PDA

View Full Version : ویزارد و مشکل شروع از صفر

hamed_bostan
شنبه 03 شهریور 1386, 15:44 عصر
با سلام
من وقتی توی برنامه ام از ویزارد استفاده می کنم و دیتا گرید ویوی دیتا سورس مثلا یه جدول توی دیتا بیس اس کیو ال رو داخل فرمم می ندازم که احتالا همه دوستان هم باهاش اشناهستن . در وارد کردن رکورد های اول مشل دارم چون auto number گرید ویوو از صفر شروع میشه در حالی که identity داخل بانک اس کیو ال از یک شروع میشه و چون رکوردی نمتونه با کلید صفر درج کنه ایراد conflict می گیره . کسی از دوستان میدونه چطوری می تونیم این ایراد رو حل کنیم که گرید ویوویی که ویزاردی افتاده تو فرم هم کلید auto number اش از یک شروع شه؟؟؟؟
ممنونم

ghafoori
شنبه 03 شهریور 1386, 17:19 عصر
دوست عزیز وقتی از ویزاد استفاده می کنید برنامه یک دیتاست برای شما ایجاد می کند که در ان جداول شما قرار دارد شما ستون مورد نظر خود را انتخاب کنید و خاصیت autoincreamentseed را برابر 1 قرار دهید

hamed_bostan
شنبه 03 شهریور 1386, 22:45 عصر
با سلام و ممنون از جوابتون اما فکر کنم شما سوال من رو درست متوجه نشدید .
اگر داخل table دستی چند رکرد وجود داشته باشه و از ویزارد استفاده شه به درستی عمل می کنه . من با seed مشکلی ندارم اما مشکل اینه که اگه جدول خالی باشه اولین و تنها اولین رکورد رو صفر می زنه و گرنه با رکورد های بعدی مشکلی نداره و هر بار به رکرد یه شماره اضافه می کنه
ممنون می شم رهنماییم کنید

hamed_bostan
شنبه 03 شهریور 1386, 23:45 عصر
ببخش ghafoori (http://barnamenevis.org/forum/member.php?u=11725) جان . فکر کردم منظورم رو بد متوه شدی اما بعد از تست درست شد.اخه فکر نمی کردم اصلا ربطی داشته بشن به هم . میشه بپرسم این فیلد یعنی چی پیکار می کنه که این مشکل حل میشه ؟؟؟
بازم ممنون

ghafoori
یک شنبه 04 شهریور 1386, 10:09 صبح
این خاصیت کار همان خاصیت identity در sql server را انجام می دهد خاصیت seed مقدار شروع و خاصیت step مقدار پرش را مشخص می کند