PDA

View Full Version : اتصال به بانک بر روی سرور

nassim_20
سه شنبه 06 شهریور 1386, 11:04 صبح
می دونم موضوعم تکراری است ولی من خیلی سرچ کردم ولی جوابم رو نگرفتم
اینکه چطور میشه به بانک بر روی سرور وصل شد
من کد زیر رو بر روی سیستم خودم که باهاش کار می کنم نوشتم

mysql_connect('','root','') or die("could not open the database");

ولی بر روی هاست می دانم که باید یوزر را در کنترل پنل تعریف کنم این کار را هم کرده ام اما باز هم وصل نشد
البته من پارامتر اول رو بر روی هاست هم خالی گذاشته ام ممکنه مشکل از این باشه؟اگه اینطوره باید چطوری این پارامتر رو پر کنم
بدین صورت:

mysql_connect('','user','pass') or die("could not open the database");

راستی چطور میشه یه یوزر و پسورد برای دیتابیس تعریف کرد تا پارامترهای دوم و سوم رو بصورت پیش فرض ننویسیم

sweb
سه شنبه 06 شهریور 1386, 11:15 صبح
می دونم موضوعم تکراری است ولی من خیلی سرچ کردم ولی جوابم رو نگرفتم
اینکه چطور میشه به بانک بر روی سرور وصل شد
من کد زیر رو بر روی سیستم خودم که باهاش کار می کنم نوشتم

mysql_connect('','root','') or die("could not open the database");

ولی بر روی هاست می دانم که باید یوزر را در کنترل پنل تعریف کنم این کار را هم کرده ام اما باز هم وصل نشد
البته من پارامتر اول رو بر روی هاست هم خالی گذاشته ام ممکنه مشکل از این باشه؟اگه اینطوره باید چطوری این پارامتر رو پر کنم
بدین صورت:

mysql_connect('','user','pass') or die("could not open the database");

راستی چطور میشه یه یوزر و پسورد برای دیتابیس تعریف کرد تا پارامترهای دوم و سوم رو بصورت پیش فرض ننویسیم

البته که همینه. شما برای اتصال به بانک داده باید اولاً که IP سروری رو که می خواین وصل شین رو تعریف کنین که اگر روی همون سرو هسش می تونین از عدد 127.0.0.1 که همون localhost هستش استفاده کنین پورت هم برای MySQL عدد 3306 هستش که لزومی به وارد کردنش نیست جز موارد خاص و نام کاربرکه همون user که خودت وارد کردی و همونطور کلمه عبور.

بقیه مراحل هم که :

انتخاب بانک داده با استفاده از دستور mysql_select_db() و بعد هم ارسال Query توسط دستور mysql_query()

که خروجی این تابع هم توسط دستورات mysql به انواع داده تبدیل و قابل پردازش هستش (البته اگه بخوای خروجی بگیری ولی درصورتیکه فقط وردی بدی TRUE حاصل یک عملیات موفق از ارسال Query هستش)

در ضمن خوب سرچ نکردی!!! :بامزه:

peyman1987
سه شنبه 06 شهریور 1386, 14:08 عصر
برای جمع بندی حرفهای دوستمون کد زیر یه اتصال سالم رو نشون میده.

<?PHP
$strServer = "نام سرور";
$strUsername = "نام کاربری";
$strPassword = "رمز عبور";
$strDBName = "نام دیتابیس";

$dbConnection = MYSQL_CONNECT($strServer,$strUsername,$strPassword );
MYSQL_SELECT_DB($strDBName);

//.
//.
//.
// عملیات مورد نظر
//.
//.
//.

MYSQL_CLOSE($dbConnection);

?>

nassim_20
چهارشنبه 07 شهریور 1386, 11:03 صبح
البته که همینه. شما برای اتصال به بانک داده باید اولاً که IP سروری رو که می خواین وصل شین رو تعریف کنین که اگر روی همون سرو هسش می تونین از عدد 127.0.0.1 که همون localhost هستش استفاده کنین پورت هم برای MySQL عدد 3306 هستش که لزومی به وارد کردنش نیست جز موارد خاص و نام کاربرکه همون user که خودت وارد کردی و همونطور کلمه عبور.

بقیه مراحل هم که :

انتخاب بانک داده با استفاده از دستور mysql_select_db()و بعد هم ارسال Query توسط دستور mysql_query()

که خروجی این تابع هم توسط دستورات mysql به انواع داده تبدیل و قابل پردازش هستش (البته اگه بخوای خروجی بگیری ولی درصورتیکه فقط وردی بدی TRUE حاصل یک عملیات موفق از ارسال Query هستش)

در ضمن خوب سرچ نکردی!!!

دوست عزیز من دستور اتصال رو به صورت زیر تغییر دادم ولی باز هم وصل نمی شود

mysql_connect('localhost','user','pass') or die("could not open the database");

البته من بانکم رو آپدیت کردم و بعد آپلود منتها دیگر به کنترل پنل نرفتم برای تعریف یوزر درسته؟ گمون نمی کنم نیازی به تعریف مجدد یوزر باشد.

در ضمن چطوری میشه توی سیستم خودم برای دیتابیسم پوزر و پسورد تعریف کنم؟

jhoseinii
چهارشنبه 07 شهریور 1386, 14:00 عصر
ایشون به عنوان مثال 'localhost','user','pass' رو گزاشتن
شما باید معادل مربوط به محیط بانک اطلاعاتی خودتون رو جایگزین کنید
اگه روی localhost تست میکنید فکر میکنم این جواب بده

mysql_connect('localhost','root','') or die("could not open the database");

موفق باشید

nassim_20
جمعه 09 شهریور 1386, 14:31 عصر
دوستان ممنون از لطفتون مشکلم حل شد از پشتیبانی هاست پرسیدم فهمیدم که به جای localhost باید چیز دیگری جایگزین می کردم

ولی حالا یه مشکل دیگه که پیش اومده اینکه حالا که دیتابیس وصل میشه بانک رو نمی شناسه یعنی وقتی میگم بانک رو باز کنه پیغامی میده که الان دم دستم نیست بذارمش ولی از بانک اشکال می گیره و اینطوری اعلام می کنه
Database.bank
که این مسیر رو نمی شناسه
هاست من ویندوزی است و در پوشه Mysql/data بانک رو آپلود می کنم ولی نمیشناسه چرا؟