PDA

View Full Version : نمایش آخرین ها در richTextbox

ssaeeds
سه شنبه 30 مرداد 1386, 10:30 صبح
سلام دوستان . من یه برنامه دارم که اطلاعات را از بافر کارت صوتی میگیره و به صورت آنلاین در یه richTextBox به شکل عدد نمایش میده . یه مشکلی دارم و اون اینه که وقتی شروع به نمایش میده و richTextBox اسکرول میکنه ،‌ خود به خود آخرین اعداد رو نمایش نمیده و روی همون صفحه اول وای میسته و برای دیدن اعداد همون لحظه باید دستی اسکرول کنیم (بیایم پایین ) . چطوری میشه اتوماتیک خودش اسکرول کنه و همیشه آخرین خروجیها رو نشون بده ؟

یکمی واضح تر بگم ،‌ اینکه مثلا بعد از گذشت 1 دقیقه ما 500 خط داریم ، من میخوام در هر لحظه خط (یا خطوط - بسته به سایز richTextBox ) آخر رو نمایش بده . مثلا در 1 دقیقه خودش خط 500 و 499 و ... رو نمایش بده ،‌ نه همون 1 و2 و3 ... رو

PC2st
سه شنبه 30 مرداد 1386, 11:10 صبح
اگر برنامه از نوع Win App است،
یک راهش اینه که بعد از هر تغییر در rich text box، کلید Ctrl+End رو بهش ارسال کنید:

richTextBox1.Focus();
SendKeys.Send("^{END}");

ssaeeds
چهارشنبه 31 مرداد 1386, 23:49 عصر
نشد !‌ ارور میده ! :ناراحت:

PC2st
چهارشنبه 31 مرداد 1386, 23:57 عصر
اگر متن ارور رو هم بگذارید، راحت تر میشه تشخیص داد. (و اینکه در کجا ارور میده)

subsub
یک شنبه 17 شهریور 1387, 01:13 صبح
سلام دوستان . من یه برنامه دارم که اطلاعات را از بافر کارت صوتی میگیره و به صورت آنلاین در یه richTextBox به شکل عدد نمایش میده . یه مشکلی دارم و اون اینه که وقتی شروع به نمایش میده و richTextBox اسکرول میکنه ،‌ خود به خود آخرین اعداد رو نمایش نمیده و روی همون صفحه اول وای میسته و برای دیدن اعداد همون لحظه باید دستی اسکرول کنیم (بیایم پایین ) . چطوری میشه اتوماتیک خودش اسکرول کنه و همیشه آخرین خروجیها رو نشون بده ؟

یکمی واضح تر بگم ،‌ اینکه مثلا بعد از گذشت 1 دقیقه ما 500 خط داریم ، من میخوام در هر لحظه خط (یا خطوط - بسته به سایز richTextBox ) آخر رو نمایش بده . مثلا در 1 دقیقه خودش خط 500 و 499 و ... رو نمایش بده ،‌ نه همون 1 و2 و3 ... رو

می‌تونی از کد زیر در رویداد Tick یک Timer استفاده کنی:
[LTR_INLINE]
richTextBox1.Select(richTextBox1.Text.Length - 2, 1);
richTextBox1.ScrollToCaret();[LTR_INLINE]