PDA

View Full Version : باز کردن بانک SQL در شبکه

bad_boy_2007
یک شنبه 11 شهریور 1386, 07:05 صبح
سلام
من میخوام بانک SQL Server 2005 رو از روی یک سیستم دیگه رو شبکه باز کنم میشه راهنماییم کنید چطور باید کانکشن رو تنظیم کنم ؟
و اینکه کلا به چه اطلاعاتی نیاز دارم ؟ فقط Computer Name رو داشته باشم کافیه ؟

rezaei manesh
یک شنبه 11 شهریور 1386, 08:06 صبح
سلام
مدل های زیادی وجود داره من چندتا شو در زیر می گم

workstation id='hamedrez';Data Source='hamedrezaei';Initial Catalog=TaransferData;Persist Security Info=True;User ID='kara';Password='145';

اینم نقل قول از استاد ثباتی برای وصل شدن از کلاینت به سرور در اینترنت:

فرایند ورود به SQL Server اصطلاحا Authentication نام داره و به دو حالت:
SQL Authentication و Windows Authentication قابل انجامه.
وقتی از sa استفاده میکنین، در حقیقت از SQL Authentication استفاده کردین.
من از هر کدوم براتون یک مثال قرار میدم:
1) Windows Authentication

Provider=SQLOLEDB.1;Integrated Security=SSPI;Persist Security Info=False;Initial Catalog=MyDB;Data Source=MySQLServer

2) SQL Authentication

Provider=SQLOLEDB.1;Persist Security Info=False;User ID=sa;Password=123;Initial Catalog=MyDB;Data Source=MySQLServer

اگر هم جستجو کنی مطالب مفیدی پیدا خواهید کرد.
موفق باشید

bad_boy_2007
سه شنبه 13 شهریور 1386, 22:22 عصر
ممنون از راهنماییتون جناب رضایی منش عزیز
این کانکشن استرینگها رو تست کردم ولی متاسفانه درست نشد . فکر کنم مشکلم از کانکشن نیست و باید تنظیمی برای یوزر که میخواد لوگین کنه انجام بدم .

Login failed for user 'sa'. The user is not associated with a trusted SQL Server connection.

rezaei manesh
چهارشنبه 14 شهریور 1386, 08:26 صبح
سلام
از کدوم کانکشن استرینگ استفاده کردی
کانکشنت رو اینجا بذار ...
در ضمن شما اطمینان داری که اگر از نوع یوز و پسورد می خوای کانکت بشی در پراپرتیس سرورت و قسمت server autherntication گزینه دومی یعنی sql server and windows autherntication mode رو انتخاب کردی اگه نه برو انتخاب کن یا کانکشنت رو با یوزر ویندوز کن و.

MohammadSoft
چهارشنبه 14 شهریور 1386, 13:16 عصر
سلام.
اگه کانکشن استرینگ مشکل نداشته باشه ،این 2 مورد رو چک کنید :
1 - فایروال روی پورت sql آف باشه .
2 - اگر از SQL Authentication استفاده می کنی login sql دارای مجوزهای لازم باشه .

bad_boy_2007
چهارشنبه 14 شهریور 1386, 15:55 عصر
من از OleDbConnection استفاده کردم و از این الگو :

Provider=SQLOLEDB.1;Persist Security Info=False;User ID=sa;Password=123;Initial Catalog=MyDB;Data Source=MySQLServer

به این شکل تغییرش دادم :

Provider=SQLOLEDB.1;Persist Security Info=False;User ID=sa;Password=123;Initial Catalog=db;Data Source=hosein_pc\sqlexpress

در ضمن شما اطمینان داری که اگر از نوع یوز و پسورد می خوای کانکت بشی در پراپرتیس سرورت و قسمت server autherntication گزینه دومی یعنی sql server and windows autherntication mode رو انتخاب کردی اگه نه برو انتخاب کن یا کانکشنت رو با یوزر ویندوز کن و.
هیچ تنظیمی در این زمینه انجام ندادم فقط پسورد یوزر Sa رو تنظیم کردم.
میشه راهنمایی کنین چطور میتونم این کار رو بکنم ؟
منظورتون از تغییر server autherntication این صفحه است ؟
http://i18.tinypic.com/4ubqck8.gif
تو این صفحه تنظیمات چک کردن رو از روس ویندوز برداشتم و روی خود SQl قرار دادم ولی بازم همون خطا رو میده.

bad_boy_2007
چهارشنبه 14 شهریور 1386, 15:57 عصر
سلام.
اگه کانکشن استرینگ مشکل نداشته باشه ،این 2 مورد رو چک کنید :
1 - فایروال روی پورت sql آف باشه .
2 - اگر از SQL Authentication استفاده می کنی login sql دارای مجوزهای لازم باشه .
میشه توضیح بدید چطور میتونم این موارد رو چک کنم ؟

rezaei manesh
پنج شنبه 15 شهریور 1386, 08:09 صبح
سلام
خوب تنظیمات server authentication درست هست در تنظیم بالا
خطای شما هم از فایروال نیست .. اگه باشه باید تویه کنترل پنل بری اونو خاموش کنی
اما مجوز های sa رو می تونی بررسی کنی (مثل این که اصلا می تونه دیتابی شما رو ببینه یا نه)و...
شما این کانکشن استرینگ زیر رو تست کن

"workstation id='hosein_pc';Data Source='hosein_pc';Initial Catalog=db;Persist Security Info=True;User ID='sa';Password='123';"
در اینجا hosein_pc نام sqlserver و نام کامپیوتر سرور فرض شده است که اگه چیز دیگه ای هست اونو بزار