PDA

View Full Version : مشکل در پخش برنامه

masoud_jaaan
چهارشنبه 07 شهریور 1386, 12:15 عصر
دوستان سلام. من یک برنامه کوچیک نوشتم که توی کامپیوتر خودم و دیگری براحتی اجرا میشد اما بعد برنامه رو کمی توسعه دادم حالا توی کامپیوتر خودم اجرا میشه اما توی اون یکی خطا میده (همین خطایی که ویندوز میگه مشخصات رو بفرستم یا نه) من فقط یه اکتیوایکس به برنامه اضافه کردم (VSpeller) و ویندوز اون کامپیوتری که روش خطا میگیرم xp home هست. میشه بگید آیا باید این اکتیو ایکس رو یه جوری اونجا رجیستر کنم؟ یا نیازی به این کار نیست؟ یا اصلا مشکل مربوط به چیز دیگه ای میشه؟ خیلی خیلی ممنون.

Will_Smith
چهارشنبه 07 شهریور 1386, 12:34 عصر
باید رجیستر کنی
نحوه رجیستر هم توی سایت قبلا توضیح داده شده

masoud_jaaan
چهارشنبه 07 شهریور 1386, 14:27 عصر
من سعی کردم با regsvr32.exe رجیسترش کنم ولی این برنامه فقط میگه نمیتونم ماژول رو پیدا کنم.
من فایل vspell32.ocx رو کپی کردم توی فولدر system32 بعدش هم نوشتم:
regsvr32 c:\windows\system32\vspell32.ocx
میگه failed, can not find module
حتی ocx رو روش درگ دراپ کردم اما باز هم همین رو میگه :(

Will_Smith
چهارشنبه 07 شهریور 1386, 20:39 عصر
اگه توی System32 کپیش کردی نمیخاد مسیر کامل رو بدی فقط توی Run این دستور رو تایپ و اجرا کن
regsvr32 vspell32.ocx
باید یه پیغام مثل پیغام عکس زیر بده

Will_Smith
چهارشنبه 07 شهریور 1386, 20:40 عصر
اگه برای نصب برنامه میخای و دلت نمیخاد این پیغام نشون بده توی برنامت باید یه پارامتر هم به دستورت اضافه کنی که اگه لازم داشتی و پیداش نکردی میگردم برات پیداش میکنم

masoud_jaaan
پنج شنبه 08 شهریور 1386, 01:50 صبح
سلام. نخیر مشکل از رجیستر کردن من نبود در واقع این ocx خودش از چند تا dll دیگه استفاده میکرد (که توی اون کامپیوتر نبود) ولی این برنامه regsvr32 رو خیلی بد نوشتن چون هیچ پیغامی در این مورد نمیده و با وقاحت میگه فایل اصلی پیدا نشد. اینکه برای dll های وابسته هیچ پیغامی نمیده رو توی سایت مایکروسافت خوندم و بعد از کپی کردن اونها فایل اصلی رو رجیستر کرد.

mskm100
پنج شنبه 08 شهریور 1386, 02:18 صبح
مسعود جان بهتره برای رفع این مشکل از Install shield استفاده کنی چون وقتی شما فایل exe رو به اون میدین اون تمام فایل هایی رو که با برنامه شما کار میکنن پیدا می کنه و اونا رو pack می کنه

Rocker
پنج شنبه 08 شهریور 1386, 03:36 صبح
مسعود جان بهتره برای رفع این مشکل از Install shield استفاده کنی چون وقتی شما فایل exe رو به اون میدین اون تمام فایل هایی رو که با برنامه شما کار میکنن پیدا می کنه و اونا رو pack می کنه
مسعود جان جان دوستمون کاملا درست میگن.
ولی من یه روش دیگه بهت پیشنهاد میکنم که مطمئنتره خود من هم از این روش استفاده میکنم با اینکه به اینستال شیلد مسلط هستم.
این روش خیلی سادست میدونی چی کار کن .یه ویندوز دیگه رو سیستمت نصب کن.بعد برنامه ای که نوشتی رو به همان صورتی که در بیاور که مطمئنی دیگه باید اجرا بشه و بعد اونو اجرا کن خود برنامه با خطاهایی که میده بهت میگه کدوم فایلو کم داره بعد تو برو اون فایلها رو از درایوی که ویندوز اصلیت نصبه (دلفی تو اون ویندوز نصبه) پیدا کن و فقط اونا رو بزار کنار فایل اجراییت این کارو چند بار انجام بده تا بالاخره برنامت اجرا بشه باور کن به زحمتش میارزه.
اینا رو من تجربه کردم اینستال شیلد این کارو انجام میده اما همیشه درست نمیتونه.
در ضمن تو ویندوز جدیدی که نصب میکنی هیچ برنامه ای نصب نکن بزار خام خام باشه اینجوری مطئنی هر جا برنامتو اجرا کنی خطا بهت تحویل نمیده.
یه کم آماتوریه ولی جواب میده.
پیروز باشی مسعود جان جان

Arman_1367
شنبه 10 شهریور 1386, 02:48 صبح
بابا اینجوری می دانید چقدر فضا از دست می دهید من بابت داشتن دو تا حساب کاربری ناراحت هستم شما می گی دو تا ویندوز عجیبه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

Will_Smith
شنبه 10 شهریور 1386, 12:41 عصر
یه برنامه هست که محیط ویندوز رو شبیه ساری میکنه یعنی شما نصبش میکنید روی ویندوز و خودش یک ویندوز جدیده
البته اسمش رو یادم نیست ولی ممکنه دوستان(یا غیر دوستان)که این پست رو میخونن بدونن من چه برنامه ای رو میگم و اسمش رو بزارن اینجا

Arman_1367
شنبه 10 شهریور 1386, 12:50 عصر
من ازش استفاده می کنم اما اونها هم اگر بیشتر از نصب خود ویندوز حجم نگیرند کمتر نمی گیرند.

Will_Smith
شنبه 10 شهریور 1386, 16:14 عصر
منظورت برنامه ای هست که من میگم؟

Valadi
شنبه 10 شهریور 1386, 16:21 عصر
1 - قبل از ایجاد تاپیک حتما جستجو کن
2 - شما با کمک دوستان مشکل را پیدا کردید
3 - شما باید اکتیور ایکس را ریجستر کنید قبلا هم مفصلنا بحث شده و دوست خوبم آقای احدی کدی را در سایتش قرار داده و راههای دیگری هم هست که دوستان اشاره کردند
موفق و موید باشی