PDA

View Full Version : بهینه سازی در php

mehdiangal
جمعه 02 شهریور 1386, 22:25 عصر
سلام به همه ی برنامه نویسان عزیز .:لبخندساده:
سوالها در مورد بهینه سازی به هم مربوط هستن . سرچ هم کردم .لطفا پاک نشود!

1. اگر ما مثلا 1000 تا تابع تعریف کنیم که به هم هیچ ربطی هم نداشته باشن و فقط یکشونو صدا بزنیم و استفاده کنیم . آیا تعداد تابع ها در سرعت اسکریپت تاثیر میزاره ؟

2. بهتره اگر تابع هایی داریم که در یک فایل php هستن و میخوایم include شون کنیم تابع هایی که در فایل اصلی (که فایل تابع ها از داخل اون include شده) کاریرد ندارن رو در یک فایل پی اچ پی دیگه بزاریم که اونا دیگه لود نشن و کارایی و سرعت بره بالا . این ذهنیتم درسته یا اشتباه میکنم ؟ . (این سوالم به سوال اول هم کمی ربط داشت)

3. یک فایل php که هیچ کد php توش استفاده نشده باشه با یک فایل HTML از نظر سرعت پاسخ دادن تفاوتی داره ؟

ممنون .منتظر جوابم :لبخندساده:

oxygenws
جمعه 02 شهریور 1386, 22:58 عصر
۱- تا جایی که من می دونم.... اگر فقط یک فانکشن صدا بزنی، مقداری مصرف مموری کاهش پیدا می کنه و مقداری سرعت برنامه در زمان include ها سریع تر میشه. اما در زمان فراخوانی کندی خیلی خیلی قابل توجهی نخواهی داشت.

۲- از ساختار و فلسفهء کلاس ها استفاده کن.... حتی اگر کلاس هم نداری، به «کلاس» به مفهوم دسته و گروه نگاه کن و توابع وابسته رو در فایل های مجزا بذار.

۳- بله، HTML سریع تره. (منظورت رو فهمیدم هاا :) )

mehdiangal
جمعه 02 شهریور 1386, 23:27 عصر
۲- از ساختار و فلسفهء کلاس ها استفاده کن.... حتی اگر کلاس هم نداری، به «کلاس» به مفهوم دسته و گروه نگاه کن و توابع وابسته رو در فایل های مجزا بذار.

مرسی . من تو یه کتاب php4 خوندم که php برای کلاس ها بهینه سازی نشده (البته منظورت رو از 2 متوجه شدم !) آیا php 5 هم همینطوره ؟

oxygenws
جمعه 02 شهریور 1386, 23:31 عصر
نه، php4 کلاس ها رو بعدا به تابع تبدیل می کرد، اما ۵ این کار رو نمی کنه و کلاس ها واقعا کلاس اند :>
البته در این شکی نیست که به هر حال کلاس ها (در هر زبانی) باعث کاهش سرعت برنامه می شن :)