PDA

View Full Version : قرار دادن فایل صوتی در exe

sorrowdancer
یک شنبه 11 شهریور 1386, 23:25 عصر
با سلام

دوستان من می خواهم فایل صوتی با پسوند wav یا mp3 یا avi را با خروجی Merge کنم
(Embed)

این مقاله رو پیدا کردم از اساتید می خواهم با دانسته های خویش و یا کمک از این مقاله مرا راهنمایی فرمایند

مقاله (http://delphi.about.com/od/objectpascalide/a/embed_resources.htm)

با سپاس

persianboy
دوشنبه 12 شهریور 1386, 01:16 صبح
یکی از شاگردان :
این مقاله کامله . من قبلا خونده بودمش . اگه منظورت از راهنمایی سمپله بگو تا واست بذارم.
البته تا اونجا که من میدونم فایلهای mp3 باید یه جایی توی هارد extract بشن و بعد خونده بشن ولی در مورد wav,avi قضیه فرق میکنه ولی من توصیه میکنم از wav تو برنامت به خاطر حجم بالاش استفاده نکنی ، در عوض اگه فایل صوتی رو برای زیبایی برنامت میخوای توصیه من استفاده از chiptune هاست ( فایلهایی با پسوند xm,mod که میشه کاری کرد که اصلا تو هارد extract نشن و این اتفاق تو رم بیفته ) من که خیلی با chiptune ها به خاطر حجم فوق العاده پایینشون حال میکنم ( حتی حجمشون از فایلهای midi کمتره (راستی از midi ها هم واسه قشنگی برنامه میتونی استفاده کنی ولی باید مثل mp3 ها extract بشن ولی حجمشون خیلی پایینه ))
اگه بازم توضیح خواستی بگو .

sorrowdancer
دوشنبه 12 شهریور 1386, 01:29 صبح
persianboy جان یک دنیا سپاس.

من از اون مقاله فقط تایتلش رو فهمیدم D: و ممنون میشم اگه یه سمپل هم برام تهیه کنید و البته تا اونجا که حوصلتون قد میده توضیح در مورد سمپل و پیاده سازی اون

باز هم ممنون

persianboy
دوشنبه 12 شهریور 1386, 04:32 صبح
توی haminjoori.rc ، فایلهایی که میخوایم به exe اضافه کنیم رو به این صورت مینویسیم :
wavemoon wave WindowsXPShutdown.wav
که "wavemoon" نامی که ما برای شناسوندن و استفاده کردن از فایل wave مون تو برنامه استفاده میکنیم . "wave" نوع فایل اضافه شده و "WindowsXPShutdown.wav" اسم فایلمونه.
لازمه که یه "Animate" و "Mediaplayer" برای خوندن به ترتیب avi و mp3 مون از تب system روی فرم اضافه کنی و برای استفاده از فایلهای wave لازمه که توی uses هات "mmsystem" رو اضافه کنی .
اول Make res.bat رو اجرا کن تا از روی haminjoori.rc بتونه haminjoori.res رو بسازه .
باید دقت کنی اسمه فایلات فاصله نداشته باشه ( مثلا a b.mp3 نمیشه ، باید اسمشو به ab.mp3 تغییر بدی )
بعدا یه جایی زیر implementation باید این عبارت رو اضافه کنی :

{$R haminjoori.res}
تا برنامه بفهمه که از چه ریسورسی توی exe استفاده کنه .
حالا دیگه برنامه رو کامپایل کن و هر جاشو نفهمیدی بگو .

Valadi
دوشنبه 12 شهریور 1386, 07:00 صبح
نیازی به همه کار نیست آقای حجسته کامپونتی دارند که این کار انجام می دهند و قابلیتهایی هم دارند از قبیل پخش و توقف و تکرار و .....
این آدرس سایت
www.delphiarea.com
و نام کامپونت : TWavePlayer

fire-wizard
دوشنبه 12 شهریور 1386, 14:24 عصر
دوستان ایا فقط میشه فایل Wave به Exe خودمون اظافه کنیم یا هر فایلی که بخواییم میشه ؟

Valadi
دوشنبه 12 شهریور 1386, 15:23 عصر
دوستان ایا فقط میشه فایل Wave به Exe خودمون اظافه کنیم یا هر فایلی که بخواییم میشه ؟

کامپونتی که بالا گفتم فقط فایل Wave اما می شود هر فایلی را به Exe متصل کرد مثلا فایل های فلش و فونت و غیره

tactools
دوشنبه 12 شهریور 1386, 18:39 عصر
با سلام
دوست عزیز فکر کنم با استفاده از کامپوننت Advanced Application Controls و با استفاد از
شما acFileStorage شما میتونید هر نوع فایل رو داخل برنامه بریزی بهد از اجرا کپی کنی تو مسیر خاصی و بعد اجراش کنی

persianboy
سه شنبه 13 شهریور 1386, 02:08 صبح
جناب fire-wizard فقط چند نوع فایل با ذکر نوعشون تو دلفی اضافه میشن از جمله wave,avi ولی بقیه فایلها باید از نوع RCDATA تعریف بشن . مثل mp3 ها . اگه دقت کرده باشی توی فایل haminjoori.rc ، فایل mp3 مون از نوع RCDATA تعریف شده که می تونید به جای اون فایل mp3 هر نوع فایل دیگه ای هم بذارید و بعدا extract کنید .