PDA

View Full Version : اشتباه در محاسبه در بانک پارادوکس

hamid159
دوشنبه 29 مرداد 1386, 07:03 صبح
من یک سیستم حقوق دارم که بانک آن پارادوکس است و حدود10 سال است کار می کند.در ماه قبل برای محاسبه حقوق کارکنان برای یک نفر حقوق را اشتباه محاسبه کرد.آیا ممکن است این مشکل ناشی از حجیم شدن بانک باشد و یا از نقاط ضعف پارادوکس؟
البته با اجرا کردن مجدد سیستم حقوق اشتباه مذکور دیگر مشاهده نشد.قابل ذکر است اگر الگر الگوریتم مشکل داشته باشد این موضوع باید برای همه اتفاق می افتاد نه یک نفر.

Batman
دوشنبه 29 مرداد 1386, 07:30 صبح
با سلام
ببین دوست عزیز اگر برنامه حجیم رو یه نفر انجام بده مطمئنا یه سری جاها مشکل بوجود میاد البته بانک پارادوکس و اکسس توی مقادیر بالای رکورد فقط سرعتشون پایین میاد اما اشتباه نداره
شما باید یه نمونه دیگه مثل همون رو دوباره تست کنی تا ببینی که خطا کجاست
موفق باشید

Valadi
دوشنبه 29 مرداد 1386, 08:21 صبح
اولا شما برای چنین برنامه ها از یک بانک قوی استفاده کنید نه از پارادوکس به نظر من پارادوکس حیثیت شرکت بورلند را زیر سوال می بره
دوما عین همین مورد در برنامه حسابداری برلیان برای یکی از دوستانم پیش آومده بود ما کل اون یک سند پاک کردیم و دوباره ثبت کردیم تا مشکل حل شد من فکر می کنم این موضوع مربوط به ضعف پارادوکس است چون از لحاظ منطقی اصلا درست در نمی اید

موفق و موید باشی

Arman_1367
دوشنبه 29 مرداد 1386, 10:21 صبح
مطمئنی خطای انسانی در کار نبوده.

hamid159
چهارشنبه 31 مرداد 1386, 08:38 صبح
این یک سیستم قدیمی در یک اداره دولتی است و من نمی توانم به دلخواه بانک آن را به یک بانک دیگر(مثلsql) تغییر دهم.خطای انسانی نیز درکار نبوده زیرا حقوق بطور خودکار محاسبه می شود. برنامه نیز در زمان تولید خود توسط یک تیم پیاده سازی شده است.