PDA

View Full Version : یک سوال درباره لینک دادن دوتا فایل EXE

mpmsoft
سه شنبه 30 مرداد 1386, 13:29 عصر
دوستان آیا امکانش هست تو وی بی دوتا پروژه EXE رو بهم لینک داد

منظور از ActiveX Exe چیه

من می خوام دوتا برنامه رو به هم لینک کنم یکی کارش Listening باشه و زمانی که جوابی گرفت به برنامه اصلی ارسال کنه دلیلش اینه که نمی خوام تو برنامه اصلیم تایمر بذارم تا برنامه ام کند بشه

البته اگر تایمر هم تو برنامه اصلی گذاشتم مسئله نیست ولی می خوام کاره پردازش اصلی رو برنامه شماره 2 انجام بده

killer-star
سه شنبه 30 مرداد 1386, 15:13 عصر
دوستان آیا امکانش هست تو وی بی دوتا پروژه EXE رو بهم لینک داد

منظور از ActiveX Exe چیه

من می خوام دوتا برنامه رو به هم لینک کنم یکی کارش Listening باشه و زمانی که جوابی گرفت به برنامه اصلی ارسال کنه دلیلش اینه که نمی خوام تو برنامه اصلیم تایمر بذارم تا برنامه ام کند بشه

البته اگر تایمر هم تو برنامه اصلی گذاشتم مسئله نیست ولی می خوام کاره پردازش اصلی رو برنامه شماره 2 انجام بده

سلام

فکر کنم میتونی از SendKeys ویا Winsock استفاده کنی !! البته روش های بهتری هم هست.
اساتید بگن اگه کارت راه نیفتاد من یه توضیح کوچیک بدم

TheMatrix
سه شنبه 30 مرداد 1386, 15:30 عصر
اولا این که نیازی نیست که دوتا برنامه بسازی, تو همون برنامه اصلیه یه thread درست کن که یه حلقه ی do داشته باشه(از تایمر هم بهتره).
دوما اگه میخوای بین دوتا برنامه ارتباط داشته باشی باید از پیامهای ویندوز (windows messages) استفاده کنی به این ترتیب که با تابع setwindowslong هندلتو (فرمتو) جوری تنظیم میکنی که پیامهای ویندوز ارسالی به آن هندل به تابع خاصی با اپراتور addressof تنظیم شود که همه ی پیامهای ارسالی به ان هندل در تابعی که ما مشخص کردیم پردازش شود همانند event ها.
:لبخند:

M8SPY_OK
سه شنبه 30 مرداد 1386, 16:10 عصر
سلام
فکر کنم منظروت این باشه :
http://visual-basic.persiangig.com/VB_EXE_MAKER/vb%20exe%20maker.rar

این برنامه رو آقای Reza Payambari نوشتند!

Beatles
سه شنبه 30 مرداد 1386, 16:12 عصر
سلام
یه راه دیگه هم استفاده از سرویس هاست. یعنی یه سرویسی بنویسی که رو سرور نصب بشه و در مواقع مقتضی Raise Event بکنه.الان حضور ذهن ندارم ولی فکر میکنم که ActiveX Exe ها این خاصیت رو داشتن که به صورت یک سرویس نصب بشن.
ضمنا یه راه دیگه میتونه استفاده از Message Queue های Windows باشه .البته این روش مثل روش قبلی که بصورت Event‌ کار میکرد نیست بلکه تو این روش سرور Message مورد نظر را در یک Queue قرار میدهد و Client هر وقت خواست میتونه بره و Queue را چک کنه حسن این روش در اینه که Cilent میتونه Offline باشه و Server براش Message بفرسته و هروقت Client وصل شد Message ها شو بگیره

Evil 69
چهارشنبه 31 مرداد 1386, 00:46 صبح
همین طور که kilerstar گفت شما میتونی از winsock استفاده کنی تا عملیات Listening رو برات بدون کم شدن سرعت انجام بده

منظور از ActiveX Exe چیه
توی vb با استفاده از ActiveX Exe یک فایل ocx ساخت

mpmsoft
چهارشنبه 31 مرداد 1386, 09:28 صبح
دوستان فکر کنم سوالمو خوب مطرح نکردم

چطور شما می تونی یک DLL رو به برنامه لینک بدی من می خوام یک فایل EXE رو به برنامه لینک بدم

m_zi
چهارشنبه 31 مرداد 1386, 10:51 صبح
دوستان فکر کنم سوالمو خوب مطرح نکردم

چطور شما می تونی یک DLL رو به برنامه لینک بدی من می خوام یک فایل EXE رو به برنامه لینک بدم

اگر منظورتون اینه که می خواهید توی برنامه از فایل eXe دومی استفاده کنید و به آن پارامتر پاس بدید و آن را اجرا کیند می تونید از دستور shell استفاده کیند .