PDA

View Full Version : کد نویسی تالار گفتگو

mohi_ka2
دوشنبه 05 شهریور 1386, 08:58 صبح
سلام به همه برنامه نویسان عزیز!!
من سایتی رو در دست طراحی دارم که قراره براش تالار گفتگو بذارم. تا حالا این کارو نکردم اما فکر نمی کنم از عهده ام هم خارج باشه.
می شه منو راهنمایی کنین که برای این طراحی به چه چیزایی احتیاج دارم ؟
چه چیزایی رو باید بدونم و از چه چیزایی استفاده کنم.
و هر چیزی که فکر می کنید برای کار من مفید باشه! :چشمک:
از لطفتون ممنونم! :قلب:

rtech
دوشنبه 05 شهریور 1386, 15:05 عصر
دوست عزیز بهترین کار استفاده از تالارهای رایگان مثل yetanotherforum میباشید :

http://www.yetanotherforum.net/

اما اگر قصد دارید از ابتدا این کار رو انجام بدید به سایت www.asp.net برید و از نمونه وب های آن استفاده نمایید که اکثرا تالار گفتگو دارن .

mohi_ka2
سه شنبه 06 شهریور 1386, 07:57 صبح
با سلام.
می شه د رابطه با ایجاد موارد زیر کم یتو ضیح بدید و راهنماییم کنید؟
ایجاد Category نا محدود.
ایجاد تالار نا محدود.
ایجاد زیر تالار نامحدود.
سطوح دسترسی کاربران.

بازم ممنون

m.hamidreza
سه شنبه 06 شهریور 1386, 09:59 صبح
[quote=rtech;386661]دوست عزیز بهترین کار استفاده از تالارهای رایگان مثل yetanotherforum میباشید :

http://www.yetanotherforum.net/

[quote/]
آقا من تو نصب این مشکل دارم ، شما نصبش کردی ؟

rtech
چهارشنبه 07 شهریور 1386, 22:01 عصر
بله من نصبش کردم شما چه مشکلی دارید ؟

m.hamidreza
یک شنبه 11 شهریور 1386, 16:43 عصر
بله من نصبش کردم شما چه مشکلی دارید ؟

من توی Permission ها مشکل دارم ؛ دیتابیسم SQL 2000 هست و این forum رو بصورت local می خوام نصب کنم البته net2.0. هم دارم که طبیعتا 1.1 رو هم support می کنه دیگه ... من از تو iis پوشه install فایل default رو اجرا کردم و مراحل رو انجام دادم تا رسیدم به این error که میگه dbo پرمیشن نداره ! user من hmdrz/aspnet هست که به این permission هارو دادم به dbo هم دادم ولی الان این error رو همچنان دارم !
راستی اسم فایلی هم که doewnload کردم این بود : YAF-v1.9.0-FINAL-SRC.zip .

ممنون .

rtech
پنج شنبه 15 شهریور 1386, 18:11 عصر
به Enterprise Manager بروید و سپس به قسمت Security بروید و در سپس Login در سمت راست ، راست کلیک کرده و New Login را بزنید ، یک اسم و پسورد برای Login بدهید و سپس به قسمت databse access بروید ومانند شکل زیر تنظیمات را برای دیتابیسی که برای فروم ساختید انجام بدید :
http://i11.tinypic.com/4q37mli.jpg
سپس تنظیمات زیر را هم در فایل web.config انجام دهید :

connstr>user id=ramin;pwd=123456;data source=Ramin-PC;initial catalog=yaf;timeout=90</connstr>

البته من با توجه به مثالی که زدم اینو پر کردم شما باید به جای user id نام کاربری که در قسمت Login ساختید را وارد کنید و پسورد را در قسمت PWD و DATA Source هم که همون اسم کامپیوترتون رو بزارید و در قسمت catalog هم نام دیتابیس . البته من کامل گفتم تا دوستان دیگه هم که کمی نا آشنا هستند بتونند تنظیمات را انجام بدن .
اگر باز هم نتونستید بگید تا راهنمایی کنم .
موفق باشید .

m.hamidreza
شنبه 17 شهریور 1386, 00:00 صبح
اینا بود فقط تو قسمت پایین dbo_owner چک نخورده بود ! باز هم ممنون ...:تشویق:

اینو فارسیش هم میشه کرد ؟
برای upload کردنش هم باید پوشه شو کپی کنم رو هاست اونجا اجرا کنم دیگه ؟

rtech
شنبه 17 شهریور 1386, 11:03 صبح
بله فارسیش هم میشه کرد فایل ضمیمه رو دانلود کن و بعد تو قسمت Language کپی کن و از قسمت admin زبان سایت رو فارسی بزار :

m.hamidreza
شنبه 17 شهریور 1386, 14:49 عصر
دستت درد کنه ... :لبخندساده: پیرشی جوون !
ایشاالله بتونیم جبران کنیم ...:چشمک:

Saber_Fatholahi
شنبه 17 شهریور 1386, 23:12 عصر
سلام من همه کارایی که گفته شده انجام دادم اما این خطارو دریافت میکنم

rtech
یک شنبه 18 شهریور 1386, 10:00 صبح
خوب دوست عزیز معلومه که باید ارور بگیره شما نباید تنظیمات من رو در پروژتون استفاده کنید !!!! شما چرا از کاربر ramin استفاده کردید توی web.config یوزری رو تعریف کنید که تو بانک تعریف شده .

Saber_Fatholahi
یک شنبه 18 شهریور 1386, 12:28 عصر
می دونم عزیز من
من این یوزرو تو بانکم تعریف کردم
کلیه پرمیشن هایی هم که گفتین بهش دادم اما این ارور میاد یعنی با هر یوزری برم این ارور صادر میشه بابا ضروری الان لازم دارم یه فکری واسم بکنین.
با تشکر

rtech
یک شنبه 18 شهریور 1386, 13:53 عصر
توی web.config هم تنظیمات رو انجام دادید ؟

Saber_Fatholahi
یک شنبه 18 شهریور 1386, 14:41 عصر
بله همه کارام درسته
1.توی اس کیو ال یوزر تعریف کردم برای یه دیتابیس به نام yaf
2.توی وب کانفیگ این ارو ست کردم
3.بابا من خودم ناسلامتی برنامه نویسم می دونم،اما این اشکار خیلی غیر منطقی من همه کارام درسته اما کار نمی کنه،اگه میشه شما پروژهای که نصب کردین واسه دانلود بزارین ممنون میشم.من هر یوزری اشتفاده کردم با پسورد بی پسورد اما در هر حالت این ارور می اد
حتی اگه اسم کامپیوترم اشتبا وارد کنی همین ارور باز میاد. نمی دونم مخم نمی کشه دیگه هر راهیو که فکرشو بکنی امتحان کردم خیلی بهش نیاز دارم.
ممنون میشم کمکم کنین.09124121452

ClaimAlireza
شنبه 31 شهریور 1386, 10:31 صبح
سلام دوستان ...

من با error زیر برخورد میکنم:

Could not load file or assembly 'DotNetNuke.HttpModules.Compression' or one of its dependencies. The system cannot find the file specified.

Line 63: <httpModules>
Line 64: <!-- add name="Authentication" type="DotNetNuke.HttpModules.AuthenticationModule, DotNetNuke.HttpModules.Authentication" / -->
Line 65: <add name="Compression" type="DotNetNuke.HttpModules.Compression.HttpModule, DotNetNuke.HttpModules.Compression"/>
Line 66: <add name="RequestFilter" type="DotNetNuke.HttpModules.Compression.RequestFilter.H ttpModule, DotNetNuke.HttpModules.Compression"/>
Line 67: <add name="UrlRewrite" type="DotNetNuke.HttpModules.UrlRewriteModule, DotNetNuke.HttpModules.UrlRewrite"/>

از طریق install guide خودش جلو رفتم و اون چیزایی رو که گفته بود set کردم.

ولی اینطور که معلومه یه فایلی رو یه جایی باید کپی کنم؟

حالا چیه و کجا، نمیدونم.

با تشکر....

cameloss
سه شنبه 07 آبان 1387, 21:48 عصر
سلام.
من میخوام فوروم yaf رو به عنوان یکی از زیرشاخه های سایتم نصب کنم. یعنی به این شکل: www.mydomain.ir/forum. اگه کسی میتونه لطفا منو راهنمایی کنه. قبلا از همکاری صمیمانه شما کمال تشکر و قدردانی را دارم. و من الله التوفیق

m.hamidreza
چهارشنبه 08 آبان 1387, 10:11 صبح
سلام.
من میخوام فوروم yaf رو به عنوان یکی از زیرشاخه های سایتم نصب کنم. یعنی به این شکل: www.mydomain.ir/forum (http://www.mydomain.ir/forum). اگه کسی میتونه لطفا منو راهنمایی کنه. قبلا از همکاری صمیمانه شما کمال تشکر و قدردانی را دارم. و من الله التوفیق

شما توی wwwroot هاستت یه فولدر به نام forum بساز و yaf رو بریز تو اون فولدر...

milade
پنج شنبه 09 آبان 1387, 05:49 صبح
سلام دوستان
قبلا دوستان دیگه با این yaf مشکل داشتن که براشون یه مقاله درست کردم
دانلود کنید:!
http://barnamenevis.org/forum/attachment.php?attachmentid=22093&d=1219115110

Saber_Fatholahi
جمعه 10 آبان 1387, 19:13 عصر
دوست من اگه می خوای من توی پروژه ای که اپلود کردم یه تالار گفتگو کوچیک نوشتم ببین به کارت میاد؟
اینم لینکش (http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=124503)

salehbagheri
جمعه 10 آبان 1387, 22:17 عصر
ببينيد دوستان!
اگه قرار باشه خارجيها بسازند و ما فقط استفاده كنيم، هيچوقت وابستگي ما به اونها قطع نميشه!
اگه اين همه وقت براي رفع ايرادات اين فروم خارجي صرف كرديد، براي ساخت يك فروم خودموني (اگرچه ضعيف) صرف ميكرديد، ديگه وابسته به كسي نبوديم!

دوستان زيادي از جمله اقاي فتح اللهي، زحمت زيادي كشيدند و يك فروم كوچيك ساختند! پس بياييد با رفع ايرادات اين انجمنهاي خودموني وابستگي مون رو به خارجي ها كمتر كنيم! هم يه چيزي ياد ميگيريم و هم نتيجه‌اش برامون شيرينه!!!

تنها مشكل ما برنامه نويسان اين ور آب، اينكه فقط دوست داريم پشت مانيتور فكر كنيم! كه اين اصلا فايده نداره! كافيه 1 ساعت يا 2 ساعت كنج اتاق خلوت وقتتون رو صرف فكر كردن درباره راه وچاه ساخت انجمن بكنيد! به خدا نتيجه ميگيريد!

به اميد خدا از امروز شروع كنيد!

Saber_Fatholahi
شنبه 11 آبان 1387, 15:13 عصر
ببينيد دوستان!
اگه قرار باشه خارجيها بسازند و ما فقط استفاده كنيم، هيچوقت وابستگي ما به اونها قطع نميشه!
اگه اين همه وقت براي رفع ايرادات اين فروم خارجي صرف كرديد، براي ساخت يك فروم خودموني (اگرچه ضعيف) صرف ميكرديد، ديگه وابسته به كسي نبوديم!

دوستان زيادي از جمله اقاي فتح اللهي، زحمت زيادي كشيدند و يك فروم كوچيك ساختند! پس بياييد با رفع ايرادات اين انجمنهاي خودموني وابستگي مون رو به خارجي ها كمتر كنيم! هم يه چيزي ياد ميگيريم و هم نتيجه‌اش برامون شيرينه!!!

تنها مشكل ما برنامه نويسان اين ور آب، اينكه فقط دوست داريم پشت مانيتور فكر كنيم! كه اين اصلا فايده نداره! كافيه 1 ساعت يا 2 ساعت كنج اتاق خلوت وقتتون رو صرف فكر كردن درباره راه وچاه ساخت انجمن بكنيد! به خدا نتيجه ميگيريد!

به اميد خدا از امروز شروع كنيد!

پس تا دیر نشده بیاین یه پروزه توپ فول ایرانی با هم شروع کنیم