PDA

View Full Version : query crosstab

daneshjoo86
دوشنبه 12 شهریور 1386, 10:49 صبح
باسلام،
با تشکر از Mustafa که در مورد query crosstab توضیح مفید داده بودند، سوالی داشتم. این که وقتی با IIf شرطی را می گذاریم و دسته بندی برای query croostab قرار می دهیم، چطور می شه مقادیر فیلدهای متناظر با آن دسته را در یک خط نمایش داد؟
برای مثال، فایل نمونه را ضمیمه کرده ام. می خوام در کنار هر تاریخ، مقدار تاریخ پایان و مقدار عددی فیلد meghdar در ستون جداگانه نمایش داده شود. مثلاً در یک سطر چنین نمایش داده شود :

مقدار تاتاریخ ازتاریخ نام
14 86/02/23 86/02/19 علی
اگر امکان داره روی اون فایل برام درست کنید.
درضمن، درون فایل، یک تیبل به نام Zamanbandi موجوده که هرکاری می کنم پاک نمی شه. می شه طریقه پاک کردنش رو بگید لطفاً و این که چرا اینطوری شده؟

daneshjoo86
چهارشنبه 14 شهریور 1386, 08:22 صبح
خیلی به این مطلب نیاز دارم. خواهش می کنم جوابمو بدین.

Mahsa Hatefi
چهارشنبه 14 شهریور 1386, 09:06 صبح
دوست عزیز

در مورد پاک کردن جدول مذکور فقط کافیه یه بار compact & Repair کنی و بعد حذف کنی
در مورد کراس تب هم باید بگم که شما تاریخ شروع را value قرار داده اید .آیا منظورتان اینست که تاریخهای شروع در هدر ستونها قرار گیرد و meghdar به عنوان value نشان داده شود ؟

daneshjoo86
شنبه 17 شهریور 1386, 13:30 عصر
با تشکر از راهنمایی تون،
در مورد کراس تب، نه، می خوام تاریخ شروع و تاریخ پایان و مقدار همه در کنار هم در یک سطر قرار گیرند. تاریخ شروع را پیدا کند و در یک ستون بنویسد و تاریخ پایان متناظر با آن را در ستون مجاور و مقدار متناظر با آن را نیز در ستون بعدی نمایش دهد. درواقع، تاریخ شروع برام مهمه که پیدا بشه و در آن رکوردی که یافت شده، تاریخ پایان و مقدار آن هم نکایش داده شود.

انگوران
سه شنبه 10 مهر 1386, 16:06 عصر
البته من دقیقا" متوجه نشدم چرا از این نوع کویری استفاه کردی و خواسته اصلیت چیه فعلا"شما در ستون FirstOfSDate: StartDate مقدار crosstab رو به row heading و در ستون meghdar مقدارش رو به value تغییر بده ببین درست میشه ؟ اگه نه در مورد خواسته ات یه مقدار بیشتر توضیح بده حتما" دوستان کمک می کنن .

daneshjoo86
دوشنبه 23 مهر 1386, 12:01 عصر
سلام
با تشکر از انگوران محترم، جواب نگرفتم.
من نیاز دارم که از جدول مورد نظر، گزارشی بسازم که نام شخص، از تاریخ، تا تاریخ و مقدار همان رنج تاریخ را در یک سطر نمایش دهد. دوستان راهنمایی کردند که از این روش امکان پذیر است.
در جدولم در هر سه ماهه یک مقدار برای شخص مورد نظر گذاشته شده است.
برای مثال، برای شخص علی، از تاریخ 19/2/86 تا تاریخ 23/2/86 (سه ماهه اول) مقدار 14 را داریم که می خواهم در یک سطر نمایش داده شود. همچنین برای همین شخص، در تاریخ 28/5/86 تا 30/5/86 (سه ماهه دوم) مقدار 36 را داریم که می خواهم در ادامه همان سطر نمایش داده شود. همین طور در تاریخ 16/8/86 تا تاریخ 18/8/86 (سه ماهه سوم) 21 و از تاریخ 18/11/86 تاتاریخ 20/8/86 (سه ماهه چهارم) مقدار 25 داریم که در ادامه قبلی ها قرار گیرد. همه این ها در یک جدول قرار دارد.
این روشی را که فرمودید، فقط اولین تاریخ را نمایش می دهد و مقادیر سه ماهه دوم و سوم و چهارم هم جلوی آن تاریخ نمایش می دهد که جواب درست نیست.
پیشاپیش از راهنماییتون سپاسگزارم.

karmand
سه شنبه 24 مهر 1386, 08:29 صبح
شما که در هر رکورد مشخصات ازتاریخ - تا تاریخ و مقدار را دارید که بصورت معمول در یک سطر قرار میگیرد ورکورد بعدی نیز در سطر بعدی!!!!
اگر مقصودتان این است که علی یک بار بیاید و جلو ی ان 3تا از تاریخ تا تاریخ و مقدار بیاید بفرمایید
اگر بشود شکل گزارش را در اکسل بکشید و ضمیمه کنید راحت تر به جواب میرسید

daneshjoo86
شنبه 28 مهر 1386, 10:24 صبح
با تشکر،
نمونه گزارش موزد نظر را به صورت اکسل پیوست کردم.

daneshjoo86
شنبه 28 مهر 1386, 10:25 صبح
با تشکر،
نمونه گزارش مورد نظرم را به صورت اکسل پیوست کردم. امیدوارم این دفعه مشکلم را درست بیان کرده باشم.

karmand
شنبه 28 مهر 1386, 12:49 عصر
انشا اله که همین باشد

daneshjoo86
شنبه 28 مهر 1386, 14:21 عصر
Karmand محترم،
از جوابتون ممنونم. همین جواب را می خواستم. کارم راه افتاد.
پس با یک کراس تب کوئری امکان پذیر نیست؟ دستوری وجود نداره که بشه با یک Crosstab Querry این کار را انجام داد؟
سپاسگزارم.