PDA

View Full Version : کمک فوری در مورد تبدیل برنامه اکسس

daneshjoo86
سه شنبه 13 شهریور 1386, 14:59 عصر
با سلام،
می خوام اصل برنامه اکسس را به دست کاربران ندم و فقط نسخه اجرایی را به آنها بدهم. چگونه می توانم این کار را انجام دهم؟

morteza_lll
سه شنبه 13 شهریور 1386, 15:34 عصر
سلام -
به نظر من میتونی یک فایل mde درست کنی بعد ازش یک setup درست کنی اون فایل exe در خروجی رو به اونا بدی اونا بعد از نصب می تونند از یک فایل mde که به شورکات در دسکتاب آنها هست استفاده کنی حتی میتونی آیکونشو عوض کنی
البته با نرم افزارهایی که فایل setup درست می کنند

daneshjoo86
چهارشنبه 14 شهریور 1386, 07:20 صبح
سلام، با تشکر از شما، میشه لطفاً بگید چطوری فایل اکسسم رو به mde تبدیل کنم؟ می خوام برنامه موردنظر رو توی CD بزنم و به کاربران مورد نظر بدم.

morteza_lll
چهارشنبه 14 شهریور 1386, 08:00 صبح
سلام
منوی tools- database utility - make mde
برو می تونی درست کنی

انگوران
چهارشنبه 14 شهریور 1386, 08:27 صبح
سعی کنین این کار رو روی فایل backup انجام بدین و مزایا و معایب mde کردن رو هم در نظر بگیرین بعد اقدام به این کار بکنین چون بعد از اینکه فایل mde شده به راحتی قابل برگشت به mdb نیست .

daneshjoo86
شنبه 17 شهریور 1386, 11:53 صبح
خیلی کمکم کردین. ازتون ممنونم.
فقط یه مورد این که با MDE درست کردن، Querry و Table هنوز قابل دستکاری کردن هست. نرم افزار Setup هم ندارم. میشه کاری کرد که این دو مورد هم غیر قابل دسترسی براشون باشه؟ چون فقط می خوام گزارش ها رو ببینند. همین.
بازم ازتون ممنونم.

morteza_lll
شنبه 17 شهریور 1386, 13:39 عصر
میتونی شیفت نرم افزار تو ببندی
یک سرچ کن راحت پیدا می کنی

daneshjoo86
یک شنبه 18 شهریور 1386, 08:32 صبح
ببخشید، یعنی چی شیفت نرم افزارمو ببندم؟ متوجه نشدم چیو باید سرچ کنم؟ میشه لطفاً بیشتر توضیح بدین؟

انگوران
یک شنبه 18 شهریور 1386, 08:54 صبح
اولا" اینکه یکی از فرمها رو توی startup قرار میدی تا موقع باز شدن اکسس اون فرم باز بشه بعد از طریق همین فرم دسترسی به سایر فرمها و ... رو امکان پذیر می سازی در این حالت اگه کلید شیفت رو بگیری فرم پیش فرض باز نمیشه برای اینکه جلوی این کار گرفته بشه می تونی شیفت رو ببندی که درلینک زیر روشهای مختلفی گفته شده .
http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=29269

daneshjoo86
یک شنبه 18 شهریور 1386, 09:05 صبح
از توضیحتون ممنونم. یعنی با این کار Table ها و Querry ها غیر قابل دسترس می شن؟
درضمن من MDE رو ساختم. برنامه روی CD که کپی کردن تا به دست کاربر برسه کار می کنه. اما وقتی که کاربر اونو توی کامپیوترش کپی می کنه، دیگه گزارش ها باز نمی شن و پیغام خطا می ده. فقط با CD کار می کنه. چرا؟ در صورتی همون کپی از MDE روی کامپیوتر من کار می کنه. می شه توضیح بدین لطفاً؟

انگوران
یک شنبه 18 شهریور 1386, 10:09 صبح
در مورد اول جواب مثبته ولی در مورد سئوال دومتون چیزی که میگم بعید میدونم جواب بده ولی امتحانش ضرر نداره . روی فایل راست کلیک کرده و properties رو انتخاب ، سپس اگه گزینه hidden تیک داره تیکش رو بردارین شاید درست بشه .

daneshjoo86
سه شنبه 10 مهر 1386, 10:07 صبح
انگوران محترم،
سلام، می دونید من چقدر منتظر جواب بودم اما می دیدم کسی جوابی به من نداده؟ امروز تازه متوجه شدم که در صفحه 2 شما جواب دادین. ازتون ممنونم. چشم. می بینم Hidden هست یا نه. البته من Hidden نکرده بودم.
بازم ازتون ممنونم.

daneshjoo86
سه شنبه 10 مهر 1386, 10:15 صبح
انگوران محترم،
یه سوالی دارم ازتون درمورد کراس تب کوئری. اینو مطرح کردم تو یه تاپیک دیگه. اما جوابی دریافت نکردم. امکانش هست به اون سری بزنید و جوابی بهم بدین؟
اسمش query crosstab هست. اگه لازمه همین جا دوباره مطرحش کنم. فایلی رو ضمیمه کردم. اگه می شه لطفا رو اون برام توضیح بدین؟
ازتون ممنونم.

mohammadgij
سه شنبه 10 مهر 1386, 12:00 عصر
daneshjoo86 عزیز لطفا برای درخواست خود از کاربران از فرستادن پیام خصوصی به ...... استفاده کنید. و مدیر فروم هم پست من رو حذف می کنه و هم پست بالایی شما.
مرسی

daneshjoo86
سه شنبه 10 مهر 1386, 12:42 عصر
چشم. ببخشید. نمی دونستم.