PDA

View Full Version : حذف رکورد بر اساس تاریخ

hamishe bahar
سه شنبه 30 مرداد 1386, 11:44 صبح
با سلام
من یه جدول تو MYSQL دارم که هر موضوعی تاریخ شروع نمایش وتاریخ پایان نمایش داره که تاریخ ها شمسی هستند می خوام ببینم می شه وقتی به تاریخ پایان نمایش یه موضوع رسیدیم به طور خودکار اون موضوع از جدول حذف بشه

oxygenws
سه شنبه 30 مرداد 1386, 12:13 عصر
تاریخ ها رو توی پایگاه داده، شمسی ذخیره نکن.

hamishe bahar
چهارشنبه 31 مرداد 1386, 09:14 صبح
admin باید در یه فرم این تاریخ ها رو مشخص کنه که این تاریخ ها رو می خواد شمسی وارد texbox کنه اون موقع من چطوری تاریخ ها رو شمسی وارد پایگاه نکنم

hamishe bahar
چهارشنبه 31 مرداد 1386, 10:11 صبح
من اگه بیام تو فرم یه texbox قرار بدم که تاریخ به روز کردن جدول به صورت شمسی وارد شود و از query زیر استفاده کنم این query درسته یا نه

delete from table where enddate<$dateupdate
که enddate تاریخ پایان در جدول و$dateupdate محتوتی textbox است(من از phpو mysql استفاده می کنم)

peyman1987
چهارشنبه 31 مرداد 1386, 10:34 صبح
خوب شما میتونی تمام تاریخها ر بصورت timestamp ذخیره کنین و یه فیلد دیگه بعنوان نوع تاریخ در نظر بگیرین که مشخص میکنه که تاریخ شمسی میخوان یا میلادی و موقع نمایش همون نوع تاریخ رو از timestamp ذخیره شده بدست بیارین.

oxygenws
چهارشنبه 31 مرداد 1386, 10:35 صبح
ظاهر برنامه (front end) فارسی (شمسی) باشه و منطق برنامه (back end) میلادی.
یک جایی توی برنامه ات این ظاهر به منطق وصل میشه(!) اونجا این میلادی رو فارسی و کن و بالعکس.

hamishe bahar
چهارشنبه 31 مرداد 1386, 12:39 عصر
می شه بگین چطوری تاریخ شمسی را به میلادی تبدیل کنم و بالعکس و چنین کاری را بکنم اون query که بالا نوشتم درست کار می کنه یا باید شرطش را یه جور دیگه بنویسم
لطفا می شه در مورد timestamp نیز توضیح بدین

saeid_sazegar
چهارشنبه 31 مرداد 1386, 12:53 عصر
با سلام
من کد تبدیل تاریخ میلادی رو به شمسی در دلفی دارم
کامله و درست هم جواب میده

oxygenws
چهارشنبه 31 مرداد 1386, 13:05 عصر
انجمن رو بگرد... قبلا بحث شده :)
http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=69042