PDA

View Full Version : طریقه یادگیری سی شارپ

shahinghorbani
شنبه 10 شهریور 1386, 02:06 صبح
من دانشجوی کامپیوتر هستم و اصول برنامه نویسی را بلدم . من در یادگیری سی شارپ به جز قسمت هایی که بلد بودم د ر ابتدا به سراغ دیتابیس رفتم و تا حدودی هم یاد گرفتم. سوال من این است که به نظر شما چه مباحثی از سی شارپ کاربردی تر است و اولویت یادگیری ان ها به چه صورتی است یعنی چه قسمتهایی را به نظر شما باید یک برنامه نویس حتما بلد باشد تا بتواند در بازار کار حضور پیدا کند و ان ها را به چه ترتیبی یاد بگیرد
مطلب بعدی در مورد منابع یادگیری است با توجه به این که کلاس های برنامه نویسی خیلی گران قیمت است شما چه منبعی را برای یادگیری مناسب تر میدانید مثل کتاب اینترنت ترجمه مقالات خارجی و غیره
با توجه به این نکته که مطالب خارجی نیاز به ترجمه دارد و کتاب ها هم اکثرا هر مطلب را به صورت خلاصه بیان کرده اند

eshaghi
شنبه 10 شهریور 1386, 14:44 عصر
با عرض سلام
دوست عزیز ابتدا باید با کنترلهای موجود در .net آشنا شد و بعد از آن با اتصال به بانک و بایند کردن اطلاعات جداول به کنترلها آشنایی پیدا کنید و بعد از آن کم کم با کامپونت ها وامکانات دیگر .net کار خواهید کرد ودر حین یادگیری هر زبانی باید پروژه های را انجام دهید تا بهتر و سریعتر یاد بگیرید و تنها خواندن کتاب کمکی به شما نخواهد کرد و شما برای منبع می توانید از منابعی که در سایت معرفی شده یا از سایتهای برنامه نویس دیگر یا ebookها استفاده کنید و اشکالات خود را در سایت رفع کنید

مهدی رحیم زاده
شنبه 10 شهریور 1386, 16:24 عصر
به نظر من بهترین راه یاد گیری اینه که یه پروژه رو شروع کنی هرجایی یه مشکل برخورد کردی توی همین سایت یه جست و جو کنی و .. تا به جواب برسی ...
و اینکه به چه چیزی نیاز داری زیاد مشخص و ملموس نیست ، ما توی کار به یه چیزی احتیاج پیدا می کنی و ممکنه چیزی رو اصلا احتیاج پیدا نکنی ...

امیدوارم موفق باشید

Alireza_Salehi
شنبه 10 شهریور 1386, 19:21 عصر
سوال من این است که به نظر شما چه مباحثی از سی شارپ کاربردی تر است و اولویت یادگیری ان ها به چه صورتی است یعنی چه قسمتهایی را به نظر شما باید یک برنامه نویس حتما بلد باشد تا بتواند در بازار کار حضور پیدا کند و ان ها را به چه ترتیبی یاد بگیرد

این بستگی به این داره که می خوای چی کاره بشی!

مطلب بعدی در مورد منابع یادگیری است با توجه به این که کلاس های برنامه نویسی خیلی گران قیمت است شما چه منبعی را برای یادگیری مناسب تر میدانید مثل کتاب اینترنت ترجمه مقالات خارجی و غیره

90 در صد این کلاس ها به هیچ دردی نمی خورند ، حتی اگر ارزون هم بودند باز م وقت تلف کردنه! (مگر این که دنبال مدرک باشی )

10 درصد بقیش هم باید بگردی تا پیدا کنی راحت نیست!

کتاب ها هم اکثرا هر مطلب را به صورت خلاصه بیان کرده اند
این مورد هم در مورد کتاب های فارسی صدق میکنه (حدود 97.9998 درصد) ، به عنوان یک مهندس کامپیوتر زبان انگلیسی جزء لاینفک کار شماست پس بهتره از یه جایی شروع کنید.

بهترین راه اینه که اگر مطالب پایه در برنامه نویسی را نمی دانید کتاب های خوب بخوانید تا با اصل قضیه آشنا بشید. برای کتاب خوندن هم خوندن یک یا حداکثر دو کتاب آموزش سی شارپ (گام به گام ، 21 روز ، 22 روز ، 22 گام و .......) کافیه در این دست کتاب ها چیز بیشتری پیدا نمی کنید.
بعد از خوندن این کتاب ها باید کتاب تخصصی بخونید مثلا: نحوه استفاه از ADO.NET یا برنامه نویسی Remoting ، نحوه استفاده از XML ، امنیت در دات نت ، گرافیک ، سرویس ها ، وب سرویس ها ، ارتباط با برنامه های دیگه و ............

هر کدوم اینها اینقدر زیر شاخه و جزئیات داره که تهش رو به این زودی ها نمی تونی در بیاری!

در حین خوندن این کتاب ها کار عملی حتما انجام بده ، برنامه ای که واقعا کار مفیدی انجام بده!

بعد از یه مدت به جایی میرسی که تو کتاب هیچ چیز جدیدی پیدا نمی کنی باید در فورم ها عضو بشی (ترجیحا خارجی ، البته برنامه نویس (http://barnamenevis.org/forum/index.php) یه چیز دیگس) و با آدم های حرفه ای ارتباط داشته باشی تا چیز های جدید یاد بگیری و یاد بدی!

این وسط یه چیزی هست به نام MSDN که حتما قبل از سوال پرسیدن یه نگاهی بهش بنداز ، اولش سخته ولی بعد که بهش عادت کنی خیلی کارت رو راحت میکنه.

فعلا برای شروع کتاب های انتشارات Wrox رو یه نگاهی بنداز.
موفق باشی.

shahinghorbani
دوشنبه 12 شهریور 1386, 02:15 صبح
ممنون از دوستان
حالا باید یعنی ابزار ها را یکی یکی یاد گرفت یا در یک مباحث مختلف را یکی یکی جلو رفت مطلب بعد هم من مثلا وقتی میخام یک پروژه رو تمرین کنم مثلا دیتابیس فقط یک اضافه و حذف و جستجو به ذهنم میاد که اون رو هم بلدم و پروژه سخت اصلا نمی تونم طراحی کنم. بعد در مورد قسمت های مختلف ترتیب به چه صورتی باشد؟؟