PDA

View Full Version : گزارش گیری

pooyansystem
سه شنبه 13 شهریور 1386, 07:29 صبح
سلام
من میخوام با crystaleport گزارش گیری کنم ولی کلی مشکل دارم و ممنون میشم اگه کمکم کنید
من یه کنترل Crystalreport به فرمم اضافه میکنم و تنظیمات مورد نیازش رو انجام میدم و یک گزارش ایجاد میکنم و تو فرمم یه crystalReportViwer اضافه میکنم و ReportSource اون رو برابر با اون قرار میدم تا اینجا مشکلی نیست ولی از این جا به بعد چند تا سوال برام پیش میاد
1- اگه بخوام یه گزارش دیگه داشته باشم آیا مجبورم یهCrystalreport دیگه به پروژه اضافه کنم یا اینکه میشه از همون اولی استفاده کرد در واقع می خوام بدونم آیا میشه با کد نویس یه گزارش جدید درست کرد یا نه یه نفر استفاده از کد زیر رو بهم پیشنهاد کرد ولی این کد کار نمیکنه و من همون گزارش اولم رو میبینم من این کد رو در رویداد کلیک یک Button گذاشتم

SqlDataAdapter da=new SqlDataAdapter(my query or sp, my connection);
DataSet ds=new DataSet();
da.Fill(ds);
CrystalReport1 cr=new CrystalReport1();
cr.SetDataSource(ds);
crystalreportviwer1.ReportSource=cr;

اگه میشه با کد این کار رو کرد چه طور میشه عنوان فیلد ها رو در گزارش فارسی کرد
2- اگه من از SP یا query استفاده کنم که پارامتر داشته باشه چه طور میتونم به گزارش پارامتر بفرستم
3- آیا میشه متن text های موجود در گزارش رو عوض کرد مثلا می خوام در هدر گزارش نام شرکت چاپ بشه و نام شرکت رو در یک متغیر دارم حالا می خوام نام اون در یک text در گزارش دیده بشسه
4- من connectionstring برنامم رو در setting ذخیره میکنم چه طور میتونم در گزارش از این اطلاعات استفاده کنم یعنی سرور و db گزارش رو از اون بخونم و تغییر بدم
لطفا به من کمک کنید واقعا چند روزه اعصابم سر این قضیه به هم ریخته

pooyansystem
چهارشنبه 14 شهریور 1386, 06:59 صبح
پس چی شد چرا هیچ کس جواب نمیده یعنی این همه برنامه نویس #c تا حالا با یه همچین مسائلی رو به رو نشدند؟ اساتید لطفا کمک کنید

sm_ezadpanah
چهارشنبه 14 شهریور 1386, 12:37 عصر
با سلام دوست عزیز قبل از تاپیک جدید یه جستجوی ناقابل انجام بدید مطمئنا کارتون زود تر راه میفته . چون درباره کریستال ریپورت مطلب زیادی رو سایت هست .
راجع به سوال اولت باید بگم که تا جاییکه من می دونم اگه از همون جدول می خوای گزارش بگیری می تونی با همون کدی که به دادن با بازی با دستور سلکتت این کار رو انجام بدی . اما اگه کلا جدولت یکی دیگه است باید یه ریپورت جدا بسازی . البته برای نمایشش میتونی با استفاده از کد نویسی از یک ویور استفاده کنی .
برای سوال دوم و سوم شما : خود کریستال ریپورت دارای فیلدهایی از نوع پارامتر و گزینه هایی برای چاپ متن و کادر و ... هست .
سوال 4 رو متوجه نشدم

pooyansystem
چهارشنبه 14 شهریور 1386, 13:10 عصر
با سلام دوست عزیز قبل از تاپیک جدید یه جستجوی ناقابل انجام بدید مطمئنا کارتون زود تر راه میفته . چون درباره کریستال ریپورت مطلب زیادی رو سایت هست .
این کار رو کردم و کلی هم وقت گذاشتم ولی فایده ای نداشت

راجع به سوال اولت باید بگم که تا جاییکه من می دونم اگه از همون جدول می خوای گزارش بگیری می تونی با همون کدی که به دادن با بازی با دستور سلکتت این کار رو انجام بدی . اما اگه کلا جدولت یکی دیگه است باید یه ریپورت جدا بسازی . البته برای نمایشش میتونی با استفاده از کد نویسی از یک ویور استفاده کنی .
اینو خودمم میدونم ولی میشه بگید چه طوری باید این کار رو بکنم

برای سوال دوم و سوم شما : خود کریستال ریپورت دارای فیلدهایی از نوع پارامتر و گزینه هایی برای چاپ متن و کادر و ... هست .

من می خوام متن تکست های موجود در گزارش رو در قسمت کد نویسی فرم برنامم تغییر بدم نه اینکه یه تکست به گزارش اضافه کنم

من همچنان منتظرم لطفا کمکم کنید

babak23
چهارشنبه 14 شهریور 1386, 14:01 عصر
من می خوام متن تکست های موجود در گزارش رو در قسمت کد نویسی فرم برنامم تغییر بدم نه اینکه یه تکست به گزارش اضافه کنم

برای تکست های فرم برنامت یه بانک طراحی کن و مقدا ر اونا را تو برنامه با دستور update تعقیر بده.
از فیلدهای این بانک به عنوان تکست تو گزارش گیری استفاده کن.

مثلا اگه یه فیلد داری که اسم کاربری را میگیره از طریق برنامه اسم را بگیر و با دستور update اون اسم را به بانکت اضافه کن و اون فیلد بانک را به عنوان تکست استفاده کن.

hdv212
چهارشنبه 14 شهریور 1386, 14:56 عصر
این لینک آموزش خوبی برای Crystal Report داده(من این لینک رو برای 4 یا پنجمین باره که تو سایت میذارم،خواهشا قبلش یه جستجو بکنید) :
http://www.codeproject.com/useritems/Basics_of_Crystal_Report.asp

pooyansystem
شنبه 17 شهریور 1386, 06:51 صبح
جناب babak23 هز جوابتون ممنونم راه حل جالبی بود برای بقیه سوالاتم جوابی ندارید

babak23
شنبه 17 شهریور 1386, 08:05 صبح
شما باید تو برنامت فایل های گزارش گیری که پسوند rpt دارند را استفاده کنی.
میتونی یه فرم داشته باشی که تو اون یه Crystalreport اضافه شده باشه.

فرض کن شما 5 گزارش گیری داری . که می تونی با توجه به شرایط برنامت هر یکی از اونا را که خواستی به همون فرم مورد نظر بفرستی

privatevoid Form6_Load(object sender, EventArgs e)
{ if (i==1)
crystalReportViewer1.ReportSource = "D:\\backup project\\Form sefareshat\\GOZARESH\\GOZARESH.rpt";
if (i==2)
crystalReportViewer1.ReportSource = "D:\\backup project\\Form sefareshat\\GOZARESH\\GOZARESH2.rpt";
if (i==3)
crystalReportViewer1.ReportSource = "D:\\backup project\\Form sefareshat\\GOZARESH\\GOZARESH3.rpt";
}

در مورد سوال دوم هم اگه میخوای از پارمتر استفاده کنی باز میتونی از بانک استفاده کنی

پارمتر ها را از کاربر بگیر و تو یه بانک ذخیره کن و بعد .....

مثلا شما یه فیلد داری که محتویاتش رمز عبور افراد هست
حالا تو از طریق برنامت رمز عبور را از کاربر میگیری و تو یه فیلد ذخیره کن
و تو کوئری گزارش برنامت این دو فیلد را مقایسه کن و بعد هم میتونی تصمیم گیری کنی

Mohandes2009
شنبه 01 آبان 1389, 20:32 عصر
این لینک آموزش خوبی برای Crystal Report داده(من این لینک رو برای 4 یا پنجمین باره که تو سایت میذارم،خواهشا قبلش یه جستجو بکنید) :
http://www.codeproject.com/useritems/Basics_of_Crystal_Report.asp

میزنه page Not found

pooyan_s
سه شنبه 09 آذر 1389, 14:34 عصر
من همه ی کارایی که باید crystalreport آماده بشه برا گزارش گیری انجام دادم.ولی فقط فیلد های جدولمو میاره.کسی میتونه کمک کنه؟؟؟؟