PDA

View Full Version : مشکل با sql server

hamidafs
شنبه 03 شهریور 1386, 09:20 صبح
با سلام
در مورد مشکل من جستجو رو هم انجام دادم ولی مشکلم حل نشد.
1-مشکل اول اینکه من در نصب visual stdio 2003 در ویندوز سرویس پک 1 مشکلی ندارم و asp.net اون اجرا می شه ولی در ویندوز سرویس پک 2 Asp.net اون اشکال داره و نمی تونه صفحات رو دیباگ بکنه.و پیغام مربوط به اینکه نمی تونم صفحات رو دیباگ کنم به من میده.
2- من در ارتباط بین asp.net 1.1 به sql server 2000 در سرویس پک 1 هیچ مشکلی ندارم ولی باز در سرویس پک 2 حتی بدون visual stdio و فقط با iis تنها هم وقتی می خوام به sql server متصل شوم از من این ایراد رو می گیره:

3-آیا به پورت sql server ربطی داره یا به سرویس پک ها یا به .... ؟

javad3151
شنبه 03 شهریور 1386, 13:14 عصر
احتمالا connection string مشکل داره ، کدهای برنامه رو بزار اینجا که دوستان بتونند راهنماییتون کنند

hamidafs
شنبه 03 شهریور 1386, 15:19 عصر
connection string من به صورت زیر است که گفتم که در ویندوز سرویس پک 1 هیچ مشکلی ندارم و برنامه درست اجرا می شه. ولی کد زیر یا هر کدی که با sql server در ویندوز سرویس پک 2 دارم کار نمی کند .و حتی وقتی visual stdio را نصب می کنم Asp.net اون کار نمی کنه و خطای زیر رو هم میده (من visual stdio vرو چندین بار نصب کردم):

("con = New SqlConnection("Server=localhost;UID=sa;database=hbank
( )con.Open

فکر می کنم باید پیکربندی در iis یا sql server یا همچین چیزی انجام داد؟
البته مشکلات شبیه کار من در تاپیکهای بود که مشکل منو حل نکرد .

twelve
شنبه 03 شهریور 1386, 17:40 عصر
اشکال از کانکشن استریگ هست ( برای خطای اول)
به این صورت بنویسید

Server = (local)

برای خطای دوم ممکنه یکی از اتفاقات زیر افتاده باشه (به طور کلی )

1- اینترنت اکسپلورر 7 رو قبل از نصب ویژوال استودیو نصب کردید!
2 - مسیر پروژه رو در IIS مطابق با اون مسیر اولی که پروژه رو برای اولین بار ایجاد کردید نساختید
3 - بخش ASP.NET رو در نصب IIS ویندوز سرور تیک نزدید

hamidafs
شنبه 03 شهریور 1386, 23:00 عصر
با تشکر
موارد 2و3 رو انجام دادم ولی مشکل من حل نشد
و در مورد connection string من درویندوز سرویس پک1 کاملا درست جواب می ده.
ولی در سرویس پک2 جواب نمی ده.
نمی دونم باید تنظیمات خاصی باید انجام دهم یا اینکه با سرویس پک 2 asp.net و sql server مشکل دارد .

twelve
یک شنبه 04 شهریور 1386, 00:43 صبح
ممکنه IIS رو بعد از نصب ویژوال استودیو نصب کرده باشید ، در این صورت فریم ورک شما ناقص خواهد شد

برای تست یک پروژه جدید با ویژوال استودیو ایجاد کنید ، در مسیر wwwroot و اون رو اجرا کنی ، اگر برنامه Run بشه مشکل از IIS هست

hamidafs
یک شنبه 04 شهریور 1386, 01:19 صبح
دوستان من ابتدا iis رو و بعد visual stdio رو نصب می کنم.
و اینکه دوباره ویندوز رو پاک و مجددا iis و فریم ورک 1.1 (بدون نصب visual stdio )نصب کردم و از طریق iis برنامه خودم رو اجرا می کنم ولی باز از sql server من ایراد می گیره:
System.Data.SqlClient.SqlException: SQL Server does not exist or access denied]
در حالی که این برنامه در ویندوز که سرویس پک1 هست بدون هیچ ایرادی اجرا می شه ولی در سرویس پک 2 اجرا نمی شه و error ای که ذکر شد از من می گیره
[FONT=Arial]و یک نکته که با localhost من نمی تونم برنامم رو اجرا کنم ولی با سرور sql server که hamidاست برنامه اجرا می شه اگر دوستان دلیل رو می دونند ذکر کنند ممنون می شم.البته این کار هم در بعضی سیستمها اجرا می شه و در بعضی دیگه نه با localhostو نه با نام سرور sql sever
("con = New SqlConnection("Server=hamid;UID=sa;database=hbank

ممنون می شم اگر کمکم کنید

twelve
یک شنبه 04 شهریور 1386, 01:43 صبح
یک بار عرض کردم خدمتتون ، کانکشن استرینگ رو به این صورت بنویسید

server=(local)

حتی میتونی نام server رو هم قید نکنید و یا بعد از = نقطه (.) بگذارید ، که این معمولا توصیه نمیشه ! همون اولی حتما جواب میده

rezafars
یک شنبه 04 شهریور 1386, 15:28 عصر
connection string مشکل داره .udl درست کن بانک رو به اون معرفی کن اگه به بانک وصل شد با نوت پد بازش کن از اون connection string استفاده کن اگه مشکل داشتی از سرور هست

hamidafs
دوشنبه 05 شهریور 1386, 08:02 صبح
با تشکر از دوستان که یکی از مشکلات منو حل کردند
و لی بعد از نصب visual stdio 2003 من با asp.net اون مشکل دارم که error اون رو در بالا ی صفحه گذاشتم اگر دوستان را ه حل دارند ممنون می شم.

hamidafs
پنج شنبه 08 شهریور 1386, 08:42 صبح
من متاسفانه چندین بار دیگر visual stdio رو نصب کردم ولی باز از من همون ایراد رو می گیره و در تاپیک های دیگر هم راه حل هایی بود ولی کمکم نکرد.
از دوستان اگر در مورد error که ذکر شد راه حلی دارند ممنون می شم.