PDA

View Full Version : اجرای برنامه کاربردی با کمی تاخیر

علی اکبر
سه شنبه 22 اردیبهشت 1383, 19:15 عصر
با سلام خدمت دوستان
از زمانی که برروی فایل exe کلیک می کنیم تا اجرای برنامه کمی زمان می برد وکاربران به خیال
اینکه برنامه درست کلیک نشده دوباره اقدام به کلیک نمودن می نمایند برنامه هایی دیدم که به محض اجرا پنجره ای باز ودرصد شروع برنامه را اعلام می کند ایا درفاکس هم اینکاررا می توان
کرد؟
باتشکر

rezaTavak
سه شنبه 22 اردیبهشت 1383, 19:57 عصر
سلام

ببخشید اولا برنامه هایی که اجرا می شوند علامت ساعت شنی ویندوز نشاندهند ه اجرای برنامه است.

دوم اینکه فقط 2 ثانیه با یک کامپیوتر 133 عهد بوق طول میکشد تا فاکس خودش را نشان دهد.

فکر کنم برنامه شما طوری طراحی شده که اول کارهایی میکند بعد خودش را نشان میدهد. ببینید شما از یک چیز مثل Splash که خود فاکس پرو هم دارد در حین این کار استفاده کنید مثل آن چیزی که Word دارد.

علی اکبر
سه شنبه 22 اردیبهشت 1383, 20:41 عصر
دقیقا ... ابتدای برنامه ها کمی زمان می برد تابه فرم اصلی برسد.
می توانم خواهش کنم در مورد چگونگی استفاده ازاین splash توضیح بدهید واگر قابل تغییر است چگونه ؟
ممنون.

rezaTavak
سه شنبه 22 اردیبهشت 1383, 21:07 عصر
سلام

خب در واقغ Splash یک فرم است که حالت دکوری دارد خود شما هم می توانید آنرا طراحی کنید در اولین دستورات برنامه اصلی خودتان بنویسید:

_screen.Hide
Do form Splash

بعد که کارهای اولیه شما تمام شد

_screen.Show
frmSplash.Release

البته در فرم Splash شما باید در متد Load عبارت

public frmSplash
frmSplash=THIS

آمده باشد.

امیدوارم توضیحات کافی باشد.

علی اکبر
چهارشنبه 23 اردیبهشت 1383, 19:08 عصر
سلام
ممنونم از حوصله شما دوست عزیز
همه دستورات فوق را دقیقا اجرا کردم اما پس از screen.hide فرم طراحی شده نمایش داده نمی شود. یعنی درواقع باید
اسکرین فعال باشد تا فرم اجراگردد.

rezaTavak
چهارشنبه 23 اردیبهشت 1383, 20:24 عصر
سلام

ببینید فرمها به سه صورت اند 1-در پنجره اصلی و وابسته به آن 2- در یک فرم دیگر 3- خارج از پنجره اصلی. خب مشخصه ShowWindow را برابر 2 قرار دهید یا AS Top Level Form تا Splash شما پنجره ای مستقل از پنجره اصلی باشد. و نتیجه را ببینید.

موفق باشید

kia1349
پنج شنبه 24 اردیبهشت 1383, 06:54 صبح
یعنی برنامه را مستقل از desktop ویژوال طراحی کنید در حالت فعلی object های شما تابعی از پنجره اصلی فاکس هستند و وقایع را از اون به ارث میبرند

علی اکبر
پنج شنبه 24 اردیبهشت 1383, 20:10 عصر
:flower: :flower:
متشکرم
اگه شماها را نداشتم چکارمی کردم ؟

علی اکبر
پنج شنبه 24 اردیبهشت 1383, 20:11 عصر
:flower: :flower:
متشکرم
اگه شماها را نداشتم چکارمی کردم ؟

rezaTavak
پنج شنبه 24 اردیبهشت 1383, 22:22 عصر