PDA

View Full Version : تعریف متغیر سراسری

babak23
دوشنبه 12 شهریور 1386, 14:11 عصر
سلام
تو سی شراپ چه جوری میشه متغیر سراسری تعریف کنم به طوری که اگه چند تا فرم داشته باشم همه ی فرم ها اون متغیر را بشناسند.

سوال بعدی اینکه:
من یه برنامه با سی شارپ نوشتم که تو اون برنامه از چند تا فرم استفاده میکنم فرم اول فرم اصلی برنامه است .
تو فرم دوم برنامه کلیدی گذاشتم که فرم سوم را باز میکنه و به همین ترتیب برای فرم سوم هم کلیدی گذاشتم که فرم چهارم راباز میکنه .(بدون اینکه فرم دوم و سوم را ببندم )
حالا من میخوام توی فرم چهارم یه کلید بذارم که فرم های چهارم و سوم و دوم من را ببنده بدون اینکه فرم اولم (فرم اصلی ) بسته بشه.؟:متفکر:

سار
دوشنبه 12 شهریور 1386, 14:28 عصر
اگر متغییر سراسری رو برای این میخوای که شی فرمی رو که میخوای ببندی با اون به فرمهات ارسال کنی راه های بهتری هم مانند استفاده از Property هست.
و البته اگر بهتر بگی منظورت از این کار چیه شاید راه های بهتر از این هم باشه.

moji_0282
دوشنبه 12 شهریور 1386, 14:53 عصر
من میخوام برنامم مثل برنامه های ویزاردی عمل کنه

فرم اول برنامه فرم اصلی هست و تو فرم دوم دو تا دکمه ی رادیویی وجود داره که دکمه اول فرم 3 را باز میکنه و دکمه دوم فرم 4 را حال اگه کاربر روی فرم 3 یا 4 بود اون فرم با فرم 2 بسته بشه.

rasoul_ras
دوشنبه 12 شهریور 1386, 16:13 عصر
اگه درست متوجه شده باشم مسکلتو کد زیر حل می کنه :

MH2538
دوشنبه 12 شهریور 1386, 16:24 عصر
سلام
برای متغیر سراسری ۲تا راه داری
1- خودت یک کلاس به برنامه‌ات اضافه کنی و متغیرهای استاتیک توش بسازی و توی همه فرم ها و کلاس‌ها ازش استفاده کنی.
2- یک Setting به پروژه‌ات Addکنیو متغیرهات رو تو اون تعریف کنی و از طریق اون مدیریت کنی.
(شخصاً فکر می‌کنم دومی در اکثر اوقات بهتره)

babak23
سه شنبه 13 شهریور 1386, 16:53 عصر
از کمکت ممنون و چه جوری میشه کاری کرد که کاربر نتونه فرم را با موس حرکت بده؟

omid_Ahmadi
سه شنبه 13 شهریور 1386, 18:03 عصر
سوال آخرتون (و همچنین سوال اول) قبلاً رسیده شده، می تونید در سایت سرچ کنید.
در ضمن، لطفاً برای سوالهای جداگانه، تاپیکهای جدا ایجاد کنید.
موفق باشید.