PDA

View Full Version : سوال در مورد database error

آنیل
دوشنبه 12 شهریور 1386, 13:04 عصر
سلام
وقتی برای database برنامه مینویسم بعد از کامپایل این error رو میگیره:

The 'microsaft.jet.OLEDb.4,.' provider is not registered on the local machine
یعنی چی؟و چی کار کنم؟

MH2538
دوشنبه 12 شهریور 1386, 13:15 عصر
اگر با installshield برنامه‌ات رو setup می کنی به کامپوننتهای حین نصب MSDAC و OLEDB رو هم اضافه کن اگر هم نه که خودت این دوتا کامپوننت رو که exe‌هم هست از سایت مایکروسافت دانلود کن و روی سیستم کاربر نصب کن.
ببینم مگر روی 98 یا ME اجرا می کنی؟

آنیل
دوشنبه 12 شهریور 1386, 16:53 عصر
از راهنمایی تون ممنونم.من نمی دونم منظورتون از setup کردن چی یه؟ولی2005 #c رو نصب کردم و برنامه هام رو هم با F5 اجرا میکنم و (از service pak2 هم استفاده میکنم.) در ضمن چونخیلی آماتور هستم اصلا از پیشنهادات شما سر در نیاوردم. لطفا بیشتر و برای یک تازه کار توضیح بدید. ممنونم

MH2538
دوشنبه 12 شهریور 1386, 17:03 عصر
سلام
در مورد Setup:‌من فکر می‌کردم شما برنامه رو نوشتید و حالا دارید اون روی سیستم کاربر نصب می‌کنید و اونجا این پیغام به شما داده میشه در نتیجه گفتم ممکنه شما روی اون سیستم OLEDB رو نداشته باشی.
روی XP قاعدتاً اگر شما چیزی از ویندوز رو تغییر نداده باشید نباید این پیغام خطا بیاد.
ترجیحاً این فایل رو از آدرس دانلود کن http://www.microsoft.com/downloads/details.aspx?familyid=6c050fe3-c795-4b7d-b037-185d0506396c&displaylang=en
و نصب کن اگر بازهم اجرا نشد اگر ممکن بود ConnectionString ات رو برام بنویس ببینم.

آنیل
دوشنبه 12 شهریور 1386, 23:45 عصر
connecting string اولین برنامه:

;" text2 = "c:\\bank\\bank service

;";"+text1 = "provider=microsaft.jet.OLEDb.4,.;Data source="+text2

و دومیش:
Data Source=.\\SQLEXPRESS;AttachDbFilename=C:\\stu.mdf; Integrated Security=True;Connect Timeout=30;User Instance=True

MH2538
سه شنبه 13 شهریور 1386, 05:50 صبح
سلام
خوب توی کانکشن استرینگ اولی اسم دیتابیس اول را چرا ندادی به کانگشن استرینگ.