PDA

View Full Version : شاهزاده فارسی

mehrzad007
سه شنبه 22 اردیبهشت 1383, 16:26 عصر
آقا ما این شاهزاده فارسی رو گرفتیم ولی رو هر مدل کارت گرافیکی که امتحان می کنم جواب نمیده . این بازی چه مدل کارتی لازم داره؟
کارتهای تست شده : رادون 7000 - جی فورس ام ایکس 4- تی ان تی ام 64 و ....
اما هیچ کدوم رو جواب نمی ده
نکنه کارت 128 می خواد؟
راسی یه سوال دیگه این بازی با کارتهای atiخوب کار نمی کنه یا اصلا جواب نمی ده؟

mehrzad007
سه شنبه 22 اردیبهشت 1383, 16:27 عصر
راسی این بازی فارسی شده توسط شرکت پارس گیم هسش

Voldemort
سه شنبه 22 اردیبهشت 1383, 18:01 عصر
-Minimum Configuration:
Win 98 SE/ME/2000/XP Only
DirectX 9.0b
800 MHz Pentium III, AMD Athlon or equivalent
256 MB RAM
NVIDIA GeForce 3 or higher (excluding NVIDIA GeForce 4 MX), ATI Radeon
8500 or higher, Matrox Parhelia
DirectX 8.0 compatible sound device
1.4 GB hard drive space
Windows-compatible mouse required

-Recommended Configuration:
Win 98 SE/ME/2000/XP Only
DirectX 9.0b
1.2 GHz Pentium 4, AMD Athlon or equivalent
256 MB RAM
NVIDIA GeForce 4 or ATI Radeon 9500
DirectX 8.0 compatible sound device
1.4 GB hard drive space
Windows-compatible mouse required

Farhad.B.S
سه شنبه 22 اردیبهشت 1383, 20:52 عصر
کسی از دوستان اطلاعی داره که برای چی این کارت (NVIDIA GeForce 4 MX) دیگه توسط خیلی از بازیها ساپورت نمیشه ؟

mehrzad007
چهارشنبه 23 اردیبهشت 1383, 07:13 صبح
متاسفانه یا خوشبختانه من بیشتر این امکانات رو دارم پس چرا کار نمی کنه؟
ممکن هست از سی دی باشه؟ این بازی باید چند تا سی دی باشه؟

Voldemort
چهارشنبه 23 اردیبهشت 1383, 18:23 عصر
این بازی دو CD است. شرکت سازنده خیلی روی این مسئله تکیه داره که برای اینکه هیچ مشکلی پیش نیاد از کارتهای Gforce4 FX برای بازی استفاده کنید.

حمیدرضاصادقیان
جمعه 08 خرداد 1383, 13:42 عصر
آقا من این بازی رو تهیه کردم فوق العاده است ولی فقط فارسی نیست.
راستی برای من روی سی دی نوشته شاهزاده ایرانی
نمیدونم چرا این اسمو گذاشتن میشه توضیح بدین چه ربطی به ایران داره؟
اگه سوالم خنده داره ببخشید. :oops: :P

Anti_Evil
جمعه 08 خرداد 1383, 21:06 عصر
راستی برای من روی سی دی نوشته شاهزاده ایرانی
اگه سوالم خنده داره ببخشید.

سوال شما نه تنها خنده دار و اشتباه نیست بلکه کاملا به جا و منطقی است که این نشان از دید ریز بین شما در بازی کردن دارد (:

من همینجا از همه دوستانی که این بازی را دیده و یا بازی کرده اند خواهش میکنم در این مورد به خصوص نظر خودشان را بنویسند: " آیا اسم این بازی به راستی متناسب با خود بازی ( محتوای بازی ) است ؟! "

و اما نظر این حقیر:
در یک کلام باید بگم خیر.

توضیحات یواش:
این بازی نسخه به روز آوری شده بازی قدیمی و پرطرفدار Prince of Persia است. نسخه قبلی این بازی نیز توسط شرکت Ubi Software ساخته شد. نسخه قدیمی بخاطر شرایط زمانی خاص خود برای PC و سیستم عامل DOS و در سبک 2d ساخته شد. در همان نسخه کمی و کاستی های بسیاری از نظر طراحی و محتوای بازی به چشم میخورد که در نسخه جدید همچنان دیده میشود.

توضیحات خفن:
هر چند Ubi از بسیاری از تکنینک های جدید 3d برای هر چه بهتر کردن سطح کیفی گرافیکی نسخه جدید بهره جسته اما در نسخه جدید نیز همچنان ایراداتی بر بازی وارد است.

این ایرادات از دو جنبه ظاهری و محتوایی قابل بررسی است.
از نظر محتوایی در جمله ای کوتاه میتوان گفت این بازی هیچ نکته متمایز کننده ای برای انتخاب چنین شخصیت و نامی نداشت.
از نظر ظاهری نیز میتوان به اشکالاتی نظیر نوشتن بعضی از جمله های عربی در بعضی از مراحل اشاره کرد. ( متاسفانه در حال حاضر ScreenShot از این موضوع ندارم )
در هر حال در یک جمع بندی مختصر باید بگویم (شاید!) عدم شناخت فرهنگ ایرانی و پارسی موجب چنین اشکالاتی میشود. ( شاید همیشه مجبور باشیم داد بزنیم بابا جون ما عرب نیستیم ! )

البته این بازی نکات بسیار عالی و جذابی داشت که در صورت لزوم بیان میکنم.

موفق باشید،
هادی

matrix
سه شنبه 09 تیر 1383, 00:47 صبح
fek mikonam "anti_evil" kamelan motevajjehe dastane bazi nashode .. esm beja entekhab shode va dar morede arab hesab kardane ma .. chize chandan tazei nist

مهدی کرامتی
سه شنبه 09 تیر 1383, 03:33 صبح
دوست عزیز: Matrix:

لطفا فارسی بنویسید.

imi
سه شنبه 09 تیر 1383, 07:35 صبح
سلام
من این جدیده رو بازی نکردم ولی ورژن قبلی اش که فکر کنم Prince of Persia 3d بود تا مرحله آخر رفتم. ولی در مرحله آخر بعد از چند دقیقه از بازی بیرون می آید.
در مورد سوال آقای صادقیان باید بگم در تمام مراحل بازی آیه های قرآنی روی دیوار ها نوشته شده و چند مرحله هم باید از کتابخانه بسیار بزرگی بالا رفت. در مراحل دیگر هم می توان به شهری( پرنده) که بر روی بالن است , زندان های پر از تله های عجیب و غریب و ... که تمام این ها در داستان های ایرانی موجود است نام برد. خلاصه می توان گفت که تمام مراحل بازی از داستان های ایرانی گرفته شده است البته به جز برخی موارد. اما در اینجا کسانی که حس وطن دوستی دارند به خودشان می گویند حقش بود این چنین بازی را خودمان بسازیم :shock: ,(این جوری نگاه نکنین) که آن ها نتوانند فرهنگمان را تحریف کنند :evil: . البته می دانم که فعلا شاید علم این کار را نداشته باشیم ولی شاید کسانی هم که دارند به دلایل دیگر بازی نمی نویسند. :cry:
آیا در تیم بازی سازی یک ایرانی وجود دارد؟ اگر کسی می داند ممنون می شوم مرا در جریان بگذارد.
موفق باشید.

Anti_Evil
سه شنبه 09 تیر 1383, 09:07 صبح
با سلام،

fek mikonam "anti_evil" kamelan motevajjehe dastane bazi nashode .. esm beja entekhab shode va dar morede arab hesab kardane ma .. chize chandan tazei nist

جناب ماتریکس،
سوال کاملا روشنه، نیازی به توضیح بیشتر هم نیست ...

اگه سوالم خنده داره ببخشید.

از همه دوستانی که این بازی را دیده و یا بازی کرده اند خواهش میکنم در این مورد به خصوص نظر خودشان را بنویسند: " آیا اسم این بازی به راستی متناسب با خود بازی ( محتوای بازی ) است ؟! "

هر چند Ubi از بسیاری از تکنینک های جدید 3d برای هر چه بهتر کردن سطح کیفی گرافیکی نسخه جدید بهره جسته اما در نسخه جدید نیز همچنان ایراداتی بر بازی وارد است.

این ایرادات از دو جنبه ظاهری و محتوایی قابل بررسی است.
از نظر محتوایی در جمله ای کوتاه میتوان گفت این بازی هیچ نکته متمایز کننده ای برای انتخاب چنین شخصیت و نامی نداشت.
از نظر ظاهری نیز میتوان به اشکالاتی نظیر نوشتن بعضی از جمله های عربی در بعضی از مراحل اشاره کرد.

در هر حال در یک جمع بندی مختصر باید بگویم (شاید!) عدم شناخت فرهنگ ایرانی و پارسی موجب چنین اشکالاتی میشود.

اولا خوشحال میشم نظر شما و دیگر دوستان رو در مورد سوالی که پرسیده شد بدونم ضمن اینکه جوابهای بدون استدلال قابل پذیرش نیستند ...
مثلا وقتی میگوئید "اینکه ما رو عرب به حساب میارن چیزه جدیدی نیست ..."، ما اینجا سر این مسئله که اونا ما رو چی حساب میکنند بحث نمیکنیم. شاید بهتر بود متن را بهتر مطالعه میکردید.

در ضمن فارسی بنویسید (;

اما در اینجا کسانی که حس وطن دوستی دارند به خودشان می گویند حقش بود این چنین بازی را خودمان بسازیم

من نمیدانم شما از کدام خط از نوشته های من چنین برداشتی کردید، البته من هم در صورت ساخته شدن یک بازی ایرانی (وطنی!) خوشحال خواهم شد زیرا در این صورت من هم از این به بعد بازی خواهم کرد (:

یک نکته جدی:
شما وارد فوروم "طراحی بازی های کامپیوتری" شدید نه فوروم چت یا حیاط خلوت ...
بحث هایی که در این فوروم مطرح می شوند کاملا جدی هستند، اینجا نه قراره تو سر هم بزنید یا اینکه هر کی تا یه چیزی به سر زبونش رسید بگه.
لطفا اگر مطلبی یا نظر خاصی دارید با تمام جزئیات بنویسید که از مبحث نتیجه بگیریم.

موفق باشید،
هادی

imi
سه شنبه 09 تیر 1383, 11:30 صبح
سلام

من نمیدانم شما از کدام خط از نوشته های من چنین برداشتی کردید
من اون حرف رو از جانب خودم گفتم و هیچ ارتباطی با حرف های شما ندارد , و چیزی جز یک نظر شخصی نیست.
اشتباه برداشت کرده اید.
از این که سوء تفاهم شده معذرت می خوام , خیلی ببخشید.
بازم معذرت. :cry:

حمیدرضاصادقیان
چهارشنبه 10 تیر 1383, 00:08 صبح
ولی درکل بازی خیلی قشنگیه.تکنیکهای رزمی خیلی قشنگی به کار بردن.بعضی ازجاهاش فکریه.
از گرافیک سطح بالایی برخورداره.
فقط اگه ربطش رو به ایران درست میکردن حداقل روی درو دیوار علائمی به کار میبردن که میشد فهمید که این بازی هم به ایران ربط داره.
البته در مجله شبکه هم این بازی توضیح داده شده.واونجا هم بیان شده که بزرگترین ضعف این بازی همین مسئله است که ایرانی ها رو با اعراب اشتباه گرفتن :lol:

Voldemort
چهارشنبه 10 تیر 1383, 13:42 عصر
گفتم منم یه چند سطری درباره این بازی بنویسم. چون هم با نسخه اول اون سالها پیش توی DOS بازی کردم و هم با نسخه جدید. اول از نظر نامگذاری بازی. مطمئن باشید که شرکت سازنده می خواسته از نام بازیهای قبلی که فروش خوبی داشتند استفاده کنه. به همین دلیل داستان بازی رو هم یه جوری تنظیم کرده که به ایران بخوره ولی تو ایران نباشه (آخه اون کسی که ابتدای بازی به هند حمله کرده پادشاه ایرانه و خود نقش اصلی هم پسر پادشاه). یه شاهزاده ای با خدم و حشم می ره به هند (همش به خاطر اینکه داستان توی ایران اتفاق نیفته) و بعد شنهای زمان ماجراهایی براش پیش می یارن که خودتون می دونین.
در مورد نوشته های عربی که Anti Evil توضیح دادن باید خدمتتون بگم که مطمئن باشید اونا ما رو از خودمون بیشتر می شناسن. فیلمها و بازیهایی که فروشهای میلیونی می کنند الکی نیست. فقط یه مثال براتون بیارم. یه هیات تحقیقاتی برای درک حرکت حیواناتی که نقشهای متفاوتی در انیمیشن Lion King داشتند به مدت 2 سال در زئیر (یکی از مناطق حفاظت شده شیرها) تحقیق و طراحی می کردن. خوب این همه توضیح دادم که اینو خدمتتون بگم: یک دوره ای از تاریخ ایران، این کشور تحت سلطه حکام عرب بوده و حتی در بعضی از این دوره ها نوشتن نامه های رسمی یا صحبت کردن در مکانهای رسمی به زبان فارسی ممنوع بوده و حتی در این دوره عربها به ایرانیها لقب عجم به معنای نادان را داده بودن (حتی از بررسی این قسمت از تاریخ هم مو به تنم سیخ می شه). خوب این مسئله چه ربطی به موضوع ما می تونه داشته باشه؟ داستانها و افسانه های مشهوری که جهانیان اونا رو می شناسن یا تو این دوره اتفاق افتادن یا تو این دوره نوشته شدن که مادر تمام این کتابها هزار و یک شبه که داستانهایی مثل سندباد و علاء الدین و ... جزیی از این کتاب هستن. حتی داستان امیر ارسلان که یک داستان کاملا فارسیه باز هم در آن از اسامی عربی بوفور می تونید پیدا کنید. بنده می تونم بگم که در دوره نوجوانی تقریبا تمام افسانه های ایرانی و بعضی از افسانه های خارجی را مطالعه کردم. حتی اسامی استفاده شده در افسانه های آذربایجان هم گرایش به اسامی عربی دارند.
اگه داستان قسمت اول رو زیر ذره بین بگیریم می بینیم که خیلی شبیه داستان علاء الدین است. حتی تشابه اسمی هم وجود داره. (در قسمت اول اسم وزیر پادشاه که شاهزاده خانم رو به اسارت می گیره جعفر بود. البته تو این قسمت توجه نکردم اسم وزیر چی بود؟) و علاء الدین داستانیه که با وجود ایرانی بودن اون توی بغداد و شهرهای اطراف اون اتفاق افتاده.
اما همه اینها فقط توجیهی بود برای اسم بازی Prince of Persia که ترجمه آن هم شاهزاده ایرانی می شود نه شاهزاده فارسی (اینو می گم چون روی پاکت بعضی بسته بندیهای این بازی می نویسن شاهزاده فارسی) چون فارسی برای بیان نوع زبان بکار میره و ایرانی برای بیان نوع ملیت و اصلا پرشیا در مقطعی از تاریخ نام ایران هم بوده. (جالب اینجاست که دست اندر کاران فعلی بازی در ایران از پس ترجمه درست نام اونم برنیومدن)
با وجود مطالب بالا بازهم اسمی که برای خود پرنس در نظر گرفته شده یک اسم کاملا نامانوس و الکی بود. (کاکولوکیا یا چیزی شبیه به این). من یک نیم نگاهی به فرهنگ اسامی ایرانی هم انداختم که در آن همچین اسمی پیدا نکردم. (اگه کسی معنی اونو می دونه بگه البته اگه معنی داشته باشه).
شرکت سازنده بازی (نمی دونم چقدر معتبره ولی توی یه روزنامه که فکر میکنم عصر ارتباط بود این موضوع رو خوندم) در مورد ساخت گرافیک بازی ادعا کرده بود که متخصصان طراحی شرکت مدت زیادی مشغول مطالعه معماریهای مختلف در ارتباط با بازی بوده اند. به نظر بنده حقیر کارشان در این مورد بی نقص است منهای یک مورد و آن هم نوشتن متون عربی روی دیوارهای قصری در هند است که یه کمی مشکوک میندازه!!!
یه ایراد بزرگ هم در سناریوی بازی به چشم می خوره. اینو نمی گم چون برای گفتنش مجبورم انتهای بازی رو تعریف کنم و این می تونه لذت بازی کردنو از بازی کننده های عزیز بگیره. ;)

اما از لحاظ فنی Anti Evil عزیز گفتن که ایراداتی بر این بازی وارده. بنده که از لحاظ فنی در حد و اندازه ای نیستم که بخوام رو حرف این استاد عزیز حرف بزنم فقط می خواستم بگم خوشحال می شم صحبتهای این دوست عزیز رو در زمینه فنی بشنوم. (همینجا فرصتو غنیمت بشمرم و از Anti Evil و یا هر کدام از دوستانی که با VC++ کار می کنن بپرسن نحوه استفاده از DirectX در VC++ چطوریه؟ منظورم اینه چطوری می تونیم Dll های اونو به VC++ بشناسونیم. خودم یه کارایی با VB و DirectX انجام دادم ولی چون آموزشهای سایتهای مختلف بیشتر به این زبونه بهتر دیدم از VC++ استفاده کنم.)

Imi عزیز سوال کردن که آیا تو تیم بازی یک ایرانی هم حضور داشته یا نه؟ من تو نامهای سازنده بازی دقت کردم ولی هیچ نام ایرانی ندیدم ولی بهتره شما هم یه نگاهی بندازین. (تو قسمت Credit). راستی یه چیز دیگه و اونم صداگذاری و استفاده بجا از صوت در جاهای مختلف بازیه و اون آهنگ زیبایی که در انتهای بازی و یا در قسمت Credit پخش می شه خیلی به دلم نشست.
Imi عزیز بجای "حقش بود" باید می گفتید کاش خودمان این چنین بازیهایی می ساختیم.

یاحق و موفق باشید.

Viper_MFC
چهارشنبه 10 تیر 1383, 18:32 عصر
نحوه استفاده از DirectX در VC++ چطوریه؟ منظورم اینه چطوری می تونیم Dll های اونو به VC++ بشناسونیم
برای این کار Microsoft کیت توسعه خاصی ارائه داده (DirectX SDK ) که شامل تمام فایلهای مربوطه برای استفاده از
DirectX و لینک به DLL های اون هست . :)

Anti_Evil
یک شنبه 14 تیر 1383, 02:25 صبح
با سلام و با تشکر از اظهار نظرتون،

در مورد نوشته های عربی که Anti Evil توضیح دادن باید خدمتتون بگم که مطمئن باشید اونا ما رو از خودمون بیشتر می شناسن.

من زیاد با این حرف موافق نیستم، توضیحات را در ادامه خواهید دید.

فیلمها و بازیهایی که فروشهای میلیونی می کنند الکی نیست. فقط یه مثال براتون بیارم ...

البته اگر منظورت از این فروش، فروش در خارج از کشور هست باید بگم کلا بازار تولید سرگرمی ها و فیلم های سینمائی که به نوعی به تاریخ و افسانه های قدیمی اشاره کنند افزایش پیدا کرده که اتفاقا همین بازی به حق جزو پر فروش ترین ها بوده.
و در داخل که از این خبرها نیست ! Doom III هم بیشتر از 1500 تومان بیشتر نخواهد بود (;

البته من کاملا باهات موافقم که سازنده های موفق تحقیقات کاملی روی محصولاتشون انجام میدهند، ولی گاهی اوقات بخاطر کافی نبودن، اهداف استراتژیک و ... اشتباهاتی رخ می دهد.
راستی هیچ موقع Ubi Software رو با کامپانی های خفن مقایسه نکن (;
این رو هم فراموش نکن که در همون نسخه های قدیمی POP خود آقای Jordan Mechner همه کارهای طراحی و ساخت این بازی رو انجام میداده ...

یک دوره ای از تاریخ ایران، این کشور تحت سلطه حکام عرب بوده و حتی در بعضی از این دوره ها نوشتن نامه های رسمی یا صحبت کردن در مکانهای رسمی به زبان فارسی ممنوع بوده و حتی در این دوره عربها به ایرانیها لقب عجم به معنای نادان را داده بودن

خیلی ممنون که به اصل مطلب اشاره کردی (:
تمام مسئله در همین یک خط خلاصه میشه ...

من دقیقا میخوام اشاره کنم به این مطلب شما که آیا انتخاب یک جزء خاص از تاریخ کمی مغرضانه نیست ؟! با توجه به بیان خود شما میشه همین نتیجه رو گرفت (:
دقیقا همین مطلب بود که باعث شد خیلی از علاقه مندان (مخصوصا ایرانی) از جزئیات این بازی انتقاد کنند. (که ضمنا همین موضوع روی فروش هم میتونه تاثیر گذار باشه)
البته من اصلا نمیخوام بگم دقیقا همچین اتفاقی افتاد اما اشتباهی بود که رخ داد ... البته بهتره من یه توضیح کوتاه در این مورد بدم ...
خود کارگردانان این بازی از اشتباهات کوچکی که در بازی اتفاق افتاد عذرخواهی کردند، موج این اعتراضات در فوروم های داخلی و خارجی بسیار بالا بود.
حساسیت ها به سرعت به مسئولین شرکت منتقل شد که این دقیقا مصادف شد با اعلام ساخت فیلم سینمائی POP از طرف مسئولین شرکت، در فوروم های رسمی بازی نیز بحث های زیر ساختاری و کارشناسی برای تحلیل POP شکل گرفت.
Ubi به سرعت اعلام کرد نسخه بعدی POP را در دست ساخت دارد، یک تحلیل مناسب از سایت BaziDot.com:

The Sands Of Time با وجود تمامی زیباییهای خود دارای مشکلات کوچک و انگشت شماری بود البته این مشکلات هیچگاه در طول بازی به چشم نمی آمد و جذابیت های بازی به قدری زیاد بود که کسی توجهی به این نواقص نداشت اما به طور قطع با ورود POP 2 تمامی این مشکلات برطرف خواهد شد و با افزوده شدن ویژگیهای جدید رضایت همه طرفداران این بازی جلب خواهد شد.

در نتیجه ما هم این مسئله را به فال نیک میگیریم و منتظر خواهیم ماند (:

اما از لحاظ فنی Anti Evil عزیز گفتن که ایراداتی بر این بازی وارده

فکر کنم اشتباه متوجه شدی چون من هر جا تونستم به مدح مسائل فنی این بازی پرداختم (:

نحوه استفاده از DirectX در VC++ چطوریه؟

توضیح Viper_MFC در مورد DX SDK صحیحه ...

موفق باشید،
هادی

Voldemort
یک شنبه 14 تیر 1383, 11:08 صبح
دوست عزیز Anti_Evil در مورد جمله "اونا ما رو از خودمون بهتر می شناسن" یک مورد هست که باید توضیح بدم و اون اینه که قطعا منظور من دوستان با اطلاعی مثل شما نبوده است و همینجا از شما و دوستایی مثل شما عذرخواهی می کنم ولی یه کمی به دور و بر خودمون نگاه کنیم می بینیم تعداد کسایی از بین خودمون که در مورد هویت و شخصیت و خیلی چیزای دیگمون آدمای مطلعی محسوب می شن روز به روز داره کمتر می شه.

در مورد قضیه فروشهای میلیونی قطعا منظور بنده با بازار کشورهای رعایت کننده کپی رایت بوده است وگرنه همین CD های POP با قیمت هر دو CD فقط 800 تومان دست من رسید. و فیلم در حال اکران هری پاتر 3 هم فقط 1500 تومان.

در مورد POP مطمئن باشید که هیچ اشتباهی صورت نگرفته است و هر چه که می بینید یا نتیجه تحقیقات است و یا همون طوری که در ادامه می گم (و شما هم قبلا اشاره کردید) مغرضانه بوده است.

بله انتخاب این قسمت از تاریخ قطعا مغرضانه بوده است. من اینو لابلای حرفام گفتم. حتی انتخاب مکان اون هم مغرضانه بوده. من بازم یه مثال براتون بیارم. وقتی که والت دیزنی تصمیم گرفت انیمیشن سندباد را بسازد مدت یک سال (اگه اشتباه نکنم) در مورد سناریو تحقیق کرد و بعد از یک سال سناریو را به این ترتیب بازنویسی کردن که سندباد اهل آفریقاست. (فکر می کنید این کارشون مغرضانه نبوده) چرا مگه سندباد مثل اصل داستان ایرانی باشه چه اشکالی پیش می یاد (اینو به عهده خود دوستان می ذارم). ضمن اینکه همون سریال کارتونی سندباد هم که همه ما می شناسیم با وجود ایرانی بودن چون توسط ژاپنی ها ساخته شده اکثر چهره ها ژاپنی طراحی شده. در مورد POP هم همون دلیل برقراره. ببینید حتی انتخاب کشور هندوستان هم بی دلیل نیست. این کشور دارای معماریهای متعددی است که یکی از اونها معماری بعد از اسلامه که تو اکثر ساختمونهای POP رعایت شده. فکر می کنید چند کشور هستن که در حال حاضر ساختمانهای قدیمی و بزرگ و زیبا با این معماری توشون هست و تازه خود اون کشورها هم از نظر افسانه ها غنی باشن؟ و بعد مجموعه ای رو که به دست می یارید بررسی کنید و ببینید اگه شما می خواستید بازی بسازید از این مجموعه کدوم رو انتخاب می کردید.

در مورد Jordan Mechner هم ممنون که یادآوری کردید. این هم به مثالهایی که تو تاپیک "چو صفر اندر حسابیم" اضافه کنید.

ضمنا راستش من نمی دونم از بازیها چطوری ScreenShot بگیرم. یه جایی از این بازی از یه علامت ایرانی استفاده کردن که جای تعجبه (و هم یک نقص که بازهم علامات ایرانی توی هندوستان چیکار می کنن!!!). اگه تونستم ScreenShot بگیرم حتما اونو به شما نشون می دم.

در مورد اشکالات فنی هم شاید حرف شما رو درست متوجه نشده باشم ولی به نظر خودم یه اشکالاتی هست. مثلا جاگیری دوربینها بعضی از قسمتای بازی به نظرم درست نیست (البته خیلی کم اتفاق میفته) و همون اشکالی که گفتم تو سناریوش هست.

Anti_Evil عزیز من UbiSoft رو با کدوم کمپانی مقایسه کردم؟ (البته بد نیست بدونید که الان UbiSoft دومین ناشر بزرگ بازیهای کامپیوتریه با بیش از 300 میلیون دلار سود سالانه. اولیش هم EA که با 500 میلیون دلار)

بازم حرف آخر. ابزار دست اوناس و هر طوری که بخوان باهاش رفتار می کنن. تا موقعی که ما خودمون دست بکار نشیم و به سلاح علم مسلح نشیم فایده ای نداره. آقا یه کلام. بازی بسازید از نوع خوبش. ;)

Anti_Evil
یک شنبه 14 تیر 1383, 13:23 عصر
خوب من فکر می کنم بیشتر موارد مهم بحث بررسی شدند، لطفا اگر کسی نظر به خصوص دیگه ای دارد همینجا مطرح کند. (:

در مورد Jordan Mechner هم ممنون که یادآوری کردید. این هم به مثالهایی که تو تاپیک "چو صفر اندر حسابیم" اضافه کنید.

البته بدون شک ایشون جزو چهره های سرشناس دنیای بازی های کامپیوتری هستند (:
اما می تونم این اطمینان رو بهت بدم که ایشون محقق خوبی نیست. خودشم ظاهرا تو نامه عذرخواهی اینو گفته بود ... دلیل استفاده من از اسم ایشون دقیقا نشان دادن این مسئله بود که اشتباه در تحقیقات (و شاید هم غرض ورزی) میتونه چقدر در فروش (حتی در همون خارج از کشور) موثر باشه ضمن اینکه حتی در همان دوره POP آمار جالبی از نظر فروش بدست آورد (:

در هر حال من هم با نوشتن اسم ایشون جزو اسطوره های بازی های رایانه ای موافقم (:

یه جایی از این بازی از یه علامت ایرانی استفاده کردن که جای تعجبه (و هم یک نقص که بازهم علامات ایرانی توی هندوستان چیکار می کنن!!!).

بله، همانطور که قبلا هم گفته شد مسئله سر اشتباهات جزئی این بازیست (:
فکر کنم بتونی عکس مربوط به این صحنه رو تو فوروم رسمی POP پیدا کنی.

ابزار دست اوناس و هر طوری که بخوان باهاش رفتار می کنن. تا موقعی که ما خودمون دست بکار نشیم و به سلاح علم مسلح نشیم فایده ای نداره. آقا یه کلام. بازی بسازید از نوع خوبش.

البته در این توپیک در مورد POP مباحثی مطرح شد، انشالله در فرصت های بعدی در مورد این "ابزار" بیشتر صحبت خواهیم کرد.

موفق باشید،
هادی