PDA

View Full Version : آیا با استفاده مجدد از متد fill در dataAdapter ...؟

mehdisiavashian
چهارشنبه 14 شهریور 1386, 14:25 عصر
با سلام - آیا با استفاده مجدد از متد fill کنترلهایی که به یک Dataset یا DataTable بایند (Bind) شده بودند از حالت بایند به آن خارج می شوند؟ راهی برای حفظ این Binding نیست؟
(بعد از ذخیره اطلاعات در DB ،قصد داشتم دوباره اطلاعات را خوانده و در یک DataSet و DataTable بریزم و در Grid نمایش بدهم. در حقیقت قصد داشتم اطلاعات اطلاعات گرید را بروز رسانی کنم)
با تشکر

hdv212
چهارشنبه 14 شهریور 1386, 14:51 عصر
نه فکر نمیکنم، فقط اگه بعد از fill کردن دیتاگریدت به روز نشد، یکبار از متد Refresh استفاده کن.

mehdisiavashian
چهارشنبه 14 شهریور 1386, 15:27 عصر
ببینید من گفتم :
(بعد از ذخیره اطلاعات در DB ،قصد داشتم دوباره اطلاعات را خوانده و در یک DataSet و DataTable بریزم و در Grid نمایش بدهم. در حقیقت قصد داشتم اطلاعات اطلاعات گرید را بروز رسانی کنم)
در اینجا باید قبل از آنکه گرید update شود ، باید datasource آن گرید که همان دیتا ست یا دیتاتیبل است بروز شوند. در نتیجه مجبور بودم یکبار از متد fill استفاده کنم که نتیجه آن بدین صورت بود که کنترلهایی از فرمم که بایند بودند ظاهرا رفرنس خود را از دست داده بودند، هرچند که وقتی خواستم دوباره عملیات Binding آن کنترل را پس از fill تکرار کنم خطا می گرفت که این بایندینگ قبلا انجام شده. ولی با این وجود کنترلهای فرم اطلاعاتی نداشتند!

MH2538
چهارشنبه 14 شهریور 1386, 16:07 عصر
سلام
اگر درست متوجه شده باشم:
1- قبل از بایند کردن حتما از دستور ()dataGridView1.DataBindings.Clear رو اجرا کن.
2- برای اینکه مطمئن باشی دیتایی که توی دیتاست داری جدیده قبل از fill‌کردن اون رو هم Clear کن

mehdisiavashian
پنج شنبه 15 شهریور 1386, 09:36 صبح
با سلام و تشکر- بینید تا اونجایی که من می دونم ارتباط با بانک اطلاعاتی هزینه بر و زمان بر است. پس آیا راه بهینه تری وجود داره که بدون طی کردن مراحل کامل یک اتصال ، اطلاعات یک گرید را بروز کرد؟ فرض کنید برنامه روی شبکه با فاصله مکانی و ترافیک زیاد اجرا می شود