PDA

View Full Version : چند سوال با موضوعات مختلف

smt_414
سه شنبه 06 شهریور 1386, 13:11 عصر
سلام به همه دوستان چند سوال داشتم

سوال اول
میخواستم بدونم چه شکلی میشه توابعی مثل(object sender, EventArgs e) form1_load رو مانند توابع عادی در چند جای برنامه فراخوانی کرد؟؟؟

smt_414
سه شنبه 06 شهریور 1386, 13:12 عصر
سوال دوم
من یک textbox دارم , میخوام زمانی که کاربر اون رو پر کرد و با زدن tab و یا کلیک کردن بر روی چیز دیگه ای از این textbox عبور کرد تابعی فراخوانی بشه چه شکلی میشه این کار رو کرد لطفا یک کد کوچولو براش بنویسید:خجالت:

smt_414
سه شنبه 06 شهریور 1386, 13:13 عصر
سوال سوم
من تو فرمم یک datagridview دارم که فیلد آخرش image , اما عکسی که داخل اون نمایش داده میشه خیلی کوچیکه
می خواستم ببینم چه شکلی میشه با کلیک کردن بر روی اون عکس , داخل یک picbox اون رو ببینیم ؟؟

smt_414
سه شنبه 06 شهریور 1386, 13:17 عصر
سوال چهارم
من برای ذخیره عکس در sql از تایپیک زیر استفاده کرم
http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=74432
حالا می خوام بدونم چه شکلی میشه که table داشت با چند فیلد که یکیش هم عکس باشه و بتونیم با یک دستورinsert همزمان تمام فیلدها و همچنین فیلد عکس رو پر کرد؟؟؟

iranrose63
سه شنبه 06 شهریور 1386, 13:18 عصر
سوال دوم
من یک textbox دارم , میخوام زمانی که کاربر اون رو پر کرد و با زدن tab و یا کلیک کردن بر روی چیز دیگه ای از این textbox عبور کرد تابعی فراخوانی بشه چه شکلی میشه این کار رو کرد لطفا یک کد کوچولو براش بنویسید:خجالت:

TextBox یه event داره به نام Leave در اون event تابع مورد نظرت رو فراخوانی کن

mina1363
سه شنبه 06 شهریور 1386, 13:19 عصر
سوال دوم

چه تابعی فراخوانی بشه؟
در رویداد validated میتونید کد هاتونو برای فراخوانی تابع بنویسید

hdv212
سه شنبه 06 شهریور 1386, 13:20 عصر
میخواستم بدونم چه شکلی میشه توابعی مثل(object sender, EventArgs e) form1_load رو مانند توابع عادی در چند جای برنامه فراخوانی کرد؟؟؟
با فرض اینکه رویداد Load مربوط به فرمتون (مثلا Form1)، هندل (handle) شده باشه، اینطوری میتونید در جاهای مختلف رویداد مورد نظر رو فراخوانی کنید :

private void button1_Click(object sender, EventArgs e)
{
this.Form1_Load(null, null);
}

من یک textbox دارم , میخوام زمانی که کاربر اون رو پر کرد و با زدن tab و یا کلیک کردن بر روی چیز دیگه ای از این textbox عبور کرد تابعی فراخوانی بشه چه شکلی میشه این کار رو کرد لطفا یک کد کوچولو براش بنویسید

TextBox شما رویدادی داره به نام Leave که باید اونو Handle کنید، مثل این :

private void textBox1_Leave(object sender, EventArgs e)
{
MessageBox.Show("Hi");
}

در ضمن نیازی به دوتاپست نیست، میتونید همه ی خواسته هاتونو در یک پست بذارید.
موفق و پیروز باشید.

iranrose63
سه شنبه 06 شهریور 1386, 13:28 عصر
سوال چهارم
من برای ذخیره عکس در sql از تایپیک زیر استفاده کرم
http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=74432
حالا می خوام بدونم چه شکلی میشه که table داشت با چند فیلد که یکیش هم عکس باشه و بتونیم با یک دستورinsert همزمان تمام فیلدها و همچنین فیلد عکس رو پر کرد؟؟؟

همون طوری که برای بقیه جداولت query مینویسی برای این جدول هم می تونی query بنویسی

SqlCommand com = new SqlCommand();
com.CommandText = "insert into tabel values(@pfamil,@pname,@paks)";
com.Parameters.AddWithValue("@pfamil", tbfamil.Text);
com.Parameters.AddWithValue("@pname", tbname.Text);
com.Parameters.AddWithValue("@aks", ...);
com.ExecuteNonQuery();

نحوه مقدار دهی پارامتر aks رو هم تو همون تایپک گفته بودم

smt_414
سه شنبه 06 شهریور 1386, 18:26 عصر
سلام
از جوابهاتون ممنونم
اما در مورد سوال سوم چه کنم ؟؟؟

smt_414
سه شنبه 06 شهریور 1386, 20:47 عصر
سلام
Iranrose63 جان ممنون
اما یه مطلب من تابع insert رو تو یه کلاس نوشتم و اونجا دیگه نتونستم ازtextbox.text ها استفاده کنم و مجبور شدم تعدادی رشته تعریف کنم و textbox.text ر. داخل اونها ریختم و بعد در فراخوانی تابع insert اونها رو به تابع دادم
اما جواب نمی گیرم
آیا راهی است که به textbox.text داخل کلاس هم دسترسی داشته باشم .
با تشکر

hdv212
چهارشنبه 07 شهریور 1386, 02:15 صبح
آیا راهی است که به textbox.text داخل کلاس هم دسترسی داشته باشم .
میتونی مقدار textbox.text رو در یک متغیر public بریزی و در کلاسهای دیگه از طریق ساخت یه آبجکت از اون کلاس به اون متغیر public که مقدار textbox.text رو در خودش داره، دسترسی داشته باشی.

smt_414
جمعه 09 شهریور 1386, 13:39 عصر
سلام به همه دوستان
سوال سوم هنوز بی جواب مونده :ناراحت:
کسی می تونه کمکی بکنه؟؟؟