PDA

View Full Version : تعریف منو با استفاده ازکنترل اچتملی table

hasti.lm
چهارشنبه 14 شهریور 1386, 11:05 صبح
با سلام و خسته نباشید
لطفا پیشنهاد جستجو ندهید چون قبلا این کا را کردم، درباره منوها در ASP.Net 2.0 دچار مشکل شدم، در واقع یک منوی افقی دارم در بالای هر صفحه باید دیده شود این منو را با استفاده از کنترل اچتملی table و لینکهای در داخل خانه های آن ساختم، سوال من این است که برای اینکه این منو در همه صفحات دیده شود باید کد آن را در هر صفحه کپی کنم یا روش دیگری وجود دارد؟ سوال دیگه اینکه برای تغییر رنگ منوها هنگام حرکت موس روی آنها چه باید بکنم؟

باتشکر

abadanboy
چهارشنبه 14 شهریور 1386, 11:23 صبح
شما اگه از asp.net2.0 استفاده می کنی برای لینکه نخواهید هر دفعه کد را کپی کنید باید از مستر پیجmasterPage استفاده کنی
در مورد تغییر رنگ اطلاع دقیقی ندارم شاید مثل عکس باید از جاوا استفاده کنید

jasadeghi
چهارشنبه 14 شهریور 1386, 11:42 صبح
دروود

1. برای اینکه در همه صفحات مشاهده بشه یا به گفته دوستمون در Masterpage قرار بده و اگر از MasterPage استفاده نمی کنی از webusercontrol استفاده کن تا در صورت تغییر در تمام صفحات تغییر اعمال شود.

2. برای تغییر رنگ کافیه از یک کلاس استفاده کنی و گزینه onmouseover و onmouseout

<html xmlns="http://www.w3.org/1999/xhtml" >
<head>
<style>
.tableMouseOutCell
{
font-family:Tahoma;
font-size:8pt;
CURSOR: hand;
COLOR: #000000;
BACKGROUND-COLOR: #ffffff
}
.tableMouseOverCell
{
font-family:Tahoma;
font-size:8pt;
CURSOR: hand;
COLOR: white;
BACKGROUND-COLOR: #9A0000
}
</style>
</head>
<body>
<p align="center">
<table style="width: 100px">
<tr>
<td align="Right" style="width: 39%" class="tableMouseOutCell"
onmouseout="this.className='tableMouseOutCell';" onmouseover="this.className='tableMouseOverCell';">
test1
</td>
</tr>
<tr>
onmouseout="this.className='tableMouseOutCell';" onmouseover="this.className='tableMouseOverCell';">
test2
</td>
</tr>
<tr>
test3
</td>
</tr>
</table>
</p>
</body>
</html>

این یک کد نمونه در html که می تونی دقیقا به همین نحو در asp.net هم به کار ببری.

با آرزوی بهروزی

رسول یارمحمدیان
پنج شنبه 15 شهریور 1386, 13:04 عصر
برا ی ا ین که به وسیله asp.net بتوانم یک منو مثل منوهایی که با برنامه delphi درست می شود باید چه عملی انجام دهم

hasti.lm
پنج شنبه 15 شهریور 1386, 15:04 عصر
باسلام
ممنون از راهنماییتون، در همین برنامه من دو نوع user دارم که admin user به همه صفحات سایت با استفاده از این منو دسترسی دارد و user دیگر محدودتر است که در واقع به بخش خاصی از این منو باید دسترسی داشته باشد، سوال من این است که چگونه بخشی از منو را از دید کاربر محدود مخفی کنم.
باتشکر

jasadeghi
جمعه 16 شهریور 1386, 18:51 عصر
دروود به شما

در همین برنامه من دو نوع user دارم که admin user به همه صفحات سایت با استفاده از این منو دسترسی دارد و user دیگر محدودتر است که در واقع به بخش خاصی از این منو باید دسترسی داشته باشد، سوال من این است که چگونه بخشی از منو را از دید کاربر محدود مخفی کنم.

راحت ترین روش برای این کار چک کردن کوکی و یا سیشن کاربر است و استفاده از گزینه visible که True باشد و یا False.

موفق باشید

mehrdad201
شنبه 17 شهریور 1386, 00:39 صبح
به نظر من 2 راه داری

راه اول اینه که یه کلاس منو بسازی و یه آبجکت از اون رو در هر صفحه ایجاد کنی. واسه تغییر منو ها میتونی کلاس رو ادیت کنی.

اما راه بهتر همون مستر پیج هستش.

hasti.lm
شنبه 17 شهریور 1386, 16:09 عصر
راحت ترین روش برای این کار چک کردن کوکی و یا سیشن کاربر است و استفاده از گزینه visible که True باشد و یا False.

با سلام
من در پایگاه داده نوع کاربر را با یک فیلد در جدول user مشخص کردم. حالا با استفاده از نوع کاربر منوی بالای صفحه را تغییر دهم. من اطلاعات کافی در مورد نحوه استفاده از session ندارم، اگه ممکنه منظورتون رو بیشتر توضیح بدید. با توجه به اینکه من برای صفحه هام Masterpage تعریف کردم، آیا ممکن است پس از Login کاربر در Masterpage بخشی از منو را invisible کرد؟
با تشکر

hamed_bostan
یک شنبه 18 شهریور 1386, 14:52 عصر
دوست عزیز چطور می تونیم حالا منو ها رو طوری طراحی کنیم که sub menu داشته باشه