PDA

View Full Version : مشکل در محاسبه معدل چند رکورد

newmefmef
جمعه 09 شهریور 1386, 12:46 عصر
دوستان سلام

من یه دیتا بیس اپلود می کنم که شامل یه جدول و یه فرم هست می خوام در فرم وقتی از فیلد مجموع و معدل رد می شم خودبخود مجموع و معدل نمره اول تا چهارم محاسبه بشه و در جدول ذخیره بشه چکار کنم ؟ ضمنا این سوال را قبلا پرسیده بودم ولی متاسفانه جوابهای دوستان اونطوری که من می خوام نبود در ضمن نمی خوام از کویری استفاده کنم

ممنون می شم راهنمایی کنید

morteza_lll
جمعه 09 شهریور 1386, 13:17 عصر
سلام فایلی که فرستادم نگاه کن ببین همینو می خواستی ؟
در ضمن در موقع اسم دادن به فیلدات از space استفاده نکن بهتر underline بذاری
بجای no 1 بذار no_1 بهتره کمتر اذیت می شی ولی با این حال اون چیزی که می خواستی درست کردم نگاه کن متوجه می شی اگه نشدی بگو توضیح بدم :چشمک:

newmefmef
جمعه 09 شهریور 1386, 14:55 عصر
مرتضی عزیز خیلی ممنون

همونی بود که می خواستم ضمنا من در مورداین قسمتی که توش فرمول نوشتی سوال دارم به تصویر نگاه کن اون قسمتهایی را که با کادر قرمز مشخص کردم را نمی دونم چیه اگه فرصت داری در مورد این پنجره وقسمتهای مختلف اون یه توضیحی بده خیلی ممنون می شم

در ضمن در موقع اسم دادن به فیلدات از space استفاده نکن بهتر underline بذاری

چرا ؟

morteza_lll
جمعه 09 شهریور 1386, 15:41 عصر
سلام
برای اینکه تو فرمول نویسی اذیتت می کنه درصد خطا تو برنامه نویسی شما بالا می ره
برای پنجره experssion Bulider باید بگم که این پنجره تمامی کدهای موجود تو اکسس به صورت تقریبا آماده هست اینجا وجود دارد
پنجره اول سمت چپ تمامی جداول - کویری و فرمها و گزارشات و فانکشن و توابع تو برنامه جاری را می بینی
اگر هرکدام از جداول و فرمها و ... را در پنجره اولی انتخاب کنی تو دومی نام فیلدها و آبجکتها رو می بینی و در پنجره سومی کدهایی راه که می توان نسبت به آن فیلد انتخاب شده نوشت را می بینید از این پنجره برای راحتی برنامه نویسها گذاشتند خیلی مفیده
اگر بازم سوال داشتی بپرس تا جواب شما را بدم