PDA

View Full Version : استفاده از قالبهای آماده سایت در asp.net

zahra_67
دوشنبه 29 مرداد 1386, 18:59 عصر
من میخ.ام یه سایت درست کنم و میخوام توش از قالبهای آماده استفاده کنم. چطوری میشه اینکارو کرد؟؟ و اون قالبو ویرایش کرد؟ دیگه اینکه برای استفاده از بانک اطلاعاتی access توی asp.net باید چیکار کرد؟؟ ممنون. :لبخندساده:

sama01
چهارشنبه 31 مرداد 1386, 07:57 صبح
در مورد سوال اول:
این موضوع چه ارتباطی به asp.net داره؟ اصولا قالب سایت یک فایل html هست که بنا به نیاز در نواحی خاصی از کنترل‌های سمت سرور استفاده می‌شه که در زمان اجرا به همان فرمت html ترجمه می‌شه.
بنابراین قالبی اختصاصا برای asp.net وجود نداره. سایت‌های مطرح در طراحی وب سایت (مثل monster) هم قالب‌هایشان را در فرمت html به فروش می‌رسانند.

در مورد سوال دوم هم ابتدا جستجو بکنید. حتما مطلب پیدا می‌کنید. اگر پیدا نشد، در یک تاپیک مستقل آن را پیگیری کنید.
با این کار علاوه بر اینکه نظم فروم حفظ می‌شه، خودتان هم سریعتر به نتیجه می‌رسید.

zahra_67
جمعه 02 شهریور 1386, 12:43 عصر
سلام
خوب منم منظورم این بود که چجوری از اون کدهای HTML توی asp.net استفاده کنم؟ یعنی کجاش بنویسم؟ در ضمن راجع به بانک اطلاعاتی هم گشتم ولی اون چیزی که میخواستم رو پیدا نکردم . من میخوام بفهمم چطوری تو سایتم بانک اطلاعاتی بذارم؟اینجا مطرح نکنم کجا مطرحش کنم؟؟!!!
با تشکر

nazaninam
جمعه 02 شهریور 1386, 14:55 عصر
خوب دوست عزیز به این ترتیب عمل کنید :
داخل پوشه Template شما احتمالا یک صفحه Html به همراه یک پوشه عکس و احتمالا فایل css موجود خواهد بود.
یک پروژه Asp.NET بسازید و این فایل ها را به داخل Solution پروژه Drag کنید.
حالا کد های داخل صفحه Html تمپلیت را داخل صفحه Aspx مورد نظرتون کپی کنید ، فقط دقت بفرمایید خط اول صفحه Aspx که در حقیقت CodePage شماست پاک نشه !
همین !

boostanvagolestan
شنبه 20 فروردین 1390, 00:10 صبح
سلام دوست عزیز
در مورد اتصال به بانک اکسس باید ابتدا در قسمت cs صفحه ات کد زیر را به قسمت using ها اضافه کنی:

using System.Data.OleDb

سپس شروع به اتصال به بانکت کن(من این کد ها داخل یک botton نوشتم):

68468

ma.it.2010
پنج شنبه 13 مرداد 1390, 18:04 عصر
ممنون از راهنمایی خوبتون
چه کار کنم که قالب سایتی رو که در ASP قرار دادم به هم ریخته نباشه ؟
ممنون:چشمک:

hjran abdpor
پنج شنبه 13 مرداد 1390, 19:20 عصر
معمولا قالب های سایت با یک فایل Css ساخته میشوند که باید ان را در صفحه مورد import کنید.

<link href ="StyleSheet.css" rel="Stylesheet" type ="text/css" /