PDA

View Full Version : حل یک مشکل با یه پیشنهاد خوب

rambod51
چهارشنبه 23 اردیبهشت 1383, 07:30 صبح
با سلام خدمت دوستان
من دو تا بانک با پارادوکس دارم یکی مربوط به خرید و دیگری مربوط به فروش و برای هر کدام نیز یک بانک موقت ایجاد کرده ام وقتی که کاربر داده ها و وارد می کنه توی بانک موقت وارد شده بعد همه دادها یکجا به بانک اصلی منتقل می شه مشکل من اینه زمانی که همه داده ها با هم به بانک اصلی فرستاده می شن می خوام اگه داده جدیدی بود یه رکورد جدید اضافه بشه و اگه از قبل موجود بود به موجودی بانک اضافه بشه در ضمن رکورد اگه دارای سه شرط نام و شرکت پخش و واحد یکسانی بود یعنی از قبل وجود دارد در غیر اینصورت رکورد جدید می باشد

نام دارو شرکت پخش شرکت تولیدی واحد قیمت خرید قیمت فروش

لطفا راهنمایی بفرمایید متشکرم

rambod51
پنج شنبه 24 اردیبهشت 1383, 07:35 صبح
یکی مشکل مارو هم حل کنه

Gladiator
پنج شنبه 24 اردیبهشت 1383, 12:00 عصر
شما باید موقع ثبت اطلاعات در جدول (‌موقت ) اطلاعات وارد شده توسط کاربر رو با اطلاعات موجود در جدول اصلی چک کنی ٬ که آیا این اطلاعات موجوده یا خیر ٬ اگر بود اطلاعات فعلی رو از جدول اصلی بگیره و با اطلاعات وارد شده توسط کاربر جمع کنه و به جدول موقت ارسال کنه و موقع به روز کردن جدول اصلی اطلاعات جدید رو اضافه کنه و اطلاعات تکراری رو جدید .

زیاد به خودت سخت نگیر ٬ خیلی سادست .
موفق باشی . :heart: :flower:

rambod51
پنج شنبه 24 اردیبهشت 1383, 12:27 عصر
از جوابت ممنون
ولی ممکن که یه کاریر در هر سری 400 الی 800 یا بیشتر قلم داده وارد کنه . اگه بشه یه راه حل ساده تر و بهتر که برنامه نیز کند نشه رو پیشنهاد کنید ممنون می شم. راستی یادتون نره که جستجوی من برای داده قدیمی باید دارای سه شرط باشه. یعنی باید نام و واحد و شرکت پخش یکی باشه تا دو قلم دارو یکسان باشه. بعنوان مثال بتامتازون ویال 50 شرکت داروپخش با بتامتازون ویال 50 شرکت رازی متفاوت است.

JavanSoft
پنج شنبه 24 اردیبهشت 1383, 14:32 عصر
1 ) برای چک کردن وجود یا عدم وجود از یک دستور Sqlاستفاده کنید (سریع /راحت بدون دردسر)
2 ) از Try..Exceptاستفاده کنید و در Except عمل مناسب را انجام دهید

rambod51
پنج شنبه 24 اردیبهشت 1383, 16:18 عصر
از راهنمایتون ممنون
1. از کدوم دستور و چگونه
2. این و هم باید در نظر داشت که کار بر ممکنه که یکی از داده ها رو از توی لیست حذف کنه و ما باید آخرین تغییرات و از توی لیست به بانک اصلی منتقل کنیم
3. لیستی که در بالا می بینید یک dbgrid است که با بانک موقت بطور مستقیم در ارتباط است یعنی با ورود یک داده اون مستقیم در بانک موقت دخیره می شود

JavanSoft
پنج شنبه 24 اردیبهشت 1383, 20:16 عصر
1)Select
2) فرقی نمی کند در هر صورت شما وقتی دکمه را فشار داد عملیات را اغاز کنید

rambod51
شنبه 26 اردیبهشت 1383, 22:51 عصر
با سلام خدمت شما یکه مشکل کوچولو
اولا من باید همیشه آخرین ورودی را به کار بر نمایش بدم چون هر بار ممکنه که قیمت خرید و فروش دارو تغییر کرده باشد و باید کار بر آخرین قیمت ها را داشته باشد. حالا برای اینکار بهتره که دو جدول داشته باشم برای اینکار یا یه جدول (که یه جدول بهتره) اگه از یه جدول استفاده کنم به همراه دستور SQL آیا همیشه می تونم آخرین قیمت رو داشته باشم یعنی آخرین داروی وارد شده را به کاربر نمایش دهم البته اینم بگم که من باید تمام خرید ها و فروشها را برای گرفتن گزارش داشته باشم یعنی باید تمام اقلام وارد شده تکراری را من نیاز دارم بر اساس تاریخ و قیمت
ممنون

JavanSoft
یک شنبه 27 اردیبهشت 1383, 13:09 عصر
بله