PDA

View Full Version : چگونه فایل مورد نیازم را فراخوانی کنم ؟

fathi67
جمعه 02 شهریور 1386, 18:38 عصر
دوستان سلام

من می خواهم در برنامه ام یک Skin بگذارم و برنامه ام را نیز در VB.NET 2005 نوشته ام. کامپوننت Skin سازی من برنامه ی Skin Crafter 2.6.3 است. ابتدا اجازه دهید روش استفاده ی آن را در برنامه ام شرح دهم. ( استادان گرامی روش تعریف و اجرای این کامپوننت را از یکی از دوستان آگاهم پرسیده ام و به نظر درست می آید. متاسفانه هم اکنون برایم مشکلی پیش آمده و چون به دوستم دسترسی ندارم ، خواهشمندم اگر می توانید من را راهنمایی کنید.)

1 - اولا در VS 2005 از منوی Project و بخش Add reference و سربرگ Browse ، Dll ای به نام skincrafter.net-vs2005.dll را معرفی کردم.
2 - ثانیا کد های زیر را به برنامه ام اضافه کردم.

Private Sub Form1_HandleCreated(ByVal sender As Object, ByVal e As System.EventArgs) Handles Me.HandleCreated

' The code in CODE SECTION has to be called before
InitializeComponent() function

' --------- Begin of CODE SECTION ---------- '

DMSoft.SkinCrafter.Init()
SkinOb = New DMSoft.SkinCrafter
'These function parameters are used for Skincrafter DEMO
SkinOb.InitLicenKeys("SKINCRAFTER", "SKINCRAFTER.COM", "support@skincrafter.com", "DEMOSKINCRAFTERLICENCE")
SkinOb.InitDecoration(1)

' --------- End of CODE SECTION ---------- '

SkinOb.LoadSkinFromFile("C:\Documents and Settings\Hamed\My Documents\Visual Studio 2005\Projects\WindowsApplication1\WindowsApplicati on1\bin\Release\Vista-style_ST.skf")

SkinOb.ApplySkin()

End Sub

.
.
.

End Class

* لازم به ذکر است باید برای اجرای Skin فایل skincrafter.net-vs2005.dll در کنار فایل exe برنامه ام موجود باشد.

و اما مشکل من :

اگر دقت کرده باشید فایل Vista-style_ST.skf ( همان Skin مورد علاقه ی من ) در مسیر خاصی آدرس دهی شده است. اگر من این فایل را در همان مسیر تعیین شده در برنامه ام قرار دهم Skin برای برنامه ام اجرا می شود وگرنه Skin لود نمی شود. دوستان من می خواهم Skin را در کنار فایل اجرایی برنامه و آن Dll قرار دهم و آدرس Vista-style_ST.skf را به گونه ای تعیین کنم که برنامه این فایل را درون فولدر خود جستجو کند و اجرا نماید، در حقیقت یک آدرس پویا می خواهم. آیا این کار در VB.NET 2005 ممکن است ؟

با تشکر از اینکه وقت گرانبهایتان را در اختیارم قرار دادید.
یا حق. :لبخندساده:

پویا
شنبه 03 شهریور 1386, 13:38 عصر
برای پیدا کردن مسیر جاری برنامه

My.Application.Info.DirectortPath