خیلی مشکل است. :افسرده:
آیا اگر از پایگاهی غیر از access استفاده کنم امکان دارد که احتیاج به آپ لود و دانلود نباشد:اشتباه:

Behrouz_Rad
دوشنبه 29 مرداد 1386, 10:35 صبح
Synchronize رو بدین شکلی که گفتی نمیشه پیاده سازی کرد.
به شکل غیر مستقیم عمل کن.
یک برنامه ی Win App ایجاد کن و به دست هر مدیر بده.
این برنامه دو کار رو باید انجام بده.
1) تشخیص آخرین زمان آپدیت رکوردها.
2) قرار دادن رکوردهای گرفته شده از سرور در دیتابیس.

مرحله ی اول:
آخرین زمان آپدیت رکوردها رو باید در دیتابیس ذخیره کنی و با استفاده از خروجی ای که برنامه ی Win App بهت میده (که این خروجی یک فایل هست که در اون یک تاریخ نوشته شده) این امکان رو به مدیر بدی تا این فایل رو به سرور آپلود کنه.
فایل رو در سرور باز می کنی، تاریخ رو میخونی و رکوردهایی در دیتابیس که زمان ایجاد اونها از زمان خوانده شده بیشتر (جدیدتر) هست رو استخراج و در یک فایل XML قرار میدی و امکان دانلود این فایل XML رو به مدیر میدی.
برای ایجاد فایل XML می تونی از متد WriteXml کلاس DataSet استفاده کنی.

مرحله ی دوم:
مدیر پس از دانلود فایل XML، از طریق برنامه ی Win App و معرفی فایل XML به اون، دیتابیس رو آپدیت می کنه.
--------------------------------------------------

حالت ساده ترش اینه که برنامه ی Win App مستقیما به دیتابیس سرور متصل بشه و دیتابیس مربوطه رو آپدیت کنه.

موفق باشید.

nevin2007
دوشنبه 29 مرداد 1386, 18:37 عصر
در یک فایل XML قرار میدی و امکان دانلود این فایل XML رو به مدیر میدی.
برای ایجاد فایل XML می تونی از متد WriteXml کلاس DataSet استفاده کنی.

مرحله ی دوم:
مدیر پس از دانلود فایل XML، از طریق برنامه ی Win App و معرفی فایل XML به اون، دیتابیس رو آپدیت می کنه.

حالت ساده ترش اینه که برنامه ی Win App مستقیما به دیتابیس سرور متصل بشه و دیتابیس مربوطه رو آپدیت کنه.

با سلام
ممنون از راهنمایی تون - لطفا کدی که با اون بتونم فایل دانلود کنم را اگه امکان داره بنویسید (vb)
و آیا راهی وجود داره که بدون انجام کاری از طرف مدیر فایل xml خودکار دانلود بشه:متفکر:

در این مورد که نوشتید :

حالت ساده ترش اینه که برنامه ی Win App مستقیما به دیتابیس سرور متصل بشه و دیتابیس مربوطه رو آپدیت کنه
میشه توضیح بیشتری بدین منظورتون چیه :افسرده:ه

Behrouz_Rad
دوشنبه 29 مرداد 1386, 19:08 عصر
توضیح اضافه ای وجود نداره.
در مورد بقیه ی سوالاتت در این بخش جستجو کن.

و آیا راهی وجود داره که بدون انجام کاری از طرف مدیر فایل xml خودکار دانلود بشه
خیر!

موفق باشید.