PDA

View Full Version : مشکل با عبارت فارسی و دستور where

Hamid11
شنبه 10 شهریور 1386, 10:00 صبح
سلام.من وقتی از دستور where برای جستجو در سایت استفاده میکنم برای عبارات فارسی جواب نمیده.(نتیجه ای نداره)
عبارت رو هم از querystring میگریم.و نوع داده رو هم در جدول nvarchar قرار داده ام ولی فقط برای اعداد و حروف انگلیسی جواب میده.
به نظر شما مشکل کجاست؟

agdeniz79
شنبه 10 شهریور 1386, 10:08 صبح
ضمن سلام و خسته نباشید برای حل مشکل فوق ما از روش زیر استفاده کرده ام و الان هم صد در صد درست کار می کند.
باید از دستور UperCase توی در توی استفاده کنید نمونه:
(UPPER(LASTNAME) LIKE UPPER('" + Me.TextBox2.Text + "%'))

cactuskhan
شنبه 10 شهریور 1386, 10:22 صبح
قبل از علامت ' یه N بزار یادت باشه حتما به حرف بزرگ نوشته بشه !
این باعث میشه unicode رو هم در نظر بگیره !

امیدوارم Unicode بانک رو Arabic CI_AI گذاشته باشی !!

Hamid11
شنبه 10 شهریور 1386, 11:39 صبح
ممنون.هر دو راه رو امتحان می کنم.

Hamid11
شنبه 10 شهریور 1386, 12:04 عصر
درست شد.از N استفاده کردم.
ممنون.

javad3151
یک شنبه 11 شهریور 1386, 07:34 صبح
یه نکته دیگه که باید در جستجو ها در نظر بگیرید تفاوت بین کارکتر های ی و ی (و سایر کارکتر های عربی که شبیه فارسی هستند)است

SolmazV
دوشنبه 12 شهریور 1386, 09:17 صبح
دوست عزیز ، Unicode بانک Arabic CI_AI دقیقا چیه و چطوری میشه آن را ست کرد؟ من با اینکه N را قبل از ' گذاشتم هنوز هم در Search ها نتایج متفاوت میبینم. تفاوت بین کارکتر های ی و ی (و سایر کارکتر های عربی که شبیه فارسی هستند) را چطوری میشه حل کرد؟

SolmazV
دوشنبه 12 شهریور 1386, 09:18 صبح
در ضمن نوع یکی از فیلدهای من nText است که متاسفانه Upper روی آن عمل نمیکنه. اگر ممکنه راهنمایی کنید

javad3151
سه شنبه 13 شهریور 1386, 08:13 صبح
من برای حل این مشکل تمام داده ها رو قبل از ورود به بانک کنترل میکنم و کارکتر های عربی رو به فارسی تبدیل می کنم . همین کار رو موقع جستجو هم انجام میدم و مشکل کاملا حل شده

Behrouz_Rad
سه شنبه 13 شهریور 1386, 12:12 عصر
من برای حل این مشکل تمام داده ها رو قبل از ورود به بانک کنترل میکنم و کارکتر های عربی رو به فارسی تبدیل می کنم . همین کار رو موقع جستجو هم انجام میدم و مشکل کاملا حل شده
باور کن جواد جان تمام مسئله به همین سادگیه که گفتی اما مگر گفتنش فایده ای داره؟
فردا و فرداها باز هم چنین تاپیک هایی ایجاد میشه...:اشتباه:

Amir Taghavi
سه شنبه 13 شهریور 1386, 15:03 عصر
تفاوت بین کارکتر های ی و ی (و سایر کارکتر های عربی که شبیه فارسی هستند) را چطوری میشه حل کرد؟
replace("ی","ی")ی: Shift+X

بقیه رو هم به همین ترتیب replace کن.

abadanboy
سه شنبه 13 شهریور 1386, 17:24 عصر
ای بابا چرا اینقدر پیچش میدین

کافی ورود اطلاعات به فارسی باشه یعنی جعبه متن رو در کنترل خودت داشته باشی و بدون اینکه کاربر کیبورد رو فارسی کنه جعبه متن فارسی تایپ کنه همون کاری که بلاگفا سازمان سنجش و... میکنن اگه کد رو می خوای تا بزارم