PDA

View Full Version : درخواست معرفی کتاب در زمینه شبکه های عصبی

Mahmood_M
پنج شنبه 08 شهریور 1386, 04:06 صبح
با سلام
می خواستم بدونم آیا در بازار ایران کتابی به زبان فارسی هست که هوش مصنوعی و شبکه های عصبی رو در قالب ( یا همراه ) چند پروژه عملی آموزش داده باشه ؟
روی این نکته تاکید کنم که می خوام توش چند پرو‍ه عملی باشه ... ، یعنی کد نویسی داشته باشه ، چون هر کتابی که من دیدم ( به زبان فارسی ) فقط توضیح داده که چطوری میشه کار کرد و چند تا نمودار کشیده و همین و توضیحاتشون هم برای مبتدیهایی مثل من تقریبا میشه گفت خوب نیست ( حد اقل پیشنیازش اینه که چند سال در این زمینه تحصیل کرده باشید )

اما اگه دوستان چنین کتابی دیدن یا دارن یا ... ، اگه اون رو معرفی کنن خیلی خیلی ممنون می شم ، لطفا بگید که در کدوم شهر هستید و کتاب برای چه انتشاراتی هست و نام کتاب و نام نویسنده هم اگه ذکر بشه ممنون میشم ...

با تشکر از همگی ...

موفق باشید ...

salimipour
پنج شنبه 08 شهریور 1386, 10:27 صبح
چرا در matlab شبکه عصبی تان را پیاده سازی نمی کنید
همچنین help نرم افزار matlab از هر کتابی بهتر است
اگر در مورد این جعبه افزار در matlab کمک خواستید در خدمت تان هستم

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد کلاستر ها و گرید کامپیوتینگ به وبلاگ زیر مراجعه نمایید

http://xgrid.blogfa.com (http://xgrid.blogfa.com/)

Hadizadeh
دوشنبه 19 شهریور 1386, 14:21 عصر
نه خوشبختانه هنوز بحث شبکه عصبی اونقدر بازاری نشده که مثل کتاب های میکروکنترلر یک من کتابهای چرت و پرت بازاری براش چاپ بشه. ولی کتاب سیمون Haykin کتاب خوبی هست. موفق باشید

Hadizadeh
دوشنبه 09 مهر 1386, 12:13 عصر
در ضمن یه کتاب فارسی هم تازه پیدا کردم که نویسنده اصلیش راسل هست.

mojgan.net
شنبه 03 آذر 1386, 08:16 صبح
سلام آقای محمود
راستش من این ترم درس هوش دارم استاد هم چند تا مقاله در زمینه شبکه های عصبی هوش به بچه ها گفت که باید توی اون زمینه کار کنند و تا جایی یادمه یکی از هم کلاسیهام از استاد خواست که کمکش کنه برای همین عنوان پروزه که شما دنبالش هستید و استاد گفت که به آخرین همایش دانشگاه فردوسی مشهد مراجعه کنه که اتفاقا چند نفر هم روی همین مباحث کار کرده بودند.
شما هم میتونید به سایت فردوسی مراجعه کنید شاید بتونید مبحثی رو که میخوایید اون جا تا حدی پیدا کنید
موفق باشید.

farhaneh
دوشنبه 18 مرداد 1389, 13:37 عصر
سلام.
من کتاب شبکه های عصبی هاگان رو پیشنهاد می کنم. فوقالعادست. زبان اصلیه و لی خیلی روونه، همین نویسنده help متلب رو هم نوشته.

soorena
شنبه 23 مرداد 1389, 19:41 عصر
سلام
من پيشنهاد ميکنم دنباله کتاب فارسی در ضمينه neural network نباشيد ضمن اينکه دنبال کتابی که پروژ عملی توش داشته باشه نباشين .
اگه يه کم برنامه نويسی به هر زبونی بلد باشين فقط کافيه رياضی قضيه رو بفهمين ديگه بقيش رديفه.
اگرم رياضی تون خوبه که اصلاً دنباله کتاب نباشين و همون يک صفحه wikipedia رو بخونين کفايت ميکنه.

مصطفی ساتکی
شنبه 23 مرداد 1389, 21:55 عصر
اگرم رياضی تون خوبه که اصلاً دنباله کتاب نباشين و همون يک صفحه wikipedia رو بخونين کفايت ميکنه. شما بديتون اينه كه وقتي يك كتاب در مورد شبكه ميخونيد فكر مي كنيد همه چيزشبكه رو كامل ياد گرفتيد بعد ياد گيري شبكه خيلي نكات ظريف ديگه اي در طراحي شبكه وجود داره كه بايستي تجربه كنيد تازه اون كتاب هاگان هم كتاب جامعي نيست و همه شبكه ها رو شامل نميشه يعني در واقع ابتداي كاره.
من چندين كتاب معتبر و دهها مقاله و بيشتر شبكه ها رو خودم پياده كردم ولي هنوز همچين اظهار نظرهايي نمي كنم و اساسشونو غلط ميدونم.
اگر شما با يه صفحه wiki شبكه عصبي رو به صورت تمام عيار ياد گرفته باشيد اگر حاضريد ازتون چندتا سوال بپرسم تا اطلاعاتون رو محك بزنم و هم حرفتون ثابت بشه

aimaryam
یک شنبه 24 مرداد 1389, 17:04 عصر
شبکه عصبی آغاز راهی بس دراز........................
اما جالب وپر مغز

saeed.gh31
یک شنبه 24 مرداد 1389, 18:46 عصر
سلام چه نوع شبکه عصبی کار میکنید؟ بهترین کتاب help متلبه

مصطفی ساتکی
یک شنبه 24 مرداد 1389, 18:56 عصر
سلام چه نوع شبکه عصبی کار میکنید؟ این کتاب به زبان لاتینه ولی کامله
سلام دوست عزيز.
تا كار چي باشه و كدوم بهتر جواب بده.
من اون كتابو 2 بار خوندم و از جمله كتابهايي محبوب منه.
اگر توجه داشته باشيد RBF (Radial Basis Function) يكي از شبكه معروف و پركاربرد تو زمينه Neural اين كتاب شامل اين شبكه نميشه و چندين شبكه ديگر.
بجاي جامع بفرمايد كتاب مفيد و مطلوب

soorena
دوشنبه 25 مرداد 1389, 01:57 صبح
شما بديتون اينه كه وقتي يك كتاب در مورد شبكه ميخونيد فكر مي كنيد همه چيزشبكه رو كامل ياد گرفتيد
با سلام نميدونم چی باعث شد که همچين برداشت جالبی از پست من بکنيد ولی اگر يک بار ديگه بخونيد متوجه ميشين که من همچين ادعایی نکردم دوست عزيز.

من چندين كتاب معتبر و دهها مقاله و بيشتر شبكه ها رو خودم پياده كردم ولي هنوز همچين اظهار نظرهايي نمي كنم و اساسشونو غلط ميدونم.

مسلما شما اگه از اين تعداد بيشتر هم کتاب و مقاله بخونی باز هم نميتونی همچين ادعایی بکنی چون دنيا هنوز تو خيلی از مسائل ساده در ضمينه شبکه های عصبی مونده چه برسه به من و شما(با کمال احترام)

اگر شما با يه صفحه wiki شبكه عصبي رو به صورت تمام عيار ياد گرفته باشيد
شما بازم يه دفعه ديگه پست من رو بخون دوست عزيز ببين من گفتم با يه صفحه تمام کمال ياد گرفتم؟؟؟؟

اگر حاضريد ازتون چندتا سوال بپرسم تا اطلاعاتون رو محك بزنم و هم حرفتون ثابت بشه

اگر شما دوس داری سؤال بپرسی من در خدمتتون هستم و اگه بلد باشم حتماً جواب ميدم وگرنه خوشحال ميشم که به بنده هم ياد بديد.
دوست عزيزم اگر کسی سؤال ميکنه که يک کتاب خوب در مورد neural net ميخواد مسلما کتابی مثل hykin رو نميتونه بخونه و قرار هم نيس که مثل شما ده ها کتاب و مقاله بخونه .شايد فقط به قصد انجام يک پروژه ساده ميخواد يه اطلاعاتی در مورد NN داشته باشه
و خوب هدف همه دوستان هم نشون دادن همه راه های ساده و ممکن هستش نه نشون دادن راهی که شخص شما رفتی!!!...برای کاری که من ميخواستم انجام بدم با توجه به اينکه از لحاظ رياضی مشکلی نداشتم همون help ويکيپديا کفايت کرد و حالا اينم پيشنهاد من بود.ضمن اينکه هممون هم فهميديم که شما استادی در اين ضمينه ولی بجای اين همه زحمت برای نوشتن ميتونستی يکی از همون چندين کتاب يا ده ها مقاله اي رو که خوندی نام ببری!! بهتر نبود؟؟؟؟

مصطفی ساتکی
دوشنبه 25 مرداد 1389, 13:14 عصر
دوست عزيز چرا ناراحت شديد من كه چيزي به شما نگفتم. من چندي پيش cnn رو با Cluster map پياده كردم و سپس مقالش كردم حدوداٌ يك ماه وقت صرفش كردم .شما فرمويد با يه صفحه Wiki ميشه پس اونطوري اگه باشه با يه صفحه Wiki ميشه پزشك شد و ديگران رو معالجه كرد. شبكه عصبي رو خيلي سطح پايين فرض كرديد.
ليست كتاب ميخايد بفرما :
Neural_Network_Design_M.Hagan
pattern recognition with neural networks in C++‎‎‎
Handbook Of Neural Network Processing
Coolen A.C.C. Theory of Neural Information Processing Systems
C___Neural_Networks_and_Fuzzy_Logic_-_Valluru_B._Rao
Fusion_of_Neural_Networks__Fuzzy_Systems_and_Genet ic_Algorithms_Industrial_Applications

اينا به ترتيب كتاب هاي مفيدي در اين زمينه هستند.
و اينها در رده هاي بعدي
Prentice Hall - Analysis And Applications Of Artificial Neural Networks
Fundamentals of Neural Networks
Mathematics - An Introduction to Neural Networks.pdf

مقالات ليستشون خيلي زياد و از حوصله خارجه.در ضمن در مورد مقالات شما وقتيكه ميخايد شبكه خاصي رو ياد بگيريد با اون شبكه application هاي زيادي توليد شده يا تحقيق خاصي صورت گرفته كه به صورت مقاله در آمده كه بهترين منبع براي اين مقاله ها IEEE كه مي تونيد استفاده كنيد. مثلاً تو Pattern recognition تو زمينه كاربردي مشخص مي تونيد دنبال مقاله بگرديد.
گاهي اوقات افرادي تو مقاله هاشون حتي شبكه ها رو طوري طراحي مي كنيد كه از حالت استاندار و روالش خارجه كه بسته به كار و تسلط شخص انجام پذيره.
مثلاً تو تشخيص دست نوشته يا LPR يا تشخيص IRIS يا Face Detection يا Forecasting يا Edge و دهها مورد ديگه .شما بايستي با شبكه مختلف رو تست كني يا از تجربه ديگران از طريق مقالاتشون استفاده كنيد.
هرز چند گاهي هم متدهاي Train جديد حتي براي شبكه هاي معروف هم ارائه ميشه كه Pure مباحث رياضيه.

بهترین کتاب help متلبهhelp نرم افزار matlab در زمينه شبكه عصبي تا جايي توضيح داده كه طرف بتونه از Toolbox ش استفاده كنه من help‌ مربوط به Neural Toolbox رو بيشترشو خوندم اگر دقت كرده باشيد در همه نقاط كتاب منابع رو ذكر كرده و به كتاب هاگن هم خيلي ارجاع داده.