PDA

View Full Version : متغیر Sqlدر دلفی

Look in future
دوشنبه 21 اردیبهشت 1383, 19:10 عصر
سلام دوستان
چگونه تعداد رکوردهای یک بانک را توسط دستور SQL بدست آورده و آنها را در یک متغیر ریختهه و نشان داد
آیا دستور ذیل درست است
Var nam:integer;
nam:=adoquery1.sql.add( ' Select count(name_family) from name_personel where code=13)
ولی در متغیر nam مقدار صفر را نمایش می دهد در صورتی که اگر این دستور را در مجیط SQL اجرا کنم درست است لطفا بگویید مشکل کجاست

moradi_am
سه شنبه 22 اردیبهشت 1383, 10:28 صبح
دستور خودرا به صورت زیر اصلاح کنید :

adoquery1.sql.clear;
adoquery1.sql.add('Select count(name_family) as rc from name_personel where code='13');
adoquery1.open;
name:=adoquery1.FieldValues['rc'];

rambod51
سه شنبه 22 اردیبهشت 1383, 11:42 صبح
سلام
اینم برای تو
dm2.Query1.Close;
dm2.query1.SQL.Clear;
dm2.Query1.Params.CreateParam(ftString, 'n', ptInput);
dm2.Query1.ParamByName('n').Value := cod;
dm2.Query1.SQL.add('select count(no_chah)as te from chah_dasti where code_p=:n4');
dm2.query1.open;
QuickReport1.QRLabel13.Caption:=inttostr(dm2.Query 1.FieldValues['te']);
مطمئن باش که کار می کنه

Look in future
سه شنبه 22 اردیبهشت 1383, 13:58 عصر
دوست عزیز سلام
آقا دستتون درد نکنه درست کار کرد یک سوال دیگه داشتم مقدار فیلد در متغیر ریخته می شد
و حالا query من 3 تا فیلد یا چند تا فیلد پیدا کرده است برای اینکه تک تک این مقدار ها در یک متغیر یا آرایه ریخته شود چکار باید انجام داد . من یک حلقه گذاشتم و دستورتان را درون حلقه انجام دادم این دستور زمانی مقدار صحیح را بر می گرداند که یک query یک کقدار را پیدا می کرد
ولی وقتی چندتا را پیدا می کرد فقط آخرین فیلد را د رمتغیر می ریخت لطفا راهنمایی کنید

moradi_am
چهارشنبه 23 اردیبهشت 1383, 07:46 صبح
فکر کنم دو تا تاپیک را اشتباه گرفته اید اینجا فقط شمارش تعداد رکورد است و بنابراین یک نتیجه بدست میاد و یک رکورد حاصل میشود .