PDA

View Full Version : مشکلات یک تازه وارد !

merlin_vista
یک شنبه 04 شهریور 1386, 14:48 عصر
سلام آقا من دارم یه پروژه مینویسم ولی در حین کار به چندتا مشکل بر خوردم و میخواستم آنها را با شما در میان بگزارم !! آخه این اولیشه و دلم نمیخواد نتونم بنویسم !!! من حدود یک ماه است که C# شروع کردم و واقعاً زبان شیرینی است !!!!
مشکلات من از این قبیل است ::
1 - من یک کریستال ریپورت درست کردم و در یک فرم از آن استفاده کردم و متغیر DATASourse را به آن پاس دادم !!! ولی الان همان کریستال ریپرت را میخواهم در یک فرم دیگر استفاده کنم کار نمیده و در ضمن آن کریستال ریپورت را در یک فرم جداگانه گزاشتم ولی بار هم خالی آمد . منظورم اینه که مثلاً در یک فرم من نمایش کل اطلاعات را دارم و یک دکمه چاپ براش گزاشتم و در یک فرم کریستال ریپورت را ایجاد کردم با نان Cripor و اینگونه به آن پاس میدهم !

CrystalDecisions.CrystalReports.Engine.ReportClass rc = new Creport_Cristal();
rc.SetDataSource(this.dsAllViewMater1);
new frmCRiport(rc).ShowDialog();و به درستی کار میدهد و در فرمی که کریستال ریپورت هست در متغیر ساختاری آن را دریافت میکنم و برابر با درتاسورس کریستال ریپورت قرار میدهد !

ولی مشکلی که وجود دارد این است که من در یک فرم دیگه مثلاً جستجو بر اساس نام وقتی میخواهم اطلاعات را به فرم FRMCRIPORT پاس بدهم آن خلی نشون میدهد در جای که جفت متغیرهای پاس داده شده از هر دو فورم هم نامند و بعد از به نتیجه نرسیدن من تصمیم گرفتم یک فرم جدا بسیازم با نام CriportName و همان کریستال ریپورت قبلی را در آن قرار دادم و با یک متغیر دیگر اطلاعات را براش پاس کردم ولی باز هم خالی نشان میدهد ! :افسرده:

2 - آقا من نه در پرسیجر و نه در جایی دیگر اگر بخواهم اطلاعات آخرین پست را در چند تکس باکس نشان دهم باید چکار کنم ( البته نمیخواهم اطلاعات را FILL کنم و داخل دیتاست بریزم ! فقط آخرین سطر اضافه شده )

3 - چگونه فقط یک سطر خاص را به دیتاست بیارم مثلا من برای جدولم ID میزارم و برای آنشمارهنده اتوماتیک میزارم وحالا میخواهم سطری را که شماره ID آن 1 است به دیتاست بیارم روی آن ویرایش انجام دهم ! فقط آن سطر را بیارم و فقط اطلاعات آن سطر را بخونم و ویرایش کنم !

4 - کسی یک آموزش ساده و ابتدایی برای ذخیره عکس در دیتابیس و فراخانی آن ندارد !!!

5 - چگون برای یک دکمه یک کد بنویسم که با کلیک بر روی آن اطلاعات دیتاگرید با همان شکل توی مایکروسافت WOrd نشان داده شود !!

6- کامپونتی + آموزش فارسی سوراغ ندارید که با اتصال به مودم شماره تماس گیرنده را نشان بدهد !!

7 - چگونه برای دیتاگرید یک دکمه نمایش و ویرایش بگزاریم و با کلیک کردن بر روی آن اگر آن REDONLY است تبدیل به حالت معمولی شود و بتوان درون آن چیز نوشت و همچنین با کلیک مجدد بر روی آن تبدیل به حالت نمایش شود و دیگر قابل نوشتن چیزی نباشد !! :لبخندساده:

اگر من زیاد سوال بپرسیدم امیدوارم من را ببخشید ! بالاخره ما تازه واریدم و هزار آرزو :خجالت:

omid_Ahmadi
یک شنبه 04 شهریور 1386, 15:50 عصر
اگر قوانین سایت رو مطالعه کرده باشید، متوجه میشید که ارسال بیش از یک بار تاپیک مجاز نیست.
موفق باشید.