PDA

View Full Version : اضافه کردن امکانات به فایل ضمیمه

p30fin
چهارشنبه 31 مرداد 1386, 20:02 عصر
با سلام . من یک تازه کار اکسس هستم که یک بانک اطلاعاتی درست کردم . از صاحبان فن خواهش میکن آموزش ایجاد یک سویچ برد و نمایش تمام صفحه فرم رو بدن . چون من تازه کارم و متاسفانه توضیحات شما در حد بالایی و من نمیدونم بعضی از قسمتها در کجا هستن که کد ها و دستور ها رو در کجا وارد کنم . ممنون میشم که بهم کمک کنید .

p30fin
پنج شنبه 01 شهریور 1386, 16:11 عصر
با سلام مججدد . مثل اینکه اینجا رسم هست که کاربران باید التماس کنند تا کسی جوابی بده مخصوصاً من که تازه وارد هستم . باشه طبق رسم ازتون خواهش میکنم کمک کنید التماس میکنم . کافیه ؟ :متفکر:

Profesorjd
پنج شنبه 01 شهریور 1386, 21:30 عصر
با سلام
چرا التماس دوست عزیز ! فکر نمیکنم اگر برنامه شما را درست کنند بشود آموزش ! بهتر نیست با سئوالات منطقی به جواب رسیده هم خودت یاد بگیری هم کمک کنی دوستان دیگری مثل بنده یاد بگیریم ؟!
- هر صفحه سوئیچ برد مانند دیگر فرمها قابل تغییر هستند جنابعالی که فرم درست کرده‌ای با تنظیمات آن آشنا هستی بنابراین برای رنگ آمیزی و تمام صفحه کردنش آشنایی
- هر سوئیچ صفحات تو در تویی دارد که در صفحه اول آن که Switchpoard Pages نامیده میشود برای درست کردن این صفحات تو در تو است . بنابراین اگر بخواهی با کلیک روی هر قسمت صفحه دیگری در سویچ باز میشود که آنجا ، کلیک اصلی اجرا شود باید در این صفحه بسازی که با کلیک بر روی گزینه New عمل میشود . فقط باید اسم صفحه بدهی !!
- در اینجا بعد ساخت اسمش روی گزینه Edit کلیک کن . ویندوزی مشابه فعلی می‌آید . در آنجا میتوانی آن صفحه اصلی خودت را بسازی . چگونه ؟با گزینه New ! اینجا 3 آیتم دارد . نام صفحه - دستوری که با کلیک اجرا شود و در کدام صفحه سوئیچ باشد .
- اول و آخر که مشکلی ندارند در آیتم دوم با باز کردن Popup آن متوجه میشی که فرم باشد - گزارش باشد و ... در این آیتم با انتخاب فرم یا گزارش یا ... باید نام فرم نام گزارش و ... را که قبلاً ساخته‌ای بدهی تا کلیکش را بسازد .
عزیز برادر فعلاً جلو برو چیزهایی یاد بگیر اگر مشکل داشتی مطرح کن . یادآوری میکنم مطالبی که گفتم بیشتر آموزش است نه دیکته کردن ! که کمی همت خودت که بسیار هم داری کمکت میکند بهتر عمل کنی
البته قبل از اینکارها ابتدا آن سوئیچ برد جدول رو پاک کن و در قسمت فرمها Tools>Database Utility> Switchboard manager را بزن تا برایت اولیش را بسازد !

p30fin
جمعه 02 شهریور 1386, 19:01 عصر
با سلام و تشکر از شما دوست عزیز Profesorjd که با راهنمایشون کمک کردن. دلیل اینکه من میخواستم کسی برام بسازه این بود که من در هزاران پست جستجو کردم اما همشون آموزش کاملی نداده بودن و من هم نتونستم . من هم تازه کار هستم پس باید حق بدین . ممنونم از شما سعی میکنم که خودم یک vbmenu_register("postmenu_384837", true); یک جوری پیدا کنم ولی چشمم آب نمی خوره چون خیلی کار کردم اما نشد . با تشکر مجدد از شما

Profesorjd
جمعه 02 شهریور 1386, 21:49 عصر
سلام
ببینم این راهی را که گفتم مگر عملی نیست ؟ دوست گرامی با این روش میتوانید یک سوئیچ برد بسازی بدون اینکه کدنویسی کنی . اگر فکر میکنی که یکشبه میتوان برنامه نویس شد بعید است ! ما که نتوانستیم !! علی ایحال من برنامه شما را دیدم اگر واقعاً تازه‌کار هستی (!!) برای اولین برنامه خوب عمل کرده‌ای .
سوئیچ برد مانند یک صفحه فرم است با این تفاوت که اکسس آنرا برای راحتی کاربرش خودش میسازد تا کمکی کرده باشد . تمام دکمه‌هایی که میسازد خودش کدش را نوشته بنابراین نیازی نیست زحمتی کشیده شود !! صفحه سوئیچ را مانند فرم ببینی میتوانی رنگ امیزی کنی ، عکس پس زمینه‌اش بگذاری و .. فقط کمی محدودیت دارد که من خودم چون امتخان نکرده‌ام نمیدانم محدودیتهایش چیست ( یکی اینکه بیش از 8 دکمه نمیسازد !!) . بعد از ساخت ویزاردیش میتوانی در قسمت فرم اصلاحش کنی . دکمه‌ها را اندازه متنش بسازی شکلش را عوض کنی . بعد که مطلوب افتاد ( یا راه افتاد ) اگر خود اکسس استارتاپ نگذاشت در قسمت Tools خودت میتوانی اینکار را بکنی .
شایان ذکر است بنده هم تازه‌کارم و با کمک دوستان همین سایت قدم به قدم حرکت میکنم . دوست هم ندارم کسی بدون آنکه یاد بدهد چه کرده است ( یا توضیح ندهد ) کاری برایم انجام دهد . خدا توفیقتان دهد بسیار