PDA

View Full Version : Unable to connect to SQL Server database

www2006
پنج شنبه 15 شهریور 1386, 10:19 صبح
سلام ...
میخوام از قسمت ASP.Net Configuration یکسری تنظیمات رو انجام بدم . وقتی صفحه مربوطه باز میشه و تب Security رو انتخاب میکنم با این پیغام مواجه میشم :

There is a problem with your selected data store. This can be caused by an invalid server name or credentials, or by insufficient permission. It can also be caused by the role manager feature not being enabled. Click the button below to be redirected to a page where you can choose a new data store.

The following message may help in diagnosing the problem: Unable to connect to SQL Server database.

قبل از اینکه Sql Server 2005 رو نصب کنم ، این قسمت درست کار میکرد .. فکر میکنم دلیل این خطا هم همینه .. کسی میتونه راهنمایی کنه ؟

asgari2005
پنج شنبه 15 شهریور 1386, 11:18 صبح
دلیل این کار به خاطر نصب 2 تا SQL Server می باشد یکی مربوط به SQlserver که موقعی که خود VS2005 رو نصب می کند و دیگری هم SQL Server 2005 که شما نصب کردید و خطایی که شما می بینید برای این است نمی تونه Sql Server خودشو پیدا کنه من فکر کنم شما باید بروید در Web.Config مربوطه ConnectionString رو به درستی تنظیم کنید

www2006
پنج شنبه 15 شهریور 1386, 12:19 عصر
توی Web.Config در قسمت ConnectionString چیز خاصی نوشته نشده ( < / ConnectionString > ) ... یعنی اصلا ً چیز اشتباهی نیست که من بخوام درستش کنم ..

یه جای دیگه نوشته که باید از دستور aspnet_regsql و محیط Cmd استفاده کنم .. ولی با این کار هم مشکل حل نمیشه . یعنی در آخر کار پیغام setup failed نشون داده میشه ... دلیلش هم دقیقا ً همین پیغام ( عنوان تاپیک ) هستش

www2006
جمعه 16 شهریور 1386, 22:17 عصر
من نتونستم منظورمو برسونم یا اینکه تا حالا کسی بعد از نصب VS ، نخواسته Sql server نصب کنه !؟

jujuee
پنج شنبه 01 اسفند 1392, 20:04 عصر
سلام.منم همین مشکل رو دارم و داره روانیم میکنه کم کم! من از ویژوال استادیو 2012 و sqlserver enterprise 2008 r2 استفاده میکنم . اول ویژوال رو نصب کردم بعد اس کیو ال رو ولی موقع ساخت دیتابیس ارور میده که باید از نسخه اکسپرس استفاده کنم! واسه استفاده از قسمت سکوریتی هم ارور دوستمون رو میده! کمک!