PDA

View Full Version : کسی nis کار کرده ؟؟؟؟؟

tele_hamid
دوشنبه 21 اردیبهشت 1383, 17:56 عصر
:?: :?:

who can help me
i wantto use nis instace of ad

shaniaki
دوشنبه 21 اردیبهشت 1383, 23:31 عصر
با عرض ادب:
اگر منظور شما Network Information Service است من در tldp که نگاه کردم یک howto براش نوشه بودند(که البته بیشتر به راه اندازیش پرداخته):
http://www.tldp.org/HOWTO/NIS-HOWTO/
چیز خاصی نیست صرفا با اجرای یک سرویس روی یک کامپیوتر به نام سرور و معرفی فایلهای userها و groupها به آن روی کامپیوتر دیگری از شبکه که آن هم سرویس خاصی را اجرا می کند می توانید مثلا login کنید و یا یک سری privilage برای انجام کارهایی خاص تعریف کنید.
من کمتر دیده ام که از آن استفاده اساسی بکنند.

یه عشق برنامه نویسی خفن

tele_hamid
پنج شنبه 24 اردیبهشت 1383, 16:27 عصر
با سلام

هدف من این بود که به جای active directury از nis استفاده بکنم و domain controller ر ا عوض بکنم .
:متفکر:

shaniaki
جمعه 25 اردیبهشت 1383, 12:04 عصر
با عرض ادب:
خوب نتیجه چه شد؟
من خودم با آن کار نکردم ولی nis بر اساس شبکه های طراحی شده توسط sun کار می کند و می توان آنرا روی سیستم های دیگری مانند MacOS هم راه انداخت. اگر به نتیجه ای رسیدید به ما هم خبر بدهید.

یه عشق برنامه نویسی خفن

Inprise
جمعه 25 اردیبهشت 1383, 16:08 عصر
NIS عملکردی مشابه AD نداره که بخای جاشون رو با هم عوض کنی ! وظیفهء NIS ورود و احراز هویت متمرکز و Server Centeric است در حالیکه AD ضمن احراز هویت ، اعطای اختیارات ، اعمال سیاستهای گروهی ، اعمال سیاستهای مبتنی بر شبکه و ... رو هم انجام میده ( که فقط مورد اولش تو NIS وجود داره ) . پس از اتصال به یک دامنه ، تو عضو یه کلونی بزرگ هستی که حق اعمال سیاست روی تمام موجودیتها ، گروههای کاربری ، سخت افزارهای اشتراکی ، سیاستهای رمزنگاری اطلاعات در حال انتقال ( IP Security Policy ) ، سیاست رمزنگاری سیستم فایل ( File System Security Policy و File System Cryptography ) و تعریف GPO های مختلف و اعمال محدودیت روی آنها و ... همگی بر عهده گروه مدیران دامنه هست . یعنی AD ترکیب قابلیتهای NIS و یک Directory Service سازگار با LDAP و یک Network Management کامل است .

موفق باشی