PDA

View Full Version : درخواست الگوریتم Search برای صفحات استاتیک و داینامیک

الهام تفریشی
سه شنبه 22 اردیبهشت 1383, 14:00 عصر
با سلام
از دوستان خواهشمندم
الگوریتمی برای Search در صفحات استاتیک و داینامیک رو بهم توضیح بدین
راستش تو تاپیک های مختلف چیزایی مطرح شده ولی خیلی پراکنده هست
و یه چیز شسته و رفته نیست
خواهش میکنم جواب بدین واقعا موضوع اورژانسی هستش

SoheilKH
سه شنبه 22 اردیبهشت 1383, 16:05 عصر
سلام
شما برای جستجو در سایتان از چند روش می توانید استفاده کنید .

1- کل محتوی متنتان را در دیتابیس بریزید و از روش های مربوط به Search در Sql استفاده کنید.
مزیت این کار : مدیریت ساده و راحت ان است .اما زیاد نمی توان روی آن مانور داد

2-یک جدول جدا برای این امر در نظر بگیرید .متن محتوایی را که می خواهید روی ان جستجو انجام دهید را باید در توی این جداول Split کنید مثلا:
Yahoo Is Best Site
شما تمام کلمات Yahoo و Best و Site را در جدول خود ایتزرت می کنید (ما به خاطر داشته باشید کلمه Is توی جملات زیاد استفاده می شود و بهتر است که توی جدول ذخیره نشود.) سپس در یک فیلد دیگر مشخص می کنید که این کلمات مربوط به کدام بخش است .

مزیت این کار مانور زیاد روی ان است .اما معایب ان پیچیدگی و زیاد شدن حجم دیتا بیس است.

در مورد مطلب دوم :این الگوریتم توی سورس برنامه Community استفاده شده است . برای اطلاعات بیشتر می تونید از این برنامه استفاده کنید

موفق باشید

SoheilKH
سه شنبه 22 اردیبهشت 1383, 16:13 عصر
راستی این هم ادرس سایت Community
http://www.gotcommunitynet.com/default.aspx

الهام تفریشی
چهارشنبه 23 اردیبهشت 1383, 08:44 صبح
مرسی اقا سهیل
من خودم هم روش دوم تو ذهنم بود
ولی میخواستم یه روشی پیاده کنم که این روند رو خودش انجام بده
یعنی کلمه رو پیدا کنه و تو بانک ذخیره کنه
و در واقع اون جدولی که ما میخوایم تو Search استفاده کنیم رو درست کنه و در واقع اونو دستی درست نکنیم
چون من برای سایت های دیگه ام میخوام
راستش تو تاپیک های قبلی که زده بودید روش هایی رو بیان کردین که با توجه به اونا من به این نتیجه رسیدم
ابتدا تک تک فایلها رو باز کنم محتوای اونو در بیارم و تگ های متن رو بردارم و برای پیدا کردن کلمه مورد نظر باید از روش اول استفاده کنم یعنی متن بدون تگ رو تو یه بانک بریزم و یه کوئری بزنم و جواب کوئری(که درواقع نشون میده که کلمه تو اون متن هست یا نه ) رو به همراه اطلاعات مورد نظرم دوباره تو یه بانک دیگه که در واقع برای جستجوی اصلی هست بریزم
برای این کاز الان فقط نمیتونم فایل هارو باز کنم و متنشون رو بکشم بیرون ولی بقیه کاراشو انجام میتونم بدم
حالا به نظر شما این روش درست هست یا نه ؟

الهام تفریشی
چهارشنبه 23 اردیبهشت 1383, 08:59 صبح
این الگوریتم توی سورس برنامه Community استفاده شده است .
کجاشه؟ :roll:

SoheilKH
پنج شنبه 24 اردیبهشت 1383, 07:58 صبح
نقل قول:
این الگوریتم توی سورس برنامه Community استفاده شده است .

کجاشه؟

توی فلودر Emgine/framework./search دو تا کلاس است با یک Debug ،خیلی راحت می تونید از روند کار مطلع شوید.

اما در مورد خواندن متن هایی که در صفحات استاتیک هستند و در بین تگ های Html گیر افتادند :mrgreen: می تونید با استفاده از Match و Regex اونها را بکشید بیرون اما کار به ظاهر نفس گیری است.
در ضمن
می تونید روند کار را طوری تعیین کنید که این صفحات استاتیک هم از داخل یک فایل خوانده شوند . و روی این فایل ها عملیات انجام دهید.

موفق باشید

Mahdavi
جمعه 25 اردیبهشت 1383, 21:38 عصر
یه نگاهی به آدرس زیر بندازید :
http://www.webwizguide.info/asp/sample_scripts/site_search_script.asp

الهام تفریشی
شنبه 26 اردیبهشت 1383, 07:15 صبح
خیلی ممنون از همگی