PDA

View Full Version : تبدیل فیلدهای عددی به رشته ای در خاصیت Filter

Rocker
سه شنبه 06 شهریور 1386, 15:33 عصر
دوستان سلام:
من یه تاپیک دیگه ایجاد کردم به نام "این دستور اشتباه درستش چی میشه؟؟؟" خیلی هم بیننده و پست داشت حتما یه سری بزنید دوستان لطف کردن و نکات خوبی را در اون بیان کردن.اما مشکل من حل نشد برای همین ای تاپیک رو ایجاد کردم با جواب داده شدن به این سئوال مشکل من حل میشه از دوستان خواهش میکنم اگه چنین چیزی ممکن هست دریغ نکنن و مارو یاری بفرمایند آخه به این نتیجه رسیدم که این مسئله میتونه برای خیلی های دیگه سئوال باشه.
سئوال:میخواستم بدونم در رشته ای که ما درون خاصیت filter شی ADOTable می نویسیم راهی هست که بتونیم در اون فیلدهای عددی رو به رشته ای تبدیل کنیم به منظور مقایسه اونها با مقادیر رشته ای؟
فداتون.

Accidentboy
شنبه 10 شهریور 1386, 18:27 عصر
سلام
اگه منظورت و درست متوجه شده باشم این کد فکر کنم مناسب
ADOQuery1.SQL.Clear ;
ADOQuery1.SQL.Add('select * from Table1 where int_field='+Edit1.Text );
ADOQuery1.ExecSQL ;
ADOQuery1.Open ;

Answer
یک شنبه 11 شهریور 1386, 11:45 صبح
اگه منظورتون بدون sql باید بگم میشه تبدیل کرد . منظور من تبدیل با استفاده از فیلدهای محاسباتی و فکر کنم فیلدهای محاسباتی رو تو فیلتر نمیشه شرکت داد.
روش کار -> یه فیلد محاسباتی از نوع رشته بسازید مثلا id_s و کد زیر رو تو oncalcfeild جدول بنویسید

dataset['id_s']:=inttostr(dataset['id'])

vcldeveloper
یک شنبه 11 شهریور 1386, 13:23 عصر
من یه تاپیک دیگه ایجاد کردم به نام "این دستور اشتباه درستش چی میشه؟؟؟" خیلی هم بیننده و پست داشت حتما یه سری بزنید دوستان لطف کردن و نکات خوبی را در اون بیان کردن.اما مشکل من حل نشد برای همین ای تاپیک رو ایجاد کردم
قرار نیست که هر وقت به جواب نرسیدید، همون سوال را به شکل دیگری در تاپیک جدیدی مطرح کنید!
بحث را در همان تاپیک قبلی ادامه بدید.

با تشکر