PDA

View Full Version : TOleContainer

Will_Smith
یک شنبه 11 شهریور 1386, 12:48 عصر
با سلام
چطوری میتونم توی یه TOleContainer یه فایل بریزم و بعدا فایل رو در جایی ذخیره کنم
عملیات رو میخام با استفاده از کد نویسی انجام بدم
با استفاده از متد های LoadFromFile , SaveToFile نمیدونم چرا نمیشه این کار رو انجام داد و خطا میده
دوستان یا غیر دوستان راهی برای این کار بلد هستند؟
vcldeveloper
یک شنبه 11 شهریور 1386, 13:47 عصر
OleContainer1.CreateObjectFromFile('C:\Test.doc',F alse);

با استفاده از متد های LoadFromFile , SaveToFile نمیدونم چرا نمیشه این کار رو انجام داد و خطا میده
http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=65670&highlight=OleContainer

Will_Smith
یک شنبه 11 شهریور 1386, 14:47 عصر
آقای کشاورز سپاس فراوان
در مورد ذخیره دوباره در مسیر دیگری از هارد باید چکار کنم؟

vcldeveloper
یک شنبه 11 شهریور 1386, 15:31 عصر
OleContainer1.SaveAsDocument('C:\Test2.doc');

Will_Smith
یک شنبه 11 شهریور 1386, 16:10 عصر
آقای کشاورز این متد شاید برای فایل های ورد قفط کار کنه چون من با فایل exe تست کردم نشد
یعنی فایلی که ایجاد میکنه اون فایلی نیست که در Ole بود

vcldeveloper
دوشنبه 12 شهریور 1386, 02:29 صبح
این متد شاید برای فایل های ورد قفط کار کنه چون من با فایل exe تست کردم نشد
فایل EXE یعنی چی؟! شما در OleContainer یک Document باز می کنید، یا ایجاد می کنید. این Document ممکنه فرمت خاصی داشته باشه؛ مثل Doc, PDF,XML,WAV و... ولی با اون فایل EXE باز نمی کنند که انتظار ذخیره فایل EXE ازش داشته باشید!

Will_Smith
دوشنبه 12 شهریور 1386, 10:12 صبح
یعنی برای هر فرمتی میشه استفاده کرد بجز Exe????????

vcldeveloper
دوشنبه 12 شهریور 1386, 13:08 عصر
دوست عزیز، OleContainer برای این بوجود آمده که شما بتونید در برنامه خودتون پرونده های مربوط به برنامه های دیگر را استفاده کنید و از امکانات برنامه مربوطه در برنامه خودتون بهره ببرید. فایل EXE یک Document نیست، می خواید چی رو توش ویرایش کنید؟! انتظار دارید با چه برنامه ایی باز بشه؟ اگر هدف صرفا اجرای یک فایل EXE است، می تونید از توابعی مثل ShellExecute استفاده کنید. اگر می خواید یک برنامه خاص را از طریق برنامه خودتون کنترل کنید، در صورتی که اون برنامه رابط COM ارائه بده، می تونید از Automation استفاده کنید.

Will_Smith
دوشنبه 12 شهریور 1386, 13:18 عصر
میخاستم توی فایل exe خودم چند تا فایل از جمله یه exe و یه dll بزارم و بعدا جایی ذخیرشون کنم میدونم که راه دیگه ای هم هست که الان هم از همون استفاده کردم
ولی اول این راه رو امتحان کردم
از شما هم ممون یه چیز های خوب یاد گرفتم