PDA

View Full Version : qt و delphi

nothingelz
دوشنبه 05 شهریور 1386, 15:03 عصر
سلام دوستان
من در هنگام کامپایل یک کامپوننت با ارور بر عدم وجود کتابخانه مواجه شدم

interface
uses
Types,
Qt,
QGraphics,
QForms,
QControls,
Classes,
QStdCtrls;

کسی از دوستان این کتابخانه و فایل هاش رو داره ؟

ghabil
دوشنبه 05 شهریور 1386, 19:28 عصر
اول اینو بگو : تو واقعا میخوای از خاصیت CrossPlatform بودن دلفی استفاده کنی (یعنی داری برنامه ای مینویسی که قرار روی Kylix هم کامپایل بشه ) یا اشتباهی این یونیتها رو یوز کردی (یونیتهایی که اسموشون با Q شروع میشه )؟

nothingelz
دوشنبه 05 شهریور 1386, 19:31 عصر
آقا من اونایی که q اولشون دارن رو حذف می کنم
و برای کامپایل از عدم وجود VCLEditors.dcu
اررور می گیره
سرچ کردم مثل اینکه jedi هم این مشکل رو داشته و رفع کردن ولی نحوش رو نگفتن اگه می دونید شما ممنون می شم راهنمایی کنید

vcldeveloper
سه شنبه 06 شهریور 1386, 13:32 عصر
شما داری سعی میکنی که یک برنامه با استفاده از کتبخانه Clx دلفی بسازید که برای برنامه های Cross-plateform استفاده میشه، یعنی برنامه ایی که یک بار می نویسیش و همان سورس کد را یک بار در دلفی برای ویندوز و بار دیگر در Kylix برای لینوکس کامپایل می کنید.

اگر نیازی به همچین قابلیتی ندارید، از منوی فایل گزینه File -> New -> Application را انتخاب کنید، نه CLX Application.

nothingelz
سه شنبه 06 شهریور 1386, 13:46 عصر
خوب بزار من کامل توضیح بدم
من می خوام کامپوننت synedit رو واسه دلفی 2007 کامپایل و نصب کنم
برای همین ابتدا یک پکیج درست می کنم و بعد سورس های این کامپوننت رو ادد می کنم ( البته به غیر از اونایی که q اولشون داره ( به راهنمایی برادر قابیل ) )
و بعد از انتخاب گزینه install میاد کامپایل کنه به عدم وجود VCLEditors.dcu ایراد میگیره !
مشکل اینجاس
همونطور که گفتم بالا گوگلینگ کردم دیدم http://www.delphi-jedi.org/ هم این مشک رو داشته اما حلش کردن.
حالا این مشکل برای ما مونده ( روش حل رو هم توضیح ندادن !‌)
اطلاعات دارید راهنمایی نمایید !

vcldeveloper
سه شنبه 06 شهریور 1386, 14:01 عصر
من می خوام کامپوننت synedit رو واسه دلفی 02 کامپایل و نصب کنم
دلفی 2؟! این کامپوننت ورژن های جدیدتر هم داره:
http://synedit.sourceforge.net/

nothingelz
سه شنبه 06 شهریور 1386, 14:05 عصر
منظورم رو بد گفتم
من این کامپوننت رو برای دلفی 2007 می خوام کامپایل کنم !
و این کامپوننت پکیج هاش تا دلفی 2006 هست نه 2007 !

vcldeveloper
چهارشنبه 07 شهریور 1386, 12:52 عصر
این کامپوننت پکیج هاش تا دلفی 2006 هست نه 2007 !
یکی از اهداف اصلی در دلفی 2007 این بوده که کدهای سازگار با دلفی 2006 بدون مشکل یا با حداقل مشکل به دلفی 2007 منتقل بشند؛ اگر این کامپوننت با دلفی 2006 سازگار باشه، نباید مشکل خاصی با دلفی 2007 داشته باشه.
فایل VCLEditors.pas در پوشه ToolsAPI از پوشه Source در مسیر دلفی موجود است، با داشتن این فایل و کامپایل آن، باید بتونید ازش استفاده کنید. ببینید با اضافه کردن این فایل به Package مربوطه و کامپایل Package مشکلتون حل میشه یا نه.

Inprise
چهارشنبه 07 شهریور 1386, 14:04 عصر
آخرین نگارشش رو بگیر ؛ مشکلی با دلفی و سی++ بیلدر 2007 نداره . من دارم ازش استفاده میکنم